
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
За часів давніх богів, воєвод та царів я любив фотографувати. До того ж це хобі чудово “лягало” на мою пристрасть до велоподорожей. Але, на жаль, після початку повномасштабної війни інтерес до фотографії відбило повністю. Тому остання на цей час публікація в моєму Інстаграмі датується 17 квітня. Втім, завдяки Google Photos можна ненадовго повернутися назад у часі й згадати, як воно було в минулому житті.
Одразу попереджу про декілька речей:
- Мої смаки в редагуванні фотографій трохи специфічні, а тому якщо у вас станеться приступ епілепсії, вибачайте. Приберіть від екранів дітей, жінок та вагітних пенсіонерів.
- Всі ці фото свого завантажувались і перезавантажувались в хаотичному порядку, щось взагалі викачувалося з Інстаграму. Тому буде трошки хаос, а якість деяких знімків може бути така собі.
- Фотографії зроблені у різні роки й з різних гаджетів: iPhone SE 1 покоління, Google Pixel 3A XL, дещо з камери Canon 1300D.
Почнемо зі стариганя iPhone SE
Так, сьогодні на знімки з SE першого покоління дивитися трохи боляче. Однак свого часу це був смартфон з доволі гарною камерою. Особливо якщо трохи “підшаманити” в фоторедакторі:

В принципі SE зі своїми задачами в ролі фотокамери справлявся дійсно непогано. За його огріхи зазвичай “віддувалися” Lightroom, Snapseed та трохи VSCO (досі вважаю їх кращими мобільними фоторедакторами.



Як нескладно побачити, люблю я додати кислотності. Або ж, наприклад, захочеться іноді перетворити день в ніч. Навіщо? Не знаю.


iPhone SE був класним завдяки компактності. Але помираючий акумулятор все ж сказав: “Пора”. І я придбав свій наступний смартфон.
Google Pixel 3A XL: досі молодець!
Зараз мій основний смартфон — iPhone 11. І можу з впевненістю сказати, що Pixel 3A робить фото краще у більшості сценаріїв. Мені дійсно подобалось, як він знімає.
Ось, наприклад, трохи Карпат:





Ось пара локацій Шарівського палацу на Харківщині:


А тут міні-добірка з різних невеликих велоподорожей:








Коли велосипедний сезон закінчувався (або просто ліньки крутити педалі), завжди можна було взяти Pixel, вилізти кудись за місто з термосом чаю, просто годинами блукати й фотографувати все, що трапляється на очі чи під ноги:












А взагалі в будь-якій незрозумілій ситуації можна просто сфотографувати соняхи:


Ну й куди ж без розпіареної свого часу астрофотографії. Якщо вичавити з фоторедактора побільше соків, можна отримати щось на кшталт такого:


До Пікселя в мене досі дуже теплі почуття. Він все ще живий, чудово тримає батарею й класно фотографує. Але роки взяли своє — система працює вже далеко не так швидко та плавно, як раніше.
Canon 1300 D: мінімум емоцій, максимум незручностей
Як вам ідея: навантажити 15-кілограмовий сталевий велосипед сумками, кинути на плечі важкий рюкзак й поїхати в одноденну подорож на 225 км з Полтави в Шарівку й назад? І ще взяти з собою дзеркальну фотокамеру? От і я вважаю що це клас (ні). Але був у мене й такий досвід.
“Дзеркалка” ніколи не приносила особливого задоволення. Доки її дістанеш з сумки, знімеш кришку об’єктива, перевіриш, чи налаштування коректні, вже не хочеться нічого фотографувати. Однак свого часу трохи й зі стареньким Кеноном (а ще раніше — з Ніконом) я все ж побігав.
Далі — трохи каші з фото на Canon, та чергових експериментів з кольором:









Якось так…
Зараз в родині фотографією займається дружина, користуючись повнокадровим Canon RP і парою об’єктивів. Класний апарат, але я до нього навіть не торкаюся 😉
Дякую за увагу!
P.S. Автори, долучайтесь до конкурсу активніше, а то як не рідні
(сказав я, який вже місяць готує текст про проектор)
Новорічні космознижки до -50% від Click.ua на широкий асортимент техніки - від стильних гаджетів до потужних геймерських комп'ютерів! 🎮📱
Забезпечте собі та близьким подарунки за вигідними цінами.
Акція триває з 2.12.2023 по 4.01.2024.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: