ДописиКіно Дописи 04.04.2025 о 08:00 comment views icon

Серіал «Зоряна брама: Всесвіт». Безповоротна подорож в незвідане

author avatar

sugataСеньйор

Репутація Ультра | Успішність статті 19169

Серіал «Зоряна брама: Всесвіт». Безповоротна подорож в незвідане

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

«Зоряна брама: Всесвіт» – останній із трьох телевізійних серіалів у художньому всесвіті Stargate. Історія, що здобула велику популярність у фанатів, однак була перервана через низькі рейтинги.

В цьому дописі про те, чим може вас зацікавити інший, більш драматичний і похмурий погляд на художній всесвіт Зоряної брами.

Ідея

Науково-фантастичні історії часто ставлять в центр сюжету розширення горизонтів відомого космосу. Космічні кораблі відправляють на дослідницькі місії, щоб вони повернулися додому з новими знаннями, зразками, технологіями. Виключенням з правила є ті історії, в яких головні герої намагаються розширити горизонти звіданого настільки сильно, що час і простір стають на заваді їх поверненні додому. Якщо вважати домом не лише місце, а і той часовий проміжок з якого герої починали подорож.

Історія, про яку піде мова в цьому дописі, не виключено, що була натхненною місією Вояджер, чиї міжзоряні зонди були відправлені в нескінченний політ за межі сонячної системи та ніколи не повернуться на Землю.

Творці франшизи Зоряна брама, відверто кажучи, втомилися від процедурального стилю старих серіалів. Хоча мережа зоряних брам, яка поєднувала різноманітні світи, і давала значний простір для плетіння сюжету, близько трьох сотень вже показаних епізодів створювали тісний сюжетний канон.

Продюсери Бред Райт і Роберт Купер хотіли створити зовсім нову історію, більш серйозну ніж попередні серіали. Сценарій пілотного епізоду був написаний 2007 року, а перший епізод вийшов в ефір 2009 року.

Синопсис

За мільйони світлових років від Землі в далекій-далекій галактиці космічним простором рухаються кораблі Древніх.

Працюючи в автономному режимі вони рухаються запрограмованим курсом, виготовляють та встановлюють на планетах вздовж вузької смуги від курсу основного дослідницького корабля Доля (Destiny) зоряні брами.

Корабель Доля разом зі своїм почтом був відправлений Древніми сотні тисяч років тому на виконання дослідницької місії. Здатний працювати без команди він використовує свої сенсори та мережу зоряних брам для збору даних.

Рухаючись Всесвітом, корабель пролетів безліч галактик, імовірно взаємодіяв з тисячами культур, про що свідчать його пошкодження та відсутні секції обшивки, які замінені аварійними енергетичними щитами. Технологія міжгалактичних перельотів була б цікава багатьом цивілізаціям.

Як і Вояджер, Долю відправили в безповоротний дослідницький політ. Але яке дослідження потребує стільки тисяч років для збору даних? Який експеримент може тривати стільки часу після смерті його фізичних творців? Чи може ШІ корабля зʼїхав з глузду і продовжує монотонний політ крізь галактики без сенсу і практичної необхідності?

Корабель Доля буквально древній. Багато його систем пошкоджені, відсіки розгерметизовані, системи життєзабезпечення не функціонують, окрім тих що встановлені в самому серці корабля — зали  зоряної брами.

Зоряна брама Долі унікальна. Її символи умовні, адже не привʼязані до конкретних галактик. Та й відкривати кротовину брама Долі може лише в рамках певної сфери світлових років. На більше накладають обмеження як лімітовані запаси енергії, так і протоколи самого корабля.

Раптом в задушливій залі на борту Долі починають активуватися символи, розкручуватися кільце брами й відкривається вхідна кротовина з якої починають зі значним імпульсом вилітати люди та вантажі.

Це майбутній екіпаж корабля. Невелика група людей, що вижили під час нападу на планету Ікар, де земляни проводили тестовий експеримент із запуску кротовини на адресу з 9 шевронів.

Ці люди — це не підготовлений контингент дослідників і військових, а лише уцілілий персонал бази КЗБ (Командування зоряної брами) на Ікарі та члени урочистої делегації. В них немає достатньо зброї, амуніції, їжі, води та медичних препаратів. Але тепер вони на міжгалактичному кораблі, що з великою швидкістю рухається по відомому лише йому курсу. Без доступу до керування основними системами і без можливості розвернути корабель і повернутися додому.

Ба більше, навіть припаси та допомогу з Землі отримати неможливо, адже планета Ікар була дестабілізована атакою іншої людської цивілізації, що постала на колишніх територіях ґоа’улдів,  і знищена, тому нові мешканці корабля лишилися сам на сам посеред старезної бляшанки та невідомого простору.

Чим зможуть вони вижити, знайти їжу, воду та повітря в таких умовах? Чи зможуть довіряти одне одному, враховуючи, що багато хто з них переслідує свої власні інтереси? Чи зможуть зрозуміти місію корабля і чи взагалі є у ній сенс? Чи зможуть вони повернутися додому?

Ось про що ця незавершена історія.

Дописи про художній всесвіт Зоряної брами:

 

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: