Дописи Дописи 18.08.2023 о 19:03 comment views icon

За що ми переплачуємо в смартфонах?

author avatar

Неля ЗбишкоСтажер

Репутація Так собі | Успішність статті 4472

За що ми переплачуємо в смартфонах?

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.

«Ми не настільки багаті, щоб купувати дешеві речі» – за таким принципом живе багато британців та постійно повторював барон Ротшильд.

Та й справді, нерідко ми купували взуття, яке натирало нам ноги або ж розвалювалося через місяць, старалися економити на своєму здоров’ї, купляючи дешеві ліки та продукти, а для багатьох життя — це суцільні пошуки знижок у магазинах та розчарування у придбаному товарі.

Але чи стосується це смартфонів?

Нещодавно мені вдалося побувати в сусідній Польщі у місті Варшава. Мені стало цікаво, якими смартфонами користуються поляки. За моїми спостереженнями, багато з них обирають імениті бренди середнього та флагманського бюджету компаній Motorola, Samsung (і тут ще одне моє здивування, флагманські смартфони Samsung) та IPhone. А яка ситуація у нас. Якщо глянути на будь-який топ по продажах смартфонів, ми можемо побачити, що люди купують або флагманські смартфони, або бюджетні, середняки рідко попадають у топи.

Щодня відомі і не дуже бренди рекламують свої недорогі пристрої, переконуючи нас, ніби вони нічим не поступаються флагманам. Довірлива людина купує такий телефон, через кілька тижнів починає відчувати дискомфорт, а ще за пару-трійку місяців або в крайньому разі через рік купує нову модель смартфона. І так по колу.

В кінцевому результаті, користувач, який вважає себе економним, отримує заздалегідь застарілий у технічному плані пристрій, що не дає потрібного рівня комфорту. Дешеві смартфони часто внаслідок своєї конструкції є просто неремонтопридатні, але повірте — ламатися там є чому і це відбувається з регулярно.

А ви помітили, що чим бюджетніший смартфон — тим він більший?

Це все не просто так, це як у магазині — ми завжди хочемо купити більшу упаковку макаронів, а ще бажано зі знижкою. Так і зі смартфонами — ми завжди хочемо отримати максимально за мінімальні кошти. Тому серед бюджетних пристроїв багато лопат та вони переважно на знижках, щоб приваблювати максимальну кількість покупців — це все звичайні маркетингові гачки. Подивіться, наприклад, на лінійку недорогих смартфонів Infinix або TECNO, де немає місця моделям з екраном менше 6,8 дюймів. Думаєте, це китайці змушують вас користуватися лопатами? Ні. Так виробник відповідає на громадський запит.

Багато хто задумується, чому так багато великих пристроїв і так мало компактних. Насправді усе залежить від сегмента. У флагманському сегменті досить багато відносно компактних пристроїв, так ось, наприклад, IPhone 13 mini/SE 2022, Samsung Galaxy S23, Asus Zenfone 9, інколи зустрічаються і в середньому сегменті компактні пристрої – Motorola Edge 3 Neo, а ось у бюджетному їх просто не існує.

В одній із попередніх статей ми уже обговорювали комфортні універсальні розміри смартфона, на які орієнтуються А бренди, якщо по-простому, — це приблизний розмір IPhone 13.

Актуальність

Тут ще стоїть питання актуальності, багато хто з власників дешевих пристроїв кажуть, що потужність флагманських моделей надмірна і не потрібна, але чим потужніший смартфон — тим більше виробник фішок у нього додав, як мінімум кращі алгоритми камери, плавність роботи. Так само можна сказати та про підтримку смартфона виробником — чим дешевший смартфон, тим менше він буде оновлюватися, а отже і працювати буде все гірше і гірше.

Часто можна побачити людей зі старими смартфонами, наприклад, IPhone 8, якими люди досі з задоволенням користуються, а чи багато ви бачили бюджетників того ж року, які ще досі не вмерли?

Якість матеріалів виконання — це чисто суб’єктивна думка, але справді частіше приємно користуватися смартфоном з металу та скла, та і дряпається він менше.

IPhone 14 Pro

Смартфони уже давно не є розкішