MacOS має величезний вибір якісних програм з відкритим вихідним кодом, і деякі з них стали для мене незамінними. Вони здебільшого досить функціональні та продумані. В цьому дописі я наведу свій список відкритих програм для Mac, які використовую щодня.
Зміст
Darktable я використовую для обробки RAW-фото. Перейшов на неї після того, як Lightroom став доступним лише за підпискою. Хоча вона і не є повною мірою його заміною, Darktable має багато можливостей та функцій і дозволяє досягати результатів майже професійного рівня.
Встановлення може бути трохи незвичним, оскільки програма не підписана. Тобто, потрібно зайти в налаштування безпеки, щоб дозволити інсталяцію. З мінусів — багато інструментів мають неінтуїтивні назви, але як тільки ви звикнете до інтерфейсу, то зможете творити фотодива.
HandBrake існує настільки давно, що став стандартом для конвертації відео на Mac. Він працює з будь-якими відеоформатами. В програмі ви можете змінювати контейнери чи кодеки, налаштовувати роздільну здатність, частоту кадрів, зменшувати розмір файлів або оптимізувати їх для конкретних пристроїв. Додатково маємо підтримка субтитрів, розділів тощо.
Bitwarden — мій основний інструмент для керування паролями. Я почав використовувати його ще до появи програми «Рідних паролів» від Apple, і досі не бачу причин переходити на щось інше. Хоча інтерфейс може й не такий продуманий, зате Bitwarden дасть фору кому завгодно за функціональністю.
Програма працює на всіх платформах, що для мене дуже важливо, адже я також користуюся Android-смартфоном та Windows ПК. Вона пропонує велику кількість опцій для збереження паролів, включаючи кастомні поля, можливість блокувати окремі паролі для додаткового захисту, а також зручні функції для безпечних нотаток і обміну файлами. Безплатна версія підходить для більшості користувачів, але преміумпідписка настільки дешева, що раджу її придбати.
Програми на кшталт Pages і Numbers чудові, якщо ви обмежуєтесь екосистемою Apple. Але для інтеграції з іншими інструментами, особливо Microsoft Office, LibreOffice — набагато кращий вибір.
Ви втрачаєте в естетиці (хоча іконки та теми можна налаштувати), але виграєте в функціональності. Пакет включає шість компонентів: для текстів, таблиць, презентацій, векторної графіки, баз даних і математичних формул. Він пропонує майже всі необхідні функції офісного пакета, а головне — високу сумісність з файлами Word і Excel, чого не скажеш про аналоги від Apple.
LocalSend є безкоштовною програмою з відкритим кодом для обміну файлами між комп’ютерами та смартфонами. Вона доступна на всіх платформах і надзвичайно проста в налаштуванні. Щоб користуватись нею достатньо встановити її на пристрої, під’єднати до однієї Wi-Fi-мережі, обрати файли й готово.
З мого досвіду: обмін загалом швидкий і стабільний. Звичайно, Apple має власні інструменти, але якщо ви користуєтеся Windows, Android чи Chrome OS, LocalSend може стати для вас зручним варіантом.
Контент сайту призначений для осіб віком від 21 року. Переглядаючи матеріали, ви підтверджуєте свою відповідність віковим обмеженням.
Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-06029.