
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Добре, коли придбаний ноутбук вас лише радує. Але, на жаль, буває і не так. Іноді дуже хочеться щось змінити на краще… Поділюсь власним досвідом «доопрацювання» своїх ноутбуків.
Ноутбуки і нерви
Найгірший випадок, який я пам’ятаю, і котрий попсував мені чимало нервів і забрав багато часу, був випадок з ігровим ноутом Acer 5930G, у якого стало рандомно пропадати зображення на екрані. Ноутбук був віднесений у гарантійний сервіс, де він пробув 2 тижні, після чого місцеві довбодятли спеціалісти заявили мені, що не виявили проблему (!). Довелося шукати несправність самому. Виявилося, що у шлейфі з плати до екрану два дроти з’єднані скруткою (!). Така от фірмова китайська якість. Після того, як я надійно спаяв ці дроти, ноутбук вірою і правдою прослужив ще 8 років, а потім був розпроданий на запчастини. Правда, він встиг піднести мені ще один сюрприз – батарея «здохла» рівно через шість місяців. І коли я знову поніс його у офіційний гарантійний сервіс, мені там радісно повідомили, що гарантія на ноутбук рік, а на батарею – лише шість місяців, тому я можу йти лісом. Ось такий цікавий емейзінг експіріенс запропонував мені свого часу Acer. Ясно, що моїм наступним ноутбуком був уже пристрій зовсім іншого бренду.
Клава по-нашому
Це була прекрасна модель Toshiba Satellite P855-S5312. З чудовим, порівняно з Acer 5930G, екраном. За цим ноутбуком просто приємно було працювати. Одне було одне але – пристрій був придбаний у США і мав суто англійську клавіатуру.
Що б там не казали, але мати лише англійську розкладку — це незручно. Я почав було ліпити на клавіші ноутбука наклейки з кирилицею… Але це виявилось непрактично – наклейки швидко стирались (причому різні символи зношувались вкрай нерівномірно), тому їх доводилось постійно міняти. Потому я вирішив зняти проблему радикально – замовив на Алі сумісну клавіатуру з кирилицею і просто замінив стару. Причому я замовив клавіатуру білого кольору – працювати у затемненому оточенні стало набагато комфортніше. Саме тому всім, хто придбав ноутбук за кордоном, чи купив в Україні по програмі «ноутбуки з Європи — небиті, нефарбовані, гарантія від ліхтаря», я дуже рекомендую одразу замовити відповідну клавіатуру з кирилицею і комфортно працювати. Єдине що жаль — не для усіх моделей є українська розкладка.
Зараз цей 10-річний ноутбук вже 4-й рік у молодшої доньки, і попри всі її спроби його добити, він досі живий, хоча і зі склеєним корпусом. Платформа на i5-3210M, 12 ГБ оперативки і 256ГБ SATA SSD ще досить жваво бігає під Windows 10 навіть у 2023 році!
Зроби сам
Може ви будете сміятися, але зараз у мене знову ноутбук Acer. Модель Acer Nitro 5 AN515-55-56WH. Просто на момент його придбання нічого кращого за ціною/продуктивності і зручності я не знайшов. Хоча мацав і альтернативні варіанти інших брендів. Але цей Acer знову нагадав мені старі батькові «Жигулі», зроблені за принципом: «хочеш мати гарну машину на ходу – дороби сам».
По перше, коли після тривалої роботи закриваєш цей ноутбук, а потім знову відкриваєш його — бачиш на екрані відбиток від клавіатури. Погодьтеся, це трохи зайва опція у ноутбуці який вартує понад кілобакс. Крім того, щільний контакт клавіатури з екраном загрожує не тільки виникненням на екрані неестетичних плям, (походження їх має ті ж причини, що і відбитки пальців на екранах смартфонів), але й появою подряпин і пошкоджень на екрані, якщо на клавіші ненароком потрапить піщинка, засохла крихта, фіксик тощо.
Щоб уникнути небажаних «близьких контактів» клавіатури з екраном, я розмістив на рамці над дисплеєм ноутбука дві «захисні» гумові ніжки 3М KTT1303. Вони не дозволяють екрану щільно прилягати до клавіатури і за розмірами підходять до ноутбука, мов рідні. Тепер між клавіатурою та екраном завжди є зазор, і проблема відбитків пальців на екрані зникла.
Зарядка з умом
Що б я ще порадив власникам аналогічних ноутбуків – берегти батарею. Я добре пам’ятаю, як у попередника Acer 5930G акумулятор «протримався» лише пів року. Щоб подовжити термін служби акумулятора не слід сильно його розряджати, і, крім того, не варто заряджати понад 80% ємності. Обмежити заряд батареї на рівні 80% ви можете за допомогою фірмової утиліти Acer Care Center.
Завдяки цій корисній функції, рівень зносу акумулятора у Acer Nitro 5 AN515-55-56WH склав лише 5% за більш ніж три роки експлуатації, що є досить непоганим результатом, судячи з мого досвіду експлуатації ноутбуків. Ця ж утиліта Care Center дозволяє виконувати калібрування акумулятора, якщо ви почнете помічати, що батарея «тримає» не як належить.
Проблема лише у тому, що компанія Acer жаліє грошей на нормальних програмістів, тому утиліта Care Center часто живе своїм життям. Іноді вона годинами не може «підхопитися» з «Планувальника завдань» і не обмежує зарядку. Зі свого боку, налаштування “Обмеження заряду акумулятора” в самій програмі періодично відключається само по собі з невідомих причин. Тому за цією утилітою потрібен постійний нагляд.
Порт-паразит
А ще у Acer Nitro 5 AN515-55-56WH є один USB порт-паразит, на який подається живлення при вимкнутому ноутбуці. Надовго забута у цьому порту миша, ресивер, флешка, USB-кишеня, планшет чи телефон можуть буквально «висмоктати» заряд акумулятор ноутбука, що особливо критично десь на виїзді.
Обмежити жор батареї через даний порт можна за допомогою утиліти Acer Quick Acces, однак я взагалі рекомендую повністю відключити живлення на цьому порті при вимиканні ноута.
Про налаштування температури та вольтажу на згаданому ноутбуці ви можете прочитати тут, ну і щодо інших змін, то я ще колись докинув другий NVMe SSD на 1 ТБ до вже встановленого у Acer Nitro 5 AN515-55-56WH накопичувача на 512ГБ.
І все було з ноутбуком чудово, але тут з’явилось оце:
На цьому буду завершувати, і якщо ви вважаєте, що моя скромна праця чогось варта, прошу задонатити на карту 4149 4998 0278 4395 скільки не жаль. Кошти будуть перераховані на потреби ЗСУ через систему Приват 24 або потрачені на нагальні потреби колег, які зараз на фронті. А я, зі свого боку, буду бачити, що мої дописи на ITC не така вже й даремна трата часу.
Нові моделі ігрових ноутбуків MSI на базі RTX 40** серії з підтримкою DLSS 3.0 – для найвибагливіших геймерів. Ноутбуки серії Prestige та Modern – потужні помічники в роботі, навчанні та повсякденному користуванні.
Один з цих ігрових монстрів – MSI Crosshair C12V ти можеш виграти вже зараз, взявши участь в нашому конкурсі.
Бонус для читачів ITC.ua: знижка 5% у MOYO на будь-який ноутбук MSI за промокодом ITCMOYOITC.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: