
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Вітаю, пані та панове!
Розповім вам про своє перше знайомство із портативними ПК.
(фото не моє, тому що Я — не некрофіл, щоб відкопувати те, що давно закопано 😉 Хоча… з огляду на статтю…)
Був в мене родич якому в Європі було нудно, і вирішив він купити собі “іграшку”. Не було в нього поруч людини, яка б пояснила йому, що це не Dendy, і що вбудованих ігор тут немає, і ось він зважився і купив цей апарат. На його щастя, там були вінда 98, і такі ігри як Косинка, Сапер та інші карткові пасьянси. І ось коли він уже задовбався проходити “Косинку”, і став у ній чи не лідером у класі speedrun, апарат перейшов до мене.
Він встановлював ігри, але в шутерах його постійно вбивали, адже на тачскріні багато в шутерах не навоюєш. А про мишу він не чув, на моє “щастя”. Дорослі — що з них взяти 😉
На той момент я вже мав якийсь Celeron. І коли до мене потрапив апарат із частотою майже 1Ггц, то я був на сьомому небі. А ось “сьоме небо” було іншої думки, оскільки воно по суті було міражем Оазису в якійсь пустелі Гобі.
За специфікацією я вже не пам’ятаю, що там було, бо навіть у ті часи була ця типова нісенітниця – “хочеш краще — плати більше”, специфікації відрізнялися один від одного навіть процесором. У моєму ж апараті було:
- Процесор – Intel, тому що я пам’ятаю наклейку “idiot outside”, з частотою 800 МГц.
- Оперативка — смачні 128 Мб
- Відеоприскорювач — тут я точно сказати не можу, але інтернет каже, що там було встановлено Trident CyberBlade 3D з непоганими, на той час, 8мб відеопам’яті.
- Екран – TFT, на око десь близько 14 дюймів.
- Накопичувач – звичні, на той час, 20Гб.
- Батарея – в інтернеті заявлено 3 години безперебійної роботи. I таки дійсно, вона тримала 3 і більше годин.
Ну а тепер розповім, чому “сьоме небо” всього лише міраж
- Цей “портативний” апарат не працював від розетки. Тобто, якщо батарея розрядилася, його неможливо було запустити. Він працював якийсь час, але потім вирубувався геть. А для повноцінної роботи потрібно було зарядити батарею, а вже потім вмикати. І краще було це робити із підключенням до розетки.
- Як любитель музики, я вбудовані динаміки оцінив як “краще б їх взагалі не було”. Ви, мабуть, пам’ятаєте, що до старих касетних плеєрів йшли маленькі квадратні колонки. Так ось ті колонки за звучанням були кращими за ті вбудовані в ноутбук, тому що перші не хрипіли і не мали сторонніх звуків.
- Екран – це був жах, цi кути огляду… Як не регулюй нахил, але дупою сидіти рівно, для будь-якої людини, неможливо. Тому після тривалого регулювання нахилу, скрупульозного, як від перфекціоніста, варто було трохи змістити жопу, як вона починала палахтiти через даремно витрачений час.
- Нагрів – ручки потіли влітку, ручки потіли взимку. Він не грівся на нинішні 70-100 градусів, але тих п’ятдесяти вистачало, щоб витрачати час на витирання спітнілих долонек.
У ті часи я зробив висновок, що за портативність платиш дуже високу ціну – і зір, і слух, і нерви. Нині ситуація, безумовно, інша. Моє знайомство з ноутбуками в ті роки було коротким, тому що я майже відразу пересів назад за свій селерон, а ноутбук залишив батькам, спідранити Косинку.
Висловлювання “ігровий ноутбук”
Якщо коротко – такого не буває.
Якщо аргументовано, то давайте розберемо причини, чи я розберу, а читачі або погодяться, або ні.
На цей час, завдяки прогресу, можна впхнути в портативну коробку дуже потужну систему. Вона буде мало споживати, мало грітися, і виконувати завдання буде не слабше стаціонарного. Але є нюанси…
- Клавіатура. У будь-якої людини є звички, у жодної людини клавіатура ідеально рівно, перпендикулярно погляду на екран, не стоїть. Тому для роботи беруть додаткову клавіатуру, зазвичай бездротову. І тоді втрачається потреба у вбудованій.
- Екран. Кути огляду нинішніх екранів відмінні, але самі екрани дуже маленькі. 14, 15, 17 і навіть 19 дюймів – цього мало для того, щоб насолоджуватися іграми. Тому до “ігрового” ноуту часто підключають другий монітор. І тоді втрачається сенс у вбудованому.
- Температури. Нинішні монітори не такі спекотні. Але фізику ніхто не скасовував, і добре просмажений ноутбук, особливо “ігровий”, не зможе охолоджуватися через ті маленькі дірочки входу/виходу повітря. І важливим тут є не саме нагрівання повітря та його вихід, оскільки насправді повітря йде за пристрій, за монітор. А важливим є нагрівання робочої частини – клавіатури. Якщо ж людина користується переносною, додатковою, то тепле повітря здіймається над вбудованою, фактично її колошматить перед користувачем.
- Тачскрін. Ну, тут і без слів все зрозуміло.
- Батарея. У нас у житті вистачає за чим стежити — час, готування, прання та інше. І до цього всього додається ще один пункт — заряд батареї ноутбука. Адже є ще й телефон…
Якщо до “ігрового” ноутбука, для задоволення в іграх, потрібно підключити другий монітор, другу клавіатуру, мишку, то чим він відрізняється від стаціонарного, або, наприклад, нак-системи?
Є варіант, і може когось відвідували такі думки – підключити до ноутбука джойстик (геймпад) та грати в іграшки, лежачи на дивані, а ноутбуком гріти яйця. У такій редакції це має сенс. Але фішка приставки (консолі) в тому, що вона апскейліт низьку якість у велику майже без втрати якості (хоч і в 30-60фпс з просіданнями), і для приставки найкраще мати великий телевізор. А для всього іншого, як переносний калькулятор, ворд, інтернет через вай фай та інше, “ігровий ноут” не потрібен. Я особисто не бачив, щоб у кафе чи парку хтось грав у ігри на своєму “ігровому ноутбуці”
Є лише один виняток – смарт квартири. У таких немає місця для повноцінного робочого/ігрового столу та стаціонарного апарату. Але ми, по-перше, не в Європі, і більшість квартир поки що людські. По-друге, у такі квартири зазвичай беруть приставку (консоль). Ну а для інтернету використовують телефон або звичайний ноутбук.
А з вами був Я. Дякую за увагу!
Нові моделі ігрових ноутбуків MSI на базі RTX 40** серії з підтримкою DLSS 3.0 – для найвибагливіших геймерів. Ноутбуки серії Prestige та Modern – потужні помічники в роботі, навчанні та повсякденному користуванні.
Один з цих ігрових монстрів – MSI Crosshair C12V ти можеш виграти вже зараз, взявши участь в нашому конкурсі.
Бонус для читачів ITC.ua: знижка 5% у MOYO на будь-який ноутбук MSI за промокодом ITCMOYOITC.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: