ДописиКіно Дописи 01.01.2025 о 10:00 comment views icon

Найкращі серіали, які хочеться переглянути знову

author avatar

Володимир ДубіцькийСеньйор

Репутація Ультра | Успішність статті 7562

Найкращі серіали, які хочеться переглянути знову

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

Чи знайома вам ситуація, коли після годин марних пошуків чого б такого подивитися цими довгими зимовими вечорами, ви здаєтеся і вкотре переглядаєте свій улюблений серіал? Якщо відповідь так, то цей допис для вас.

Це не черговий ТОП 10 найкращих серіалів всіх часів та народів, хоча деякі з них дійсно можна назвати шедеврами, а список того, що мене найбільше зачепило своєю тематико, захоплюючим сюжетом, гумором чи чудовою акторською грою. Він цілковито суб’єктивний і сформований моїми власними смаками та вподобаннями. Тож без зайвих слів перейдемо до огляду.

Друзі

Рік виходу: 1994

Рейтинг IMDb: 8.9

Серіал на всі часи та на всі випадки життя. Я переглядав його стільки разів, що й не порахувати, як і усі ті кумедні історії та жарти. То були дні, коли ви могли висміювати все що завгодно: вагу, сексуальну орієнтацію, національність, фізичні вади, усе, на що в теперішньому світі кінематографа накладено табу.

Це унікальне шоу, яке з’явилося в унікальний час. Його гумор універсальний, у ньому є простота, що межує з геніальністю. На будь-яку життєву ситуацію тут можна знайти дотепний жарт, який залишатиметься смішним попри те, скільки разів ви його уже чули. Проте, головною окрасою цього серіалу є фантастична шестірка друзів. Вічно молоді та вічно веселі, з якими кожен із нас може себе асоціювати та кожен хотів би мати за друзів.

Зануда та педант Рос, помішана на контролі та невротична Моніка, невпевнений у собі жартівник Чендлер, який часто є причиною непорозумінь та сварок, доброзичливий, але не надто розумний бабій Джої, легковажна і трохи вередлива Рейчел, а також Фібі – дивачка, що багато чого бачила у житті, однак при цьому зосталася зворушливо наївною та доброю. Усі вони незважаючи, а може якраз і навпаки, завдяки своїм вадам назавжди залишаться в наших серцях.

Світляк

Рік виходу: 2002

Рейтинг IMDb: 8.9

Мій найулюбленіший фантастичний серіал. Його секрет полягає у вмінні поєднати непоєднуване. З одного боку, тут є сучасні космічні кораблі та розвинуті центральні планети, а з іншого, на периферії, високі технології існують поряд з примітивними. Це космічний вестерн де багато злочинців, де стріляють із пістолетів та їздять на конях, а дії відбуваються у дикій частині світу, що керується тоталітарною владою Альянсу.

Крім того, більш несхожих членів екіпажу космічного корабля Сереніті важко і придумати. Тут чарівна компаньйонка мешкає поруч зі священником, а елегантний та манірний доктор намагається ужитися з грубим і жадібним найманцем. А ще на кораблі є дивна подружня пара жінки-воїна і веселуна пілота, які постійно між собою сперечаються та мила механік, що пробує подружитися з дивною і психічно нестабільною сестрою доктора.

І нарешті, капітан корабля, який сам по собі ходяча суперечність. Він часто буває жорстоким і цинічним, але з турботою та навіть ніжністю ставиться до команди. Також, без любовних переживань і трагедій тут не обійшлося. Ось така незвичайна команда, якій вдається виживати у світі, де все менше свободи та все більше небезпеки, що несуть пожирачі — дикі та кровожерливі канібали.

Топ Гір

Рік виходу: 2002

Рейтинг IMDb: 8.7

На перший погляд — це звичайне телевізійне шоу на автомобільну тему, але таке відчуття оманливе. Насправді воно про трьох друзів, що люблять подорожі, пригоди та швидку їзду, а насамперед просто обожнюють розповідати про автомобілі, непідробна захопленість якими і є основним секретом цього шоу. Воно веселе, у ньому багато крутих автомобілів, цікавих сюжетів та чудового гумору.

А те, з яким невимовним захватом і дитячою радістю її ведучі ганяють по автодромах чи звичайних дорогах Англії, а також багатьох інших країнах світу, одразу підкупає та не відпускає усі сезони. І на додачу, хочеться зазначити блискуче підібрані характери ведучих, просто за класикою — холерик Джеремі Кларксон, флегматик Джеймс Мей та сангвінік Річард Гаммонд.

Усі компоненти на потрібних місцях і в потрібних пропорціях, тому хімія між ними працює на відмінно. Особисто для мене цей серіал є можливістю знову поринути у той безтурботний світ 2000-х з його бумом споживання та туризму, який уже ніколи не повернеться, а може він був тільки ілюзією, створеною магією кінематографа. Та чим би він не був, відчуття, які дарує цей серіал цілком реальні.

Доктор Хаус

Рік виходу: 2004

Рейтинг IMDb: 8.7

Головний герой цього шоу, ґеніальний доктор медичних наук Ґреґорі Хаус часто порушує норми суспільної моралі та діє еґоїстично і навіть жорстоко. У ролі альтер еґо Хауса виступає доктор Вілсон. Він є його повною протилежністю, завжди зважає на думки інших та намагається їм догодити. Але цікавинкою сюжету виступає той факт, що Хаус і Вілсон є найкращими друзями.

Хаус вчить Вілсона більше дбати про себе, а Вілсон грає роль совісті для доктора Хауса. Ще однією особливістю цього серіалу є доктор Кадді, керівниця клініки, де відбуваються майже всі події. Вона уособлює той факт, що жінки досить часто бувають краще пристосовані до управління у такому складному колективі. Тут багато медицини, але це лише тло, на якому зображена трагічна, суперечлива та деколи відразлива, але захопливаособистість доктора Хауса.

Зоряний крейсер «Галактика»

Рік виходу: 2004

Рейтинг IMDb: 8.7

Серіал, який в наш час сприймається особливо гостро, адже він про війну. Про складні рішення які приходиться приймати та жертви, на які люди змушені йти. За фантастичним антуражем ховається історія про жахіття цього непростого часу: воєнні злочини, окупацію і геноцид, а також про численні битви з ворогом, що вимагають героїзму та призводять до непоправних втрат.

Тут показані непрості стосунки між цивільними та військовими, політичні ігри, які не припиняються навіть під час війни та розкол між людьми, який вона спричиняє. У цьому серіалі є вся палітра емоцій, що притаманна людині в такий час — від любові до ненависті, від прощення до жаги помсти, а ще дружба, віра у краще майбутнє і співчуття, які йдуть поруч зі зрадою, зневірою, обманом та жорстокістю стосовно ворога.

Це історія про виживання людського виду і всі ті вчинки, на які ми здатні заради нього. У цьому шоу переплелися фантастика та реалізм, релігія і буденне життя зі своїми маленькими радощами, тривогами, проблемами чи перемогами. А в кінці так і не зрозуміло, чи це була доля, боги або просто щасливий випадок, що врятував людство від, задавалося, неминучого вимирання.

Секс і Каліфорнія

Рік виходу: 2007

Рейтинг IMDb: 8.3

Цей серіал мені подобається через те, що він не такий простий, як може здатися, на перший погляд. Через творчу кризу, постійну пиятику, вживання наркотиків і сексуальну нерозбірливість відомого письменника Генка Муді розкривається занепад Західного світу та його культури. Це шоу просто просякнуте декадансом, гедонізмом та відчуттям розпаду і приреченості.

Головний герой щиро любить свою дочку, а також її матір, але не може змінитися та подорослішати, тому постійно завдає їм болю, як і всім навколо себе. У серіалі повно диких і смішних історій та жартів нижче поясу. А ще тут багато сексу, оголених тіл та п’яних пригод, і все це тільки для того, щоб заповнити порожнечу в середині себе.

Шлях саморуйнації у його повноті. Попри щасливу кінцівку, для мене справжнім фіналом був третій сезон, де за всі гріхи приходить розплата. У реальному житті такі персонажі, як Генк Муді закінчують самотністю, алкоголем, наркотиками та смертю, але це кіно, тож пробачимо йому за марну мрію про хепі-енд.

Теорія великого вибуху

Рік виходу: 2007

Рейтинг IMDb: 8.1

Серіал про справжніх гіків, які захоплюються іграми, науковою фантастикою та супергероями, збирають колекційні іграшки та комікси, відвідують костюмовані фестивалі, такі як Комік-кон чи тематичні ярмарки. Вони постійно сперечаються про героїв чи сюжети книг або фільмів, захоплюються різноманітними гаджетами, однак при цьому примудряються знаходити час на справжню науку.

Але в один прекрасний день гармонію цього маленького світу порушує блондинка, на ім’я Пенні, що поселяється навпроти Леонарда Гофстедтера та Шелдона Купера, двох фізиків, до яких часто навідуються їхні друзі — інженер Говард Воловітц і астрофізик Раджеш Кутраппалі. Ця подія породжує безліч кумедних історій та змушує головних героїв зіткнутися з незвичною для них реальністю де існують невідомі їм музичні гурти, фільми, серіали, а також люди з абсолютно іншим досвідом, смаками та уявленнями про світ.

Через це вони часто виглядають дивакуватими та незграбними, особливо у спілкуванні з протилежною статтю, однак Леонарду зрештою вдається здійснити мрію будь-якого ботана — закохати у себе красиву сусідську дівчину. Одним з ключових елементів цього шоу є дружба Леонарда та Шелдона, у якого серйозні проблеми з соціальними навичками, тому Леонард допомагає йому розібратися з незрозумілими ситуаціями, які часто виглядають дуже комічними. Це нагадало мені інший серіал про доктора Хауса. Також, варто відзначити суттєву еволюцію головних персонажів протягом всього шоу, що дозволило йому протягнути цілих 12 сезонів.

Касл

Рік виходу: 2009

Рейтинг IMDb: 8.1

Легкий, веселий, невимушений, а інколи трагічний серіал про вбивства, головну роль у якому зіграв Нейтан Філліон, більш відомий як капітан Рейнолдс зі Світляка. Крім цікавих детективних історій та милих персонажів, родзинкою шоу є історія кохання між відомим письменником і автором серії детективних романів Річардом Каслом та детективом департаменту поліції Нью-Йорку Кейт Бекет. Не надто оригінальна історія закоханості легковажного, але чарівного серцеїда і казанова, що переживає особисту кризу у серйозну, розумну та красиву жінку, яка має власну трагічну історію і секрети.

Однак Касл не здається та після кількох сезонів залицянь йому вдається розтопити серце детектива. Актори чудово справилися зі своєю роллю і на екрані між ними відчувається справжня хімія, а так театрально закочувати очі, як це робила Стана Катіч, що зіграла Бекет ще, на мою думку, не вдавалося нікому.

Кремнієва долина

Рік виходу: 2014

Рейтинг IMDb: 8.5

Чудова сатира як на саму Кремнієву долину, так і на ІТ галузь в цілому. У центрі сюжету геніальний програміст Річард Гендрікс, що заснував свій власний стартап та бореться проти могутньої корпорації на чолі з мільярдером Гевіном Белсоном. У цьому серіалі влучно показано, як за словами про необхідність зробити світ кращим ховаються лицемірство і жорсткі реалії бізнесу у долині, де головним продуктом часто стають не інновації чи технології, а акції компанії.

Гевін Белсон — це блискучий приклад та збірний образ типового мільярдера, що відзначається особливим цинізмом, відсутністю емпатії, а також неймовірним егоїзмом та дивним поєднанням самодурства, самозакоханості та непохитної впевненості у собі. Разом з тим, йому вдається успішно приховувати це за яскравими шоу, показними вчинками та нескінченним і невтомним самопіаром. На відміну від нього, Річард Гендрікс спочатку зображується як ідеаліст, який хоче побудувати компанію, що не буде схожа на типову корпорацію.

Він мріє про новий децентралізований Інтернет, на який ми всі заслужили та де не буде контролю з боку старих гравців, а інформація належатиме звичайним користувачам. Проте, натрапивши на труднощі та перепоні, він поступово перетворюється на свого ворога — дріб’язкового, заздрісного і мстивого маніпулятора, який погоджується з тим, що мета виправдовує засоби. Але в кінці наш герой вимушений зробити моральний вибір, щоб виправити власні помилки.

Простір

Рік виходу: 2015

Рейтинг IMDb: 8.5

Один з найкращих науково-фантастичних серіалів за останній час. Він заснований на серії романів Джеймса С. А. Корі «Експансія» і анітрохи йому не поступається. Тут є усе, що потрібно: чудова картинка, динамічний сюжет, драматичні події, а також неординарні герої, яким віриш та співпереживаєш. У ньому показано майбутнє, де людство освоїло Сонячну систему, але залишилось таким, як і було завжди.

Це розділений світ, де панують егоїстичні інтереси політиків та корпорацій. Де заради перемоги над іншими, люди здатні на жахливі речі, навіть на масові вбивства. Баланс, що утворився у протистоянні між Землею, Марсом та Поясом є дуже крихким і швидко руйнується з появою Протомолекули — інопланетної технології, що була знайдена на Фебі. Серед усього цього хаосу тільки екіпаж «Росинанта» на чолі з капітаном Джеймсом Голденом, ідеалістом, який вірить у добро та справедливість, намагається відвернути катастрофу та усіх врятувати.

Голден сприймає свою команду як сім’ю, яку мусить оберігати, а ще у нього комплекс месії, через який вони постійно перебувають у центрі подій, що відбуваються з карколомною швидкістю і набувають такого масштабу, які жодна сила більше не здатна зупинити. Людство попало у м’ясорубку, з якої уже не вибратися і єдине, що залишається — це виживання.

Сподіваюся, що мені вдалося передати емоції та задоволення, які я отримав від неодноразового перегляду усіх цих серіалів. На жаль, після четвертого чи п’ятого сезону вони часто стають схожими на Санта-Барбару, де герої одружуються, народжують дітей і тому подібне, тож я не переглядаю їх до кінця. І це поширена проблема, коли кіностудії не бажають вчасно завершити історію та перетворюють її на мильну оперу чи нескінченні самоповтори. Однак, на своєму піку вони здатні вразити глядача та залишити у ньому глибокий емоційний слід.

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: