
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
За минулі 10 років титул «flagship killer» періодично з’являвся в оглядах нових моделей Xiaomi, OnePlus, Poco та інших компаній. Хтось з брендів починав свій шлях до покупців з таких моделей, хтось лише додав їх до розгалуженої лінійки смартфонів, але все це були відомі компанії, або їх дочірні бренди. Але зараз формулу «максимум продуктивності за мінімум грошей» використала компанія Cubot зі смартфоном Max 5, встановивши в цій моделі незвично потужну SoC MediaTek Dimensity 8200. З таким процесором новинка впевнено підіймається на рівень суб-флагманів, але успіх смартфона визначається не тільки процесором, але й іншими компонентами. Наскільки гарним та універсальним вийшов смартфон Cubot Max 5 – читайте в цьому огляді.
Зміст
Характеристики
Назва |
Cubot Max 5 |
Екран |
IPS, 6,95 дюйма, роздільна здатність 2460 х 1080 пікселів. Підтримка кадрової частоти 60, 90, 144 Гц |
SoC | MediaTek Dimensity 8200, 4 ядра Cortex A78, 4 ядра A55, GPU Mali-G610 MC6, техпроцес 4 нм |
ОЗП |
12 ГБ LPDDR5X |
ПЗП |
256 ГБ UFS 3.1 |
Камери |
Тильна 100 Мп OmniVision OVA0B40, макро-камера 5 Мп GalaxyCore GC05A2, фронтальна 32 Мп Sony IMX615 |
Акумулятор |
5100 мАг, зарядка потужністю до 33 Вт |
Розширення пам’яті |
– |
Безпровідний зв‘язок |
4G, 5G, Dual SIM, Wi-Fi 6 (ax), Bluetooth 5.3, NFC |
Підтримка мобільних мереж |
GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 1/2/4/5/6/8/19 FDD 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26/28A+B/66/71 TDD 34/38/39/40/41 5G N1/2/3/5/7/8/20/25/28/38/40/41/66/77/78 |
ОС |
Android 14 |
Габарити та маса |
173,9x78,9x9,2mm мм, 228 грамів |
Додатково |
Плівка на екрані та захисне скло в комплекті, чохол |
Ціна |
Cubot Max 5 на AliExpress |
Пакування та комплектація
Смартфон постачається в коробці, оформленій ідентично останнім моделям компанії — попереду логотип Cubot та назва моделі, позаду наклейка з переліком ключових характеристик. Всередині пакування розділене на три рівні: зверху в окремому відсіку смартфон, під ним паперова документація, ще нижче інші аксесуари.




В комплект з Cubot Max 5 входить зарядний пристрій, кабель з роз’ємами USB Type-C, важіль для SIM-відсіку, чохол, є навіть захисне скло для самостійного встановлення на екран. Зарядний пристрій моделі HJ-PD33W-EU має вихідну потужність від 15 Вт (5 В / 3 А) до 33 Вт (12 В / 2,75 А).
Зовнішній вигляд та конструкція
Головна особливість дизайну смартфона Cubot Max 5 успадкована в торішнього Cubot X70 – це малюнок на зворотній стороні телефона, який цікаво переливається коли на нього падає світло. Гра світла нагадує поверхню компакт-диска. Малюнок має технічну стилізацію і значно пожвавлює зовнішній вигляд смартфона, бо в іншому Cubot Max 5 виглядає доволі стандартно, за винятком окантовки тильних камер та загальних розмірів смартфона. Так, встановлення екрана діагоналлю 6,95 дюйма відчутно збільшило габарити телефона у порівнянні з розповсюдженими зараз смартфонами з діагоналлю 6,6-6,7 дюйма. Потрібно використовувати обидві руки для управління смартфоном. Також екранні рамки могли бути меншими, особливо знизу.




Глянцева та чорна задня поверхня корпусу Cubot Max 5 стрімко збирає відбитки пальців та інші забруднення, тому комплектний чохол стане в пригоді. Це «чохол-маєчка», тобто у нього відкриті ліва та права боковина смартфона; захищені кути смартфона, нижня панель та окантовка екрана зверху та знизу. Чохол виготовлений з прозорого пластику та в цілому має якісне виконання. Відзначу, що є Cubot Max 5 у білому забарвленні (та з іншим малюнком), така версія повинна бути більш стійка до забруднень. Смартфон доволі слизький, для більш надійного хвату не вистачає якогось текстурованого узору на боковинах та торцях.
Конструкція Cubot Max 5 звична для недорогих смартфонів. Тут немає металевого шасі або металевих боковин, лише різні різновиди пластику. Тому смартфон трохи скрипить при скручуванні та дещо вигинається при прогині, втім задня панель при натисканні майже не піддається. Блок тильних камер зміщений убік, тому коли смартфон лежить на столі, він може похитуватись при натисканні на екран. З відміткою 228 грамів смартфон має доволі помірну вагу з урахуванням збільшеної діагоналі екрана.


Кнопка живлення суміщена з датчиком відбитків пальців та розміщена на правій боковині, як і кнопки регулювання гучності. На протилежній боковині розташована програмована кнопка Smart Key, на яку можна назначити до трьох різних дій (запуск обраного застосунку, запис звуку, ліхтарик та інше). Два гучномовці для стереофонічного звучання виведені на верхній та нижній торці, також знизу знаходиться порт USB Type-C та відсік для двох карт nanoSIM, без можливості встановлення карти пам’яті.
Екран та звук
Смартфон Cubot Max 5 оснащений РК-екраном IPS з роздільною здатністю 2460х1080 пікселів та діагоналлю 6,95 дюйма. В іграх збільшена діагональ екрана відразу відчувається і це позитивні зміни. Збільшене «вікно в віртуальність» додає вражень, та й маленькі елементи інтерфейсу в деяких іграх стають більш зручними у використанні.
Ігрова направленість смартфона Cubot Max 5 підкреслюється тим, що його екран підтримує підвищену частоту оновлення. На додачу до стандартних 60 Гц, тут є 90 Гц і навіть 144 Гц. Відмічу, що вибір більшої частоти оновлення відчутно впливає на нагрів смартфона в іграх з сучасною графікою: там де при 60 Гц смартфон ледь теплий після тривалих ігрових сесій, при 144 Гц вже за хвилину він відчутно розігрівається.
В налаштуваннях екрана є можливість налаштувати відтворення кольорів і ця опція насправді сильно змінює зображення. Загалом профіль «Природні» робить колірну гаму відчутно теплішою, профіль «Насичені» навпаки робить зображення більш холодним, а «Яскраві» насправді найбільше підвищує насиченість та контраст зображення. Є ще профіль «Адаптивний», він робить картинку максимально теплою. Для поціновувачів насиченої картинки я б обрав «Яскраві», для більш нейтрального відтворення контенту «Природні» або «Насичені», втім справді референсну картинку не один з профілів не забезпечує. Я оцінював якість зображення суб’єктивно, з профілем «Насичені».
Червоний та зелений кольори дещо перенасичені, жовтий має салатовий відтінок, тілесні відтінки недостатньо насичені, що можна виправити з профілем «Яскраві», але будь-який профіль дає привід для зауважень, просто вони різні. Відтворення кольорів «із заводу» в Cubot Max 5 налаштовано не дуже добре. Втім для повсякденного споживання контенту можна найти налаштування для приємної та насиченої картинки. Градієнти відтворюються без видимих сходинок, контрастність зображення посередня. Глибина чорного типова для РК IPS-екранів, є ефект IPS-glow, рівномірність підсвічування гарна, лише по кутах екрана є доволі помірні засвітлення.


У приміщенні навіть при помірному штучному освітленні яскравість екрана навряд чи захочеться виставляти нижче 30%, днем у приміщенні й 60% може виявитися замало. Втім пікова світимість в 100% у цього екрану доволі гарна, його можна використовувати при роботі під прямим сонячним освітленням (лише щоб сонце не було видно на екрані), просто регулювання яскравості налаштоване таким чином, що до рівня «вище середньої» вона вибирається лише десь після 75%. Видиме мерехтіння підсвічування відсутнє при будь-якому рівні яскравості.
У смартфона Cubot Max 5 немає гнізда minijack, але є два гучномовці, які видають доволі насичене та якісне звучання. Навіть на максимальній гучності спотворення незначні, голосовий діапазон передається реалістично, є натяк на наявність верхнього баса, навіть живі інструментальні композиції слухати приємно. Схоже що гучномовці різні й нижній динамік (біля порта Type-C) відтворює більшу частину частотного діапазону, при цьому підсумковий результат якісний.
Камера та фото
Смартфон Cubot Max 5 отримав основну тильну камеру роздільною здатністю 100 Мп на базі сенсора OmniVision OVA0B40, її доповнює макрокамера з автофокусом на базі сенсора GalaxyCore GC05A2 (5 Мп). Фронтальна селфі-камера побудована на сенсорі Sony IMX615 (32 Мп). У підсумку набір камер схожий на Cubot KingKong X, відрізняється тільки макрокамера.










