Swift 14 AI — перший ноутбук компанії Acer на процесорі Snapdragon X вже в Україні

Опублікував acer-ukraine

У цьому році, в тривале протистояння двох процесорних гігантів Intel та AMD зміг втрутитися новий гравець. Компанія Qualcomm, яка традиційно створювала чипи для смартфонів, раптово увійшла на ринок ноутбуків зі своїм Snapdragon X. Багато в чому, зміні тенденцій посприяли процесори М серії від Apple та загальний прогрес у розвитку моделей ШІ (Штучного інтелекту), але це вже трохи інша історія.

Традиційно ноутбуки побудовані на х86 сумісній архітектурі процесора, початково призначеної для настільних ПК. Вона потужна, але не особливо енергоефективна. Натомість Snapdragon X використовує мобільну архітектуру ARM, від своєї появи розраховану на мобільне використання з думкою про економію енергії. Але, якщо раніше енергоефективність досягалась шляхом компромісу з потужністю, то у випадку процесорів Snapdragon X обчислювальна ефективність знаходиться на достатньо високому рівні. При цьому автономність пристроїв з цим процесором просто вражає.

Другою головною особливістю процесора Snapdragon X, окрім вражаючого співвідношення потужності до енергоефективності, є вбудований блок нейро-процесора Hexagon (NPU) потужністю в 45 TOPS. Він призначений для прискорення операцій штучного інтелекту (ШІ), ряд функцій якого у вигляді Copilot вбудований в поточну версію Windows 11.

Але не тільки процесором особливий Acer Swift 14 AI (SF14-11), про який піде мова далі. Усі основні його переваги варто розглянути по черзі. А зараз відмітимо лише, що Swift 14 AI станом на зараз може мати два варіанти процесорів — Snapdragon X Plus (X1P-64-100) та Snapdragon X Elite (X1E-78-100), які досить близькі за продуктивністю, хоча Elite версія має на два ядра більше.

Процесор, відеоядро та пам’ять

Перший Acer Swift 14 AI (SF14-11) надійде в Україну у модифікації NX.KZXEU.001, а пізніше будуть інші варіанти. Він оснащений 10-ти ядерним процесором Snapdragon X Plus (X1P-64-100) від Qualcomm з частотою до 3,4 ГГц, на базі 4-нм ARM архітектури. За потужністю він дещо швидший за процесор M2 від Apple у багатопотокових застосунках. І майже на рівних змагається з процесорами Intel Core серій Ultra 7 та Ultra 5. Про NPU потужністю в 45 TOPS ми вже згадували вище, а ще є вбудоване відеоядро Adreno X1-85 потужністю 3,8 TFLOPS, яке дозволяє грати в переважну більшість ігор. Інше питання, що популярні ігри ще погано адаптовані розробниками до ARM під Windows. Проте, з часом, це питання напевне вирішиться. Обсяг оперативної пам’яті у цій модифікації становить 16 ГБ LPDDR5X-8533. Максимальний обсяг пам’яті, можливий в Acer Swift 14 AI — 32 ГБ.

Корпус

Корпус дуже тонкий, легкий та алюмінієвий, в принципі — як і завжди у серії Swift. Колір сріблясто-сірий. Вага 1,32 кг робить його досить транспортабельним. Габарити складають 322,6 (Ш) x 225,95 (Г) x 16,55 (В) мм. Кришка екрана може відкриватися на кут у 180 градусів.

Екран

Залежно від версії Acer Swift 14 AI може мати звичайний або сенсорний екран. Це легко визначити по літері Т в артикулі (SF14-11 або SF14-11T). Дисплей має розмір 14,5” та IPS матрицю з чудовими кутами огляду в 170 градусів та максимальною яскравістю 400 ніт. Частота оновлення кадрів складає 120 Гц. Співвідношення сторін 16:10, роздільна здатність WQXGA 2560×1600. Також варто відзначити 100% охоплення кольорового простору sRGB. Та захист від зайвого синього кольору, який підтверджується сертифікатом TÜV Rheinland Eyesafe Certified 2.0.

Клавіатура та тачпад

Клавіатура без цифрового блоку має підсвітку. Є окремі виділені кнопки для виклику ШІ асистента (Copilot Key) та запуску функції AcerSense. Кнопка запуску має сканер відбитка пальця.

На великому скляному тачпаді є візуальний індикатор активності у формі символу ШІ. Цей індикатор світиться при запуску ноутбука та при активації ШІ помічника Copilot.

Зовнішні порти

Acer Swift 14 AI має широкий набір зовнішніх портів. Зокрема, два USB Type-C з підтримкою DisplayPort та швидкої зарядки й один USB 3.2 Gen 1 Type-A з лівої сторони. Та ще один USB 3.2 Gen 1 Type-A, комбінований 3,5-мм роз’єм для гарнітури та два індикатори з правого боку.

Аудіо та відео

У новому ноутбуку чималу увагу приділено комунікаційним можливостям. По центру верхньої рамки дисплея вмонтована вебкамера з роздільною здатністю 1440p QHD (2560×1440 пікселів) та зсувною шторою приватності та інфрачервона камера для розпізнавання обличчя. Два мікрофони знаходяться по боках від неї, а ще один розташований знизу, у районі тачпада. За покращення звуку мікрофона відповідає інтелектуальна технологія придушення шумів Acer PurifiedVoice 2.0 за допомогою ШІ. А краще зображення створюється з використанням Acer PurifiedView 2.0 (розмивання фону, корекція напрямку погляду, додаткова підсвітка та кадрування положення обличчя) та Acer TNR (очищення зображення від фонових шумів при низькій освітленості). Звук відтворюється двома стереодинаміками з підтримкою DTS:X Ultra аудіо.

Накопичувач

Ноутбук оснащений дуже швидким SSD NVMe PCIe Gen 4 накопичувачем місткістю в 1 ТБ. Цього обсягу вистачить надовго звичайному користувачу, навіть якщо той тримає на ноутбуку увесь архів сімейних відео та фотографій.

Бездротовий зв’язок

Доступ до інтернету забезпечує технологія бездротового зв’язку Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be) з підтримкою діапазонів 2,4 ГГц, 5,8 ГГц та 6 ГГц. Підключення периферії можливе через Bluetooth 5.4 або вищої версії. Кращому звучанню аудіо сприяє Bluetooth LE Audio (LC3).

Батарея

Як ми вже згадували раніше, автономність — це сильна сторона Acer Swift 14 AI. Літій-іонна батарея на 75 Вт·год та три комірки не тільки підтримує швидку зарядку, але здатна забезпечити 24 години роботи у режимі перегляду відео або 17 годин інтернет-серфінгу.

Спеціальні функції ШІ

Acer Swift 14 AI створений для роботи зі штучним інтелектом та повним застосуванням його можливостей. Вбудований в операційну систему ШІ Copilot від Microsoft може надавати швидкі й точні відповіді на будь-які питання, допомагати складати тексти, писати листи й робити багато чого іншого. При цьому значна частина обробки та зберігання даних відбувається на самому ноутбуку, без необхідності пересилання даних в мережу. Функція Recall з’явиться незабаром, та дозволить повернутися та переглянути у хронологічному порядку усі файли та дії на комп’ютері. Фактично вона діє як «живий журнал» для операційної системи, полегшуючи пошук необхідної інформації.

Cocreator зробить митця з будь-кого, дозволяючи штучному інтелекту створювати зображення за текстовим описом чи перетворюючи схематичні малюнки від руки на справжні шедеври. Live Captions — живі субтитри, що у режимі реального часу будуть супроводжувати бажане відео будь-якою мовою. Також Acer Swift 14 AI оснащений програмним забезпеченням AcerSense з окремою клавішею виклику, яке дозволяє контролювати усі важливі функції комп’ютера одним дотиком. І не забуваємо й про Acer User Sensing – функцію, яка автоматично блокує ПК, коли користувач відходить від нього та вмикає, коли користувач повертається. А також економить заряд та ресурси системи, понижуючи яскравість, коли користувач не дивиться на екран.

Програмне забезпечення

Доволі багато сучасних професійних застосунків, яку використовуються у стандартних офісних завданнях, вже має вбудовану сумісність з ARM архітектурою під керуванням Windows 11. І немає сумніву, що їх кількість буде постійно збільшуватись.

Технічні характеристики

Модель Acer Swift 14 AI (SF14-11 / NX.KZXEU.001)
Процесор Snapdragon X Plus (X1P-64-100) 10 ядер / 10 потоків, до 3,4 ГГц, нейропроцесор Qualcomm Hexagon NPU AI до 45 TOPS
Оперативна пам’ять 16 ГБ, двоканальна LPDDR5X-8533 SDRAM
Дисплей 14,5″ WQXGA 2560×1600, 120 Гц, LED IPS, 16:10, 400 ніт, 100% sRGB, TÜV Rheinland Eyesafe Certified 2.0
Відеокарта Qualcomm Adreno X1-85 до 3,8 TFLOPS
Накопичувач 1 ТБ, SSD NVMe M.2 (2280) PCIe 4.0
Зовнішні порти 2 x USB Type-C (підтримка DisplayPort, USB заряджання), 2 x USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 x 3,5-мм роз’єм гарнітури
Комунікації Wi-Fi 7 (802.11 a/b/g/n/ac/ax/be), Bluetooth 5.4
Мультимедіа Вебкамера 1440p QHD та інфрачервона камера зі шторою приватності, три цифрові мікрофони, два стереодинаміки з підтримкою DTS:X Ultra аудіо
Безпека Апаратний захист TPM Secured-Core PC (рівень 3), сенсор відбитків пальців, Windows Hello з розпізнаванням обличчя
Акумулятор 75 Вт·год, 3 комірки, літій-іонна
Адаптер живлення 65 Вт USB Type-C з PD
Габарити 322,6 (Ш) x 225,95 (Г) x 16,55 (В) мм
Вага 1,32 кг
Операційна система Windows 11 Home для ARM64
Вартість 56 999 грн

Висновок

Завдяки своїм характеристикам Acer Swift 14 AI придатний майже до усіх сценаріїв використання, окрім вимогливих до ресурсів графічної підсистеми ігор ААА класу. За свої гроші він спроможний забезпечити чудовий рівень продуктивності, автономності, портативності та зручності.

Увага! КОНКУРС коментарів.

Як би ви використовували такий ноутбук? Які процесори — від Intel, AMD чи Qualcomm краще підходять під ваші повсякденні завдання й чому? Чи потрібен вам штучний інтелект вже сьогодні? Напишіть свою думку у дописах нижче та виграйте рюкзак Acer Vero 15.6 ECO Grey (GP.BAG11.02G) за найбільш обґрунтований коментар. Коментарі для участі у розіграші приймаються впродовж двох тижнів з моменту публікації цього огляду. Приз буде розіграний випадковим чином серед усіх змістовних, на думку редакції блогу Acer, дописів.

Дізнайтеся більше