Logitech VX Revolution — незмінний супутник впродовж 15 років

Опубликовал
Володимир

Доброго ранку, В’єтнам! Хочу вас познайомити з пристроєм, що провів у моїх карманах часу більше, ніж я в утробі рідної мами. Знайомтесь – Logitech VX Revolution одна з найкращих та найвишуканіших компʼютерних мишей за минулі 30 років (то я може і загнув, але то моя думка і моя стаття – тож, йдемо далі)

Миша вийшла у продаж у 2006 році, на той час коштувала приблизно 60-70 доларів. (достовірно і не згадаю) Компанія Logitech вже тоді була однією з найшанованіших компаній у світі клавіатур та миш (здається ще вони займалися колонками та повнорозмірними вухами), тож побачивши цього звіра у магазині Фокстрот (нативна реклама), я вирішив що треба вмовляти батька на оновлення старої пошарпаної миші до мого ноутбука на новеньку. Звичайно, спершу я повинен був не отримувати зауважень у щоденник 3 чи 4 тижні. То було дуже важко, але я впорався і одного дня, батя розчохлив свого кармана та придбав сіє чудо.

Не мені вам розповідати про емоції та відчуття, коли ти береш якісну мишу після довгих років пекельних борошен з дешевою, порожньою зсередини та зі злизаною фарбою (пробач господи) мишею.

Курс English For Tech: Speaking&Listening від Enlgish4IT.
Після курсу ви зможете найкраще презентувати свої досягнення, обговорювати проекти та вирішувати повсякденні завдання англійською мовою. Отримайте знижку 10% за промокодом TCENG.
Дізнатись про курс

Неможливо передати ті емоції що оволоділи мною у перші, після розпаковки, години користування. Ідеальний розмір та форма, доволі пристойна вага (я не зважував, але на різноманітних сайтах є інформація про вагу у 115 грамів з урахуванням батарейки), приємний колір що тримається відколи миша покинула конвеєрну стрічку і до сьогодення, колесико що може працювати у двох режимах (перемикач на дні миші): вільне обертання для швидкого та плавного скролінгу та з фіксованими зупинками для точного позиціонування. Це робить коліщатко універсальним інструментом як для ігор, редагування текстів, так і для перегляду веб-сторінок чи файлів.

Умовно ви граєте у Counter Strike 1.6, а на той час я був ще дуже зеленим, тож юзав тільки коліщатко для зміни зброї замість клавіатури. Саму тут ставало у пригоді то колесико, де КОЖНИЙ оберт це наступний чи попередній крок. Неможливо проскочити пістолет чи гранату. у другому режимі у той самій грі я міг крутанути колесо і воно б близько пʼяти секунд по кругу мені міняло зброю одна за одною, як у полі чудес – не знаєш де воно зупиниться. Але у випадку серфінгу в інтернеті – можна було швидко в одну дію пальцем дійти до низу сайту та почитати хто там його зробив, в якому році і т.д.

Завдяки металевій вставці з дрібною ребристою гумою, відчуттям від дотику та взаємодії – колесико (чи коліщатко) залишає тільки гарні враження. А ще воно не просто прокручує сторінки, але й може натискатися в різних напрямках, розширюючи можливості управління. Кому і навіщо – незрозуміло, але цікаво.

А ось якими кнопками я взагалі не користувався, так це Zoom In – Zoom Out. Нахіба воно мені здалось, коли є комбінація CTRL + колесико угору/униз?

Працює миша за допомогою донгла 2.4 Ггц, який акуратно виходить з миші при натисканні на кнопку і так само, непомітно, ховається назад. Ніякого синього зуба на той час у мишах ще не було. працює від однієї батарейки менше ніж місяць, при умові що ви користуєтесь не більше 4-5 годин на день 6 днів у тиждень. Це, зрозуміло приблизні данні.

Звісно були і мінуси. Перший мінус – вона тільки для правшей, тож люди без правої руки чи шульги могли тільки уявити увесь той кайф від користування Революцією. Другий – індикатор заряду на миші світився не завжди, тож під час пітної (від слова піт) катки бували випадки що батарейка помирала смертю хоробрих і більше не підпитувала мишу, тож я не міг стріляти чи обертатись навколо себе, а зі стрілками на клавіатурі та ентером стріляти у ціль було важкувато. Але й тут є плюс: я навчився користуватися мультиметром, щоб завжди знаходити ще не дохлу дюраселку.

Миша побувала у декількох країнах, приймала участь у 3-х турнірах міського маштабу з Counter Strike 1.6 та ще у дюжині у локальних на власних серверах (пишу що приймала, бо далі 4-го місця з 5-ти ми не доходили). Була поруч навіть на всеукраїнській олімпіаді з інформатики та програмування. Завдяки швидкості, мульти колесу, доп кнопкам та формі я швидше за всіх розробив календар конвертер у Exel, створив базу даних словник в Access, якусь там презентацію у PowerPoint та міні гру у Scratch. Швидкість не дорівнює якості, але мої мізки суспільно з вірною мишою змогли зайняти друге місце. Я впевнений, що якби я користувався дефолтною лайно-мишою на тому конкурсі – я б зробив гірше, і не факт взагалі що б заняв місце у трійці, бо миша у таких речах, а саме комфорт при виконанні будь-якої дії, – важливіший за будь що інше.

На дворі 2024 рік і я вже більше ніж півтора року користуюся по ті ж схемі новою мишою Logitech (logi) M650L. Та що новіша, вона: беззвучна, працює по блютуз без усіляких перехідників (хоч він і є, тож якщо ваш пристрій не підтримує блютуз – вихід є), легша, матова. Але це ніяк не може перекреслити здобутки, та сумісну мою та моєї Революції історію, тож зараз я ще інколи її використовую, але здебільше – вона стоїть на поличці, регулярно протирається від пилу (ні) , та нагадує про часи, коли кожен день вона проводила в моєму кармані, доки я йшов в університет, чи до друзів грати в ігри.

Ну а ось що робить Тіммі 3, коли я пишу не про нього, а про якусь іншу мишу

Logi вкотре довели що їх обладнання буде продовжувати функціонувати і через 15 років з моменту виходу, щодня доводячи якість, надійність, та багатий функціонал. Рекомендую фірму Logi будь кому, хто давно вагається оновити периферію.

P.S. Logitech VX Revolution, дякую!

Disqus Comments Loading...