Оптична стабілізація зображення у смартфонах

Опубликовал
OPPO Ukraine

Основною привабливістю для багатьох користувачів смартфонів є їх камера. При виборі телефону з хорошою камерою покупці часто спираються на її характеристики, оскільки в магазині вони не можуть самостійно перевірити всі аспекти фотозйомки. Але у 2023 році багато людей зрозуміли, що кількість мегапікселів — не головний параметр. Виробники звернули увагу покупців на інші характеристики, зокрема на наявність у камері оптичної стабілізації зображення (OIS). Щоб уникнути маркетингових хитрощів, важливо розібратися, які переваги вона надає, чим відрізняється від звичайної стабілізації, і чи варто взагалі вибирати смартфони з OIS.

Види стабілізації камери

Технологія стабілізації призначена для усунення тряски камери, що є важливим як при фотозйомці, так і під час відеозапису. Існують оптична (фізична) та електронна (цифрова) стабілізації, які мають свої особливості та принципи роботи.

Електронна система стабілізації

Електронна стабілізація (EIS) застосовується у більшості сучасних смартфонів, включаючи бюджетні моделі. Під час зйомки кадр обрізається з усіх боків, а обрізані частини використовуються для компенсації руху. Тому після включення EIS кут захоплення зменшується, що впливає на кадр. Ця система компенсує рухи при зйомці відео, але не впливає на якість фотографій. Крім того, не в усіх режимах відеозйомки EIS доступна через обмеження процесора, особливо на дешевих моделях.

Оптична стабілізація камери

Технологія OIS (Optical Image Stabilization) використовується у дорогих смартфонах. Оптична стабілізація компенсує рухи за допомогою складної системи лінз, що зміщуються, що дозволяє зберігати кут захоплення. OIS працює по двох осях — вправо/вліво та вгору/вниз.

Оптична чи цифрова стабілізація – що краще

Порівнювати EIS та OIS неправильно, оскільки вони доповнюють один одного. Електронна стабілізація важлива під час запису відео, а оптична — під час фотозйомки. Якщо важливіше для вас запис відео, то OIS може бути кращим вибором. Однак, не варто забувати про інші параметри камери, оскільки підтримка OIS – важлива, але не єдиний критерій при виборі смартфона.

Оптична стабілізація зображення в смартфонах OРРО

OPPO, яка завжди славилася своїми передовими рішеннями в галузі фотографії, почала впроваджувати OIS в свої смартфони. І це було важливим кроком для забезпечення відмінної якості зображення.

Нова п’ятиосьова оптична стабілізація зображення OPPO Five-axis OIS, дає системному процесору змогу отримувати дані про рух від гіроскопа, аналізувати їх і розбивати на компоненти за допомогою алгоритмів. Потім дані передаються на два рухомі компоненти: лінзу й датчик зображення, які приводяться в дію спеціальними двигунами.

Якщо рух незначний, зображення стабілізуються переважно завдяки оптичній стабілізації картинки зі зсувом лінзи, що охоплює горизонтальне (X) і вертикальне (Y) зміщення. Але якщо амплітуда руху порівняно велика, використовується також оптична стабілізація зі зміщенням датчика, зокрема горизонтальне зміщення (x), вертикальне зміщення (y) та обертання, а також алгоритм компенсації для досягнення стабілізації за п’ятьма осями.

Це забезпечує максимальний кут стабілізації ±3°, що втричі більший, ніж за використання на мобільних пристроях традиційної технології OIS (оптична стабілізація). Водночас датчик може зміщуватися з точністю до 2 мкм. Запатентована технологія алгоритмів OPPO значно покращує стабільність, чіткість і кольоропередачу за зйомки в нічний час або в русі, а також збільшує компенсацію вібрації до 65 %.

Переваги оптичної стабілізації зображення в OPPO Reno10 Pro

Оптична стабілізація зображення у смартфонах Oppo Reno10 Pro базується на рухомих компонентах камери, які автоматично компенсують тремтіння під час зйомки. Сутність полягає в використанні рухомих лінз або сенсорів, які компенсують рухи пристрою шляхом їх власного протиріччя. Це дозволяє уникнути розмиття зображення та забезпечити більш чіткі фотографії та відео, навіть при поганих умовах освітлення або під час руху.

  • Краща якість зображення: завдяки оптичній стабілізації користувачі можуть отримати гарні фотографії  навіть у умовах низької освітленості або при русі.
  • Зменшення розмиття: технологія OIS допомагає уникнути розмиття зображення через виправлення тремтіння під час зйомки, що робить кожен кадр чітким та деталізованим.
  • Покращений нічний режим: оптична стабілізація дозволяє отримати чіткі та яскраві знімки навіть у умовах поганого освітлення, що особливо важливо для нічних фотографій.

З постійним розвитком технологій у галузі фотографії та забезпеченням все більш вражаючих функцій у смартфонах, OPPO продовжує демонструвати свою здатність інноваційно підходити до вирішення потреб користувачів у якісних фото- та відеозйомках.

Disqus Comments Loading...