Скоро Новорічні свята і потрібно підбирати подарунки для себе дітей. Тому роблю огляд досить нової мишки білого кольору Hator Pulsar 2 PRO Wireless. Тим більше, судячи з попереднього допису, огляд потрібен.
Як можна зрозуміти з назви мишки фірми Hator: це друга генерація мишки Pulsar, мабуть, для Pro геймерів, і точно безпровідна-Wireless (хоча і провідна-Wire також). Хоч Super не додали і то добре. Хоча, якби була Pulsar Super Wireless…. Так, жарт дурний, але і назва мишки довга.
Базові характеристики можна прочитати на коробці (фото) чи на сайті виробника. Як можна побачити, комплектація не співпадає з надрукованою на коробці – є ще перехідник та наклейки 🙂
Зміст
Комплектація повноцінна, як для ціни. Могли і зменшити довжину кабеля до умовного 1 метра, але майже 2м повинно вистачити всім тим, у кого компʼютер стоїть під столом. Тут плюс. Кабель (у колір мишки для білої миші) хоч і виглядає товстим, але сам кабель всередині таким не відчувається. На кабелі є «бімба» для нормальної контрольованої зарядки мишки. Швидкої зарядки немає, та і навіщо вона потрібна? Мишка заряджається 2,5 год (вказано на коробці) та може працювати від кабеля. Це ж не Apple Magic Mouse з розʼємом «під брюхом».
Як я зрозумів, інші пристрої цей кабель не заряджає, що трохи мінус. Перевіряв на iPhone та Xiaomi з підключеним блоком живлення. Саму мишку від розетки через блок живлення 5 Вт не заряджає також.
Штекер Type-C непростий. Він з виїмками для впевненого тримання кабеля в мишці. Що є плюсомінусом: кабель навряд «вистрибне» (плюс), але підібрати інший кабель Type-C буде проблематично (мінус). З наявних у мене кабелів, підійшли лише від ноутбука та телефона Apple (фото). Кабелі від Apple не такі широкі, як у тих же Baseus. Не знаю, чи продаються оригінальні кабелі від самої Hator. Звісно, напилок ніхто не відміняв 😉
Також є перехідник «мама» Type-C – «мама» Type-A. Основна його функція від виробника – передавач 2,4 ГГц буде ближче до мишки за допомогою комплектного кабеля. Причина: компʼютер у Вас може стояти десь під столом. Тому, скоріш за все, можна і треба буде купувати інший кабель Type-C – Type A. Особисто у мене компʼютер (на роботі та вдома) стоїть на столі, тому проблем з передачею сигналу в 1000 Гц немає.
Раніше такий передавач був розміром з флешку. Бенчмарк показує 985 Гц! Ех, прогрес не стоїть на місці. Єдиний мінус – тепер його легше загубити при частому підключенні до інших пристроїв. І в мишці немає місця куди покласти цей передавач!
Спробував підключити передавач до iPhone 15, Xiaomi Mi6 та Motorola G100 через кабель та комплектний перехідних – мишка не працювала. Скоріш за все, потрібен OTG кабель/перехідник, бо флешку телефони теж не бачили.
Чесно кажучи не розумію, навіщо НАСТІЛЬКИ СИЛЬНО приділяти увагу якості зібрання мишки. Це ж не крило літака. Але огляд мишки не був би повний без цього. Все ж таки, оглядачі техніки не просто так це придумали. Тому доведеться відповісти на питання якості таблицею.
Люфти ЛКМ вліво-вправо / Side-travel | Так, трохи є |
Люфти ЛКМ вверх-вниз / Post-travel | Важко сказати |
Люфти ПКМ вліво-вправо / Side-travel | Так, трохи є |
Люфти ПКМ вверх-вниз / Post-travel | Так, трохи є |
Чи рівно стоять ЛКМ та ПКМ? | Так (видно по фото) |
Як натискаються кнопки ЛКМ / ПКМ? | Різний звук натискання, Шумні обидві клавіші. |
Бокові кнопки: Post-travel, Side-travel, хід короткий?, Slide-click? | Так, Так (трохи вліво), Довгий (наче повноцінно натискаєш), Скоріш Ні |
Чи слабкі відсічки у колеса? | Нормальні |
Чіткий хід колеса миші? | Досить чіткий |
На скільки шумне колесо? | Тихе |
Зміщення віконця головного сенсору миші? | Ні (центр) |
Чи працює на склі? | Ні |
Прогинання боковин корпусу | Немає |
Основна проблема якості мишки – великі щілини. Це можна побачити на фото. Щілини значно більші, ніж у геймпада Xbox! Що поробиш, хочеться більше якості – платіть більше.
Хоча я подивився огляди мишок Razer – ну те ж саме по отворам. Logitech ще наче тримає планку (що не точно).
Порівняння розмірів з офісною Logitech B170. Чому з нею? Бо це Нормальна Безпровідна мишка. Купив і «в калюжу не вступив». Але її розміри бажають кращого. І додам фото ще безіменної миші Genius, чисто щоб було.
Як можна побачити з фото, мишка нормального розміру. Звісно є більші, але такий розмір буде підходити для більшості (чоловічі, жіночі та для підростаючих дітей згодиться). Під різні хвати також повинна підходити. Якщо є можливість – помацайте в магазинах електроніки звичайну Pulsar версію.
Є 2 варіанти підключення до пристроїв:
Відповім на важливе питання – що за перемикачі Kailh GM 8.0 “Black Mamba”, енкодер TTC Gold? Та біс його знає. Мене все влаштовувало і в древніх A4Tech 10+ літньої давності та звичайних офісних мишах. Але як я зрозумів, краще якби були не механічні перемикачі, а оптичні.
Для тих кому цікаво порівняння різних Kailh. Єдине питання – чи можна без пайки їх замінити? Мені якось не потрапили на очі відео з розбіркою мишей Hator.
Про потенційних конкурентів поговоримо під кінець огляду. Там є про що замислитись.
Чи є режим сну, чи, точніше, автоматичного вимикання? – Так, він є. Вимикається мишка, скоріш за все, через 30 хв бездіяльності. Навіть якщо компʼютер увімкнений! Щоб увімкнути мишку – знизу мишки перемикаєте на Off (вимкнення мишки) та повертаєте в потрібний режим (Eco чи On).
Якщо зовсім трошки увімкнути розум, то не розумію навіщо вставляти підсвітку на пристрій, який не бачиш бо тримаєш у своїй руці? Ще й акумулятор розряджає, судячи з коробки, в 2 рази швидше! Ну, без RGB – миша не ігрова, що поробиш.
Підсвітка є: це надпис Hator та задня частина мишки. Тому там заховано немало світлодіодів. Обидві головні підсвітки закриває рука, що робить її абсолютно непотрібною. Хоча підійде для людини-невидимки 😉 Але тут ще є світлодіоди, що показують різні рівні для користування мишкою: DPI (знизу) , Report Rate (знизу) та стан акумулятору (зверху). Так, це 3 окремі світлодіоди!
З перших фото допису можна побачити перемикач «Off-Eco-On» знизу мишки. Режим Eco – вимкнення підсвітки. Якщо вибрати On – вмикається підсвітка. Мишка в обох випадках (Eco або On) увімкнена!
Підсвітка регулюється в ПЗ Hator. Як завантажити? Заходите на офіційний сайт, шукаєте в меню сайта мишку, шукаєте червоне посилання, завантажуйте та встановлюйте драйвера. Налаштовується на першому екрані програми.
Є різні анімації, кольори та найкращий варіант – Вимкнути. Про саме ПЗ пізніше.
Увага! Через 1 хв бездіяльності, підсвітка вимикається! Що досить розумно зроблено (економія заряду батареї). Але в темряві мишку тоді не знайти на столі.
Як можна прочитати назву частини допису, всередині мишки підзаряджаємий акумулятор. Вставляєш кабель у мишку – Вуаля, зарядка пішла. Не треба знімати верхню кришку (і випадково зламати), купляти батарейки чи мати док для зарядки батарейок-акумуляторів (і їх самих).
З іншої сторони – акумулятор всередині мишки колись вмре. І його потрібно буде замінити…. Чи не потрібно, бо є кабельне підключення. Вибір підключення – це добре.
Я так і не зміг повноцінно розрядити та зарядити за 2 тижні (хворів, що поробиш). Але за 14 днів у вимкненому стані вона майже не розрядилася (1%?). А за 10 год роботи в змішаному темпі (режим On, всілякі тестування, 3 рази сну, близько 2 год у Vampire Survivors) – втратила приблизно 22% заряду. Скоріш за все, до своїх заявлених даних на коробці чи промо матеріалах не дотягне. Хоча буде близько.
Про що впевнений – від кабелю буде працювати весь час роботи компʼютера 😀
Нормального показу відсотків заряду у ПЗ Hator немає, що мінус. Тоді як я тоді виміряв відсотки? Лінійкою 😉
Програма складається з 4 вкладень-вікон:
Пішли дивитися варіанти вибору меню. Виглядає все досить просто і лаконічно. Хіба що кнопки Відновити та Застосувати майже невидимі знизу справа. І я не очікував, що налаштування мишки можна робити і в безпровідному режимі.
Мишка не перемикається на режим Report Rate 125 Гц! Хоча в ПЗ є. Не Баг, а Фішка 🙂
Зробивши Макроси на одному ПК їх можна використати і на іншому компʼютері. Тобто, існує внутрішня памʼять мишки. Налаштування Макросів досить просте:
У мене не будо досвіду ПЗ Logitech чи Razer. Вибачте 🙁 Тому можу порівняти зі старим ПЗ від A4Tech (не Bloody). Що я бачу відразу, то це 2 помітні відмінності:
В той же Blade and Soul: перемкнув DPI – став Lighting Assassin – змінив DPI – став Wind KFM – ще раз змінив DPI – nobrain Starcaster Astromaster. Змінюється не DPI, а макроси на кнопках миші 😉
Головний конкурент – HATOR Pulsar Wireless. Чому? Бо все теж саме. Чи я сліпий, бо побачив різницю лише в енкодері колеса миші. Можливо, різниця таки є, але не точно. А різницю в 100 грн можна витратити на доставку куди Вам потрібно.
Далі йде категорія відомих фірм з батарейками. Намагався вкластися в 3000 грн. І у більшості з них є Bluetooth, що може бути конкурентною перевагою.
Я не люблю мишки на батарейках. Дешевше і, мабуть, простіше мати мишку з кабелем. Звісно, ті у кого є вдома зарядна станція та акумуляторні батарейки спокійно візьмуть і такі мишки – все необхідне для звичайного користування у них вже є.
І ще є ВОНА – Bloody R90 Plus. Характеристики краще не бачити, офіційну ціну 1500 грн також, а MicroUSB у 2023р. – це вже посміховисько.
Ще є фірма 2ЕGaming з їхньою HYPERDRIVE PRO WL 2E-MGHDPR-WL-BK. “Дірковий” дизайн (чи закрита панель в комплекті), кращий сенсор PixArt 3370, легша на 12 грамів. І саме цікаве – можливість заміни перемикачів для ЛКМ та ПКМ.
Назва-артикул, мабуть, значить MegaGoodHighDefinitionPuperRespect. Іншого пояснення я не можу дати 😀 Свої варіанти напишіть в коментарях.
Ще є Hator Stellar Pro Wireless, що явно по характеристикам і «дірковому» дизайну може бути цікава. Але вставляти бокові перемикачі Huano було явно сумнівне рішення. Назва перемикачів явно не підходить для наших широт, якщо неправильно поставити наголос 😉
Плюси: ТОП за свої гроші (а за акційну ціну в 1599 грн тим більше);
Мінуси: невеликі претензії до якості збірки (не забуваємо про досить невелику ціну), не всі кабелі вставляються у мишку для зарядки, автоматичне вимкнення мишки з увімкненим комп’ютером.
P. S. Коли робив таблицю якості збирання мишки відчув себе Голлумом “Моє золотце” з Володаря кілець. Більше не хочеться оглядати мишки…