Застосунок камери має звичний вигляд, В основному фоторежимі «Зображення» можна активувати HDR, додаткову AI-обробку фото, серію фото у 5-20 знімків, автоспуск з паузою у 2 або 10 секунд та змінити роздільну здатність, у цьому режимі вона не перевищує 25 Мп. Є режим фото «Ultra-HD», в ньому камера робить знімки 100 Мп, втім HDR та серії фото в цьому режимі вже нема. Є окремий макрорежим. Запис відео можливий з роздільною здатністю 4K, втім кадрова частота не перевищує 30 FPS, також не можна обрати кодек, використовується лише H264. Є додаткові варіанти для творчості, такі як нічний режим фото, створення GIF-анімацій, Time-lapse, панорама та професійний режим з ручним налаштуванням експозиції.
Приклади фото, зроблених основною камерою Cubot Max 5 з роздільною здатністю 25 Мп та стандартними налаштуваннями:








































Для детального порівняння однакові фрагменти фото, зняті камерою Cubot Max 5 та OnePlus 7, у кожному рядку фрагменти ідуть в такій послідовності: Cubot KingKong X 13 Мп, 25 Мп, 100 Мп, OnePlus 7 12 Мп. Декілька фото зняті тільки в режимі 25 Мп і 12 Мп для цих двох смартфонів:
Якщо розглядати фото не при 100% збільшенні (а у більшості випадків при перегляді збільшення менше), то режим 25 Мп пропонує мінімальне покращення деталізації у порівнянні з 13 Мп. Режим 100 Мп майже не дає підвищення деталізації, втім на зображенні з’являються шуми і незначні кольорові спотворення на границях контрастних об’єктів. У будь-яких режимах камера Cubot Max 5 дає значно більше дрібних деталей ніж OnePlus 7. Загалом камера Cubot Max 5 прийнятно відтворює кольори, є надмірне пересвічування та помітний ухил багатьох фото у зелено-бірюзову тональність, цей ефект значно зменшується при активації HDR. При фільмуванні в контровому освітленні камера іноді «ловить зайців».
Ці фото зроблені у стандартному режимі та з активацією HDR, у кожній парі фото в стандартному режимі йде першим:






Активація HDR позитивно впливає на контрастні фото, убирає загальне пересвічування та додає натуральної збалансованості між світлими та затемненими ділянками фото. Але HDR на цьому телефоні працює повільно, часовий проміжок між двома кадрами становить приблизно дві секунди, тобто HDR не підходить для динамічних сюжетів. Але для статичних сюжетів HDR бажано використовувати постійно. Хоча іноді в цьому режимі в тінях навпаки стає дещо менше деталей.
Приклади фото, зроблених макрокамерою Cubot Max 5:











Макрокамера демонструє непогану деталізацію та відтворення кольорів. Відмічу наявність автофокуса.
Приклад відео, знятого на основну камеру.
Фото в оригінальному розмірі будуть доступні деякий час за посиланням.
ОС та інтерфейс
Смартфон Cubot Max 5 працює на базі ОС Android 14 з ядром версії 5.10.198. Під час написання огляду нових оновлень прошивки «по повітрю» не приходило, оновлювалася лише система через Google Play. Після першого включення зайнято 14 ГБ з загального об’єму флешпам’яті у 256 ГБ.



















Китайським смартфонам притаманна певна кількість додаткових програм, які встановлені на заводі й зазвичай мають китайських розробників. Cubot Max 5 є виключенням: встановлені лише стандартні додатки Google та й загалом інтерфейс має стандартний вигляд та оформлення. В налаштуваннях можна запрограмувати кнопку Smart Key на виконання до трьох різних дій, або запуск трьох додатків. В пункт меню Smart Assistant входить декілька функцій, включно з екстреними SMS та/або викликами до довірених контактів; записом зображення з екрана та базовими налаштуваннями екранних жестів. Є опція розширення ОЗП до 24 ГБ, тобто 12 ГБ реального ОЗП та 12 ГБ віртуального.
Апаратна платформа та швидкодія
Найсуттєвішою перевагою смартфона Cubot Max 5 став потужний процесор (SoC) MediaTek Dimensity 8200, доповнений швидким ОЗП LPDDR5 об’ємом 12 ГБ та флешпам’ять UFS 3.1, якої 256 ГБ. Таке оснащення підіймає швидкодію Cubot Max 5 до субфлагманського рівня, або принаймні до верхнього середнього рівня. Процесор виготовлений за сучасними технологічними нормами 4 нм, це дає можливість чотирьом ядрам ЦП Cortex-A78 працювати на частоті 3,0-3,1 ГГц, ще чотири ядра Cortex-A55 працюють на частоті до 2 ГГц. Графічний прискорювач Mali-G610 MC6 це не рівень флагманів, але це швидке рішення яке повинно забезпечувати досить високий FPS у всіх актуальних іграх (нижче перевіримо). Тож як Cubot Max 5 покаже себе в тестах швидкодії. Для початку перевіримо можливості смартфона в популярних синтетичних тестах:































Для кращого розуміння результатів смартфона Cubot Max 5 можна порівняти його з Cubot Kingkong X, моделлю на базі SoC MediaTek Dimensity 7050. Це доволі сучасна SoC, впевненого середнього рівня по швидкодії ЦП та ГП. Так ось MediaTek Dimensity 8200 в смартфоні Cubot Max 5 приблизно на 30% швидше по одноядерній швидкодії на всі 50% швидше в багатоядерних тестах аніж Dimensity 7050. Але справді велику різницю в позиціюванні цих процесорів (SoC) показують тести графічного прискорювача (ГП), в них Dimensity 8200 швидше в два з половиною та навіть в три рази. Тобто Cubot Max 5 відмінно підходить для ігор з високими та максимальними налаштуваннями графіки, смартфон має певний запас швидкодії для майбутніх ігрових проєктів. Але не іграми єдиними: у Cubot Max 5 також швидкі ОЗП та ПЗП (RAM та флешпам’ять) а це відчутно у швидкій повсякденній роботі смартфона, роботі потрібних додатків, швидкості їх інсталяції та оновлення.





Для сучасних смартфонів та планшетів велике значення має ефективність системи охолодження, яка повинна підтримувати швидкодію на стабільному рівні навіть під час тривалих навантажень (наприклад ігрові сесії). Тест CPU Throttling test продемонстрував помірне пониження тактової частоти, вона не мала різких падінь які притаманні багатьом потужним смартфонам. Cubot заявляє про використання охолодження LiquidCool і схоже на те що воно справді працює, втім смартфон дуже відчутно нагрівається в області тильних камер. Більш вибагливий тест Burnout benchmark оцінив охолодження ЦП та ГП непогано, втім при тривалому навантажені ГП помітно понижує швидкодію, але робить це без драматичних та різких провалів FPS. Стрес-тест AnTuTu Stress Test завершувався передчасно, тому що температура АКБ досягла стандартного ліміту 45°С. Після збільшення ліміту до 55°С 45-хвилинний тест завершився коректно.
Файтінг Injustice 2 на смартфоні Cubot Max 5 працює повністю плавно та зі стабільною кадровою частотою за будь-яких умов.
LifeAfter (HD версія) це симулятор виживання з поглядом від третьої особи. Гра з великими, деталізованими рівнями з гарною графікою. З цим смартфоном можна сміливо виставляти налаштування графіки Ultra, вмикати вибагливі опції Volumetric Lightning, Anti-aliasing, Depth of Field та все ще отримати високий і досить стабільний FPS. Якщо і трапляються короткі гальмування та незначні пониження FPS, то дуже рідко і в специфічних умовах, наприклад у великих населених пунктах з натовпом персонажів.
Лінійний зомбі-шутер Into the dead 2 плавно працює і на високих і на максимальних налаштуваннях графіки. FPS не тільки високий, але й стабільний, він не залежить від кількості зомбі на екрані, ігрового рівня або спеціальних ефектів.
Перегони Asphalt Unite з яскравою картинкою та спецефектами, в цій грі Cubot Max 5 забезпечує стабільно високий FPS без гальмувань у будь-яких ігрових сценах з високими налаштуваннями графіки.
Wi-Fi та GPS
Швидкість Wi-Fi перевірялася у зв’язці з маршрутизатором Redmi AC-2100 (ac, 5 ГГц, ширина каналу 80 МГц). Характеристики SoC MediaTek Dimensity 8200 передбачають підтримку Wi-Fi 6E з радіомодулем 2T2R MIMO та Bluetooth 5.3. В наступній таблиці показано, яка пропускна здатність Wi-Fi у смартфоні Cubot Max 5 у різних умовах:
Розміщення | Пропускна спроможність середня, Мбіт/с | Пропускна спроможність пікова, Мбіт/с | Пропускна здатність мінімальна, Мбіт/с |
В одному метрі від роутера, пряма видимість | 595 | 659 | 242 |
За п’ять метрів від роутера, сусіднє приміщення, двері відчинені | 455 | 538 | 299 |
За вісім метрів від роутера, дальнє приміщення, двері зачинені | 449 | 524 | 294 |
Результати замірів пропускної здатності Wi-Fi в смартфонах Cubot Max 5 та Cubot KingKong X іноді майже збігаються. Це гарні результати; більш важливо що Cubot Max 5 здатен підтримувати високу пропускну спроможність при віддалені від точки доступу. Тобто у несприятливих умовах (велика відстань, перешкоди, завантажений ефір) смартфон з більшою ймовірністю забезпечить надійне з’єднання по Wi-Fi.




Щодо роботи навігації, то під час холодного запуску (автономний режим, увімкнено лише навігацію) застосунок GPSTest отримав геопозицію через 37 секунд, тобто доволі швидко. Наступні запуски навігації повинні бути ще швидше.
Автономна робота
Смартфон живиться від вбудованої АКБ місткістю 5100 мАг та підтримує швидку зарядку з потужністю до 33 Вт. По місткості акумулятора Cubot Max 5 цілком може змагатися з конкурентами, а ось по швидкості заряджання все ж таки є певне відставання: навіть смартфони середнього рівня в наш час часто підтримують заряджання потужністю 45-65 Вт, а флагманські моделі й до 100 Вт. Втім з місткістю АКБ 5100 мАг потужність його зарядки має не вирішальне значення.
Заряджання повністю розрядженого та вимкненого смартфона: за 5 хвилин рівень заряду виріс з 0% до 12%, за 10 хвилин до 24%, половина заряду була досягнута за 20 хвилин, а за пів години заряд сягнув 68%. 80% можна побачити за 40 хвилин. Максимальна температура комплектного зарядного пристрою, яку я періодично фіксував, досягла 52°С при температурі в приміщенні 23°С.
Щоб перевірити автономну витривалість смартфона Cubot Max 5, я запустив тест PCMark з яскравістю екрана та гучністю звуку на 50%. Смартфон підтримує три різні частоти оновлення екрана, 60-90-144 Гц і це впливає на автономність. Тому я вирішив провести цей тест три рази, так краще видно залежність тривалості автономної роботи від налаштувань екрана, тож:
Частота оновлення екрана, Гц |
60 |
90 |
144 |
Тривалість автономної роботи, годин та хвилин |
13:35 |
12:00 |
9:03 |



Тринадцять з половиною годин автономної роботи це дуже гарний результат з урахуванням місткості АКБ. При підвищенні частоти оновлення екрана з 60 до 90 Гц тривалість роботи скорочується на 12%, при 144 Гц вже на 33%. Зазначу, при яскравості в 50% екран Cubot Max 5 трохи тьмяний, на мій погляд, його суб’єктивно середня яскравість досягається на відмітці 65-70%. А це впливає на результати в тестах автономності й фактично вона буде дещо нижче при встановленні більшої яскравості екрана. По друге, в іграх при частоті 90 та 144 Гц зниження автономності може бути більш значним ніж в тесті PCMark, тому що в іграх більше навантаження на графічний процесор, а він споживає значні обсяги енергії в іграх з сучасною графікою.
Висновки
Якщо порівнювати ціни на смартфони з процесором (SoC) MediaTek Dimensity 8200 на AliExpress, то Cubot Max 5 виявляється одним з найдоступніших варіантів за ціною, якщо не самим доступним. При тому, що тут з заводу встановлені сервіси Google, тобто не потрібно мати справу з усілякими China ROM. Варто зазначити, що є ще більш потужна Dimensity 8300 і Poco X6 Pro на її основі, який коштує ненабагато дорожче. При цьому вибір аксесуарів для Poco ширший, підтримка програмними оновленнями більш тривала та прогнозована.
Завжди знайдеться привід для конструктивної критики, але варто пам’ятати: для компаній третього ешелону, таких як Cubot, випуск смартфонів середнього (або вище) рівня це ініціатива, яку такі компанії проявляють нечасто. І за прояв такої ініціативи я їх можу тільки похвалити, бо коли бюджетний бренд бере субфлагманську SoC, а всі інші компоненти середнього рівня — то з’являється смартфон з по справжньому доступною ціною і дуже швидкий. Так, можуть бути компроміси по іншим компонентам, але такий підхід доказав своє право на життя ще за часів Poco F1, котрий сподобався як покупцям, так і пресі.
Тому Cubot Max 5, на мій погляд, вартий уваги, особливо якщо ідея «максимум швидкодії за мінімум грошей» вам подобається, а все інше другорядне.
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: