ДописиКіно Дописи 15.03.2025 о 09:30 comment views icon

Серіал «Зоряна брама: Атлантида».  Розширення всесвіту на нову галактику

author avatar

sugataСеньйор

Репутація Ультра | Успішність статті 17561

Серіал «Зоряна брама: Атлантида».  Розширення всесвіту на нову галактику

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

«Зоряна брама: Атлантида» – другий із трьох серіалів у художньому всесвіті Stargate. Історія пригод і досліджень, що здобула не меншу популярність у глядачів ніж оригінальний серіал “Зоряна брама: SG-1”.

В цьому дописі про те, чим може бути цікавий цей серіал і чому варто приділити йому час.

Зал зоряної брами на Атлантиді

Початкова ідея

Два джампера в польоті до Атлантиди, захищеної силовим щитом

Всупереч очікуванням творців серіалу “Зоряна брама: SG-1”, кожен його сезон отримував високі рейтинги. Канал щоразу замовляв продовження популярного шоу. Уважні глядачі могли помітити, що ближче до сьомого сезону основні сюжетні лінії були не такими чіткими як раніше.

Планувалося, що шостий сезон буде завершенням серіалу, а одразу після нього буде випущено фільм присвячений Атлантиді. Цей фільм мав би бути своєрідним містком між SG-1 та Атлантидою. Можливо, в такому варіанті сюжету загублене місто було б знайдено на Землі, а головні антагоністи Атлантиди дрімали десь у галактиці Чумацький шлях.

Однак, на хвилі успіху SG-1 канал замовив новий серіал не завершуючи попередній. Атлантида і SG-1 були в ефірі телеканалу Sci-Fi водночас, створюючи для глядачів унікальні можливості кросоверів улюблених персонажів. Всього серіал був на екранах 5 сезонів з 2004 по 2009 рік.

Останній епізод сьомого сезону “Загублене місто” серіалу “Зоряна брама: SG-1” став прологом для нової історії.

Синопсис

В далекі-далекі часи, десятки тисяч років тому, в галактиці Чумацький шлях процвітала високорозвинена раса людей.

Мільйони років тому їх предки стали вигнанцями після конфлікту між релігійними фанатиками та науковцями. Цивілізація була розділена на дві гілки — Орай (одні з антагоністів в SG-1) та Древніх.

Змушені покинути рідний світ, древні блукали космосом доки не прибули в нашу галактику. Тут вони розбудували свою цивілізацію, засновану на наукових принципах, спроєктували й збудували міжпланетну систему зоряних брам.

Епоха процвітання завершилася з поширенням у Чумацькому шляху смертоносної епідемії, що змусила древніх евакуюватися в галактику Пегас.

На фото з телескопа можна побачити карликову галактику Пегас

 

В наші часи, Командування Зоряної Брами (КЗБ) знаходиться в стані очікування нового військового протистояння з першими та головними ворогами — ґоа’улдами.

Команді SG-1 Джека О’Нілла вдалося отримати доступ до частини знань Древніх. В них містилася інформація, що на Землі в Антарктиді, десь під шарами льоду, може знаходитися загублене місто древніх. В процесі пошуків дослідникам вдалося знайти форпост древніх з кріслом, однак не саме місто. У форпості містилися інформація для нащадків, яка допомогла команді в розумінні розташування Атлантиди.

Тікаючи від епідемії, що уразила Чумацький шлях, Древні вирішили врятуватися переміщенням у сусідню галактику Пегас, карликову галактику розташовану приблизно в 3 млн світлових років від Землі. Там вони планували поширити життя на придатних планетах і продовжити свої дослідження.

Система зоряних брам була спроєктована таким чином, що дозволяла здійснити переміщення не лише в рамках однієї галактики, а й між галактиками. Однак, відкриття такої кротовини вимагає великої кількості енергії недоступної для земних технологій. Надати її може лише МНТ (Модуль Нульової Точки) – джерело енергії високої потужності, що використовувалося в технологіях древніх як джерело живлення для кораблів, космічних станцій та форпостів. Один з таких був знайдений землянами під час досліджень інших планет і був використаний для живлення форпосту древніх, що дало змогу захистити Землю від армади кораблів ґоа’улдів.

Деніел Джексон розшифрував адресу з восьми шевронів, яка мала відкрити браму в легендарне місто-столицю древніх в галактиці Пегас. Командування Зоряної Брами, разом з урядами залучених держав, підготували міжнародну експедицію з кращих вчених для дослідження флори, фауни та технологій древніх. І військового контингенту для захисту вчених. В цьому, власне і була суттєва відмінність від КЗБ, де керування проектом було у військових.

Для кількох сотень людей це був відчайдушний, але продуманий крок в невідоме. Адже, якщо кротовина відкриється, і експедиція відправиться в Пегас, то не відомо чи буде змога повернутися назад. Відкриття зворотного порталу залежить від наявності МНТ по той бік брами.

Модулі нульової точки в Атлантиді

І ось настає день X, коли відкривається кротовина і дрон транслює відео з залом столиці древніх. Експедиція у повному складі переходить в галактику Пегас і тепер команда сам на сам з усіма проблемам без можливості отримати підтримку з Землі, чи повернутися назад.

Зал брами наповнений темрявою, панелі керуванні накриті захисною плівкою. Схоже древні покинули Атлантиду.

Вчені та військові починають досліджувати місто. Один за одним прокидаються райони. Вмикаються системи освітлення та життєзабезпечення. Доки одна з команд не виявляє, що місто оточене водою, адже знаходиться на дні океану. Захищене від тиску морської води лише постійним силовим щитом.

Команди розвідки відкликають назад, до брами. Однак місто поступово прокидається, запрограмоване реагувати на мешканців. Його енергоспоживання зростає. Рівень споживання енергії перевищує ліміти, що її в змозі надати виснажені МНТ Атлантиди. Енергії не вистачає для підтримки щита і починається затоплення. Головний компʼютер міста мінімізує витрати енергії звужуючи поле, тим самим наповнюючи водою спочатку віддалені, а потім і центральні райони міста, лишаючи команді все менше шансів на виживання…

Команда

Тейла, Ронан, Родні Маккей, лікар Бекет, доктор Елізабет Вейр та Шеппард

Серіал повторює підхід свого попередника до структури команди і героїв. Головними героями є дослідницька четвірка, керівник місії, головний лікар та один з провідних вчених.

Керівником місії є Елізабет Вейр (Торрі Гіґґінсон), котра вже знайома глядачам SG-1 в ролі тимчасового керівника Командування Зоряної Брами від міжнародної спільноти. На більш пізніх сезонах до керівництва бази приєдналися Річард Вулсі (Роберт Пікардо) та Саманта Картер (Аманда Таппінг).

Командувачем військовими на базі та очільником передової дослідницької групи є майор Шепард (Джо Фланіган). Пілот-ас здатний пілотувати навіть іншопланетну техніку. Має надзвичайно велике значення для успіху місії, адже є носієм гена древніх, завдяки чому здатний взаємодіяти та активувати технології древніх. Дав назву основному траспортному засобу нових атлантійців — джамперу.

Другим за важливістю членом команди є Тейла Еммаган (Рейчел Латтрелл), з племені атезіан, мешканка галактики Пегас. Тейла володіє бойовими мистецтвами, смілива та дипломатична. Останнє надзвичайно важливо в налагоджуванні контактів з культурами, що проживають на планетах поєднаних зоряними брамами.

Родні Маккей

Родні Маккей (Девід Г’юлетт) – геніальний вчений, член команди Шепарда і за сумісництвом головний по науці на Атлантиді.  Експерт в технологіях древніх. Захоплюється Самантою Картер. Більшим за його геніальність є його его, яке незмінно заважає йому в товариських стосунках з підлеглими вченими. А також призводить до багатьох курйозних ситуацій. В одному з епізодів спромігся випадково знищити цілу сонячну систему (добре, що не в нашій галактиці).

Четвертим членом команди на різних етапах місії були Ейден Форд (Рейнбоу Сан Френкс) та Ронан Декс (Джейсон Момоа). На відміну від тендітної Тейли, Ронан більше схожий на Тілʼка в плані характеру та небагатослівності. Хоча характер у Ронана значно більш запальний. Фанатам, напевно, припав до душі той епізод де вони працювали разом.

Головним лікарем бази встигли попрацювати шотландець Карсон Беккет (Пол Мак-Джилліон) та Дженніфер Келлер (Джуел Стейт).

Нові технології

Головною особливістю технологій древніх — це система доступу. Для активації пристроїв необхідний ген древніх.

Джампер

Джампери — космічні кораблі Атлантиди малого радіуса, здатні працювати як у космосі, атмосфері так і під водою. Обладнані генератором маскування та генератором енергетичного щита. На жаль, в один момент часу може працювати лише одна з функцій через конструктивні обмеження. Безшумні та малопомітні, здатні зависати нерухомо (як на кадрі вище).

Персональні щити — пристрій древніх, що формує захисне поле довкола власника.

Дрони-кальмари — великі та малі дрони древніх, що керуються за допомогою нейронного інтерфейсу крісла керування. Необхідна надзвичайна концентрація.

Кораблі класу Дедал — космічні кораблі Землі, обладнані гіпер-двигуном азгардів, здатні до переміщення на мільйони світлових років.

Камери стазису — здатні продовжити життя людині в капсулі анабіозу.

Комунікаційне каміння древніх — пристрій для обміну свідомостями на будь-якій відстані (модифікована технологія була застосована героями в серіалі “Зоряна брама: Всесвіт”).

Сюжетні арки

Древні тісно переплетені з сюжетом серіалу. Місто, яке було передовою базою древніх, замає центральне місце в сюжеті, як оберігаючи своїх мешканців, так і завдаючи їм нових клопотів. І це навіть без ШІ бази. Той факт, що древні розповсюдили життя у цій галактиці, населили її людьми та проводили тисячі експериментів, як фізичного, так і соціального характеру додає історії тих науково-фантастичних граней, за які ми цінуємо гарну фантастику.

Рейфи є іншопланетною гуманоїдною расою, що домінує у галактиці Пегас. Володіючи органічними технологіями та завдяки енергетичним технологіям древніх вони є складним противником, здобутки яких важко адаптувати до земних технологій. Одні з кращих (в поганому сенсі) противників землян, який відносяться до людей як до худоби.

Дженаї — людська цивілізація на рівні 20 сторіччя, яка є суперником землян за ресурси та підтримку інших людських спільнот людей в галактиці Пегас. Підступні суперники.

Асурани — цивілізація реплікаторів, чиї тіла створені з нанороботів. Володіють високими технологіями древніх, однак ставляться до древніх вороже.

Закриття серіалу

Серіал мав високі рейтинги та детальні ідеї для шостого сезону, однак економічна ситуація і висока вартість виробництва стали причиною скасування. Водночас історія Шепарда, Маккея і всієї команди Атлантиди не мала бути завершена таким чином. Фінальна морська гладь в затоці Сан-Франциско — це не те, чим воліли завершити сюжет творці цього всесвіту. Слідом за фіналом серіалу, як і для “Зоряної брами: SG-1” мали бути зняті щонайменше два фільми, які б остаточно завершили сюжетні лінії.

Однак не так сталося, як гадалося. Ресурси команди були спрямовані на новий серіал “Зоряна брама: Всесвіт”, який був значно дешевший у виробництві та оплаті праці. “Всесвіт”, на превеликий жаль, мав низькі рейтинги. Це призвело до його закриття і, як наслідок, скасування запланованих фільмів, які мали завершити історію Атлантиди.

Дописи про художній всесвіт Зоряної брами:

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: