
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Вигаданий всесвіт «Зоряної брами» залишається в тіні великих франшиз «Зоряних воєн» та «Зоряного шляху». З усім тим, Зоряна брама пропонує глядачам цікаву військову фантастику, яскравих героїв та захопливі сюжети. В цьому дописі я спробую зробити короткий огляд першого фільму франшизи.
Вступ
Художній всесвіт франшизи побудований навколо зоряної брами, іншопланетного пристрою, здатного відкривати односторонній портал в іншу сонячну систему.
Кільце з унікального металу із загадковими символами та девʼятьма шевронами надало творцям можливість досліджувати величезну кількість світів, населених як людьми, так і іншими не гуманоїдними формами життя, зіштовхувати людську культуру з іншопланетними, розширювати можливості людства завдяки знайденим в інших світах артефактах та технологіях.
Масштаби та розмах дозволили під іншим кутом поглянути на експансію людства в інші світи, загрози та переваги, які несе така «скринька Пандори», соціальні та культурні проблеми, бюрократію і жагу наживи.
Зоряна брама стала новим «фронтиром» у портал якого відправлялися нові та нові дослідницькі групи, а глибина та різноманіття світів по той бік кротовини були обмежені лише уявою сценаристів, бюджетом та наявними CGI технологіями. Цим всесвіт Зоряної брами схожий на всесвіт Зоряного шляху, з тією відмінністю, що центром оповіді є зал брами, а не космічний корабель, чи космічна станція (тут уважні читачі, які дивилися шоу, можуть зауважити, що я помиляюся).
Загалом, кіно і серіальний всесвіт Зоряної брами складається з 3 повнометражних фільмів, 3 серіалів, 1 вебсеріалу та не надто канонічного анімаційного серіалу.
Компанія MGM, що володіє правами на цей художній всесвіт, має плани щодо перезапуску франшизи у вигляді кінотрилогії.
Зоряна брама / Stargate (1994)
Фільм Роланда Еммеріха та Діна Девліна, який дав старт історії.
У 1920-х роках у Єгипті, під час розкопок було знайдено кільце з невідомого металу із загадковими символами, які не були давньоєгипетськими. Артефакт перевезли до США, де родина археолога довгі десятиліття намагалася розшифрувати символи та зрозуміти призначення артефакту.
В 90-ті роки, в яких відбуваються основні події фільму, археолог-єгиптолог Деніел Джексон (Джеймс Спейдер) висуває фантастичну теорію про те, що єгипетські піраміди – це не що інше, як базові платформи для космічних кораблів іншопланетян.
Звичайно, подібна теорія не знаходить підтримки в науковому світі, що призводить до втрати репутації та роботи. Однак вчений привертає увагу нащадка археолога, що відшукав загадковий єгипетський артефакт і військові США пропонують йому роботу з розшифрування давніх текстів, не розкриваючи деталей і контексту. Археологу вдалося те, над чим довгі десятиліття працювала команда вчених під контролем військових – зрозуміти систему адресації Зоряної брами та правильні координати для запуску кільця.
Вченому розкривають істинний зміст виконаної роботи та пропонують унікальну і ризиковану місію: вирушити крізь кротовину в інший світ, щоб допомогти дослідницькій групі у пошуках та розшифровці зворотної адреси Зоряної брами для повернення на Землю.
Високі інопланетні технології, давня культура Єгипту, любовна сюжетна лінія одного з головних героїв, іншопланетні пейзажі, сувора харизма Джека О’Нілла (Курт Рассел) і ядерна боєголовка (куди ж без неї). З цього коктейлю могла вийти непогана історія, чи не так?
Фільм після виходу отримав не надто приязні відгуки критиків, однак був цікавим аудиторії та зібрав у світовому прокаті більше грошей, ніж було витрачено на його виробництво.
Чи є ви фанатами Зоряної брами і як ставитеся до першого фільму?
Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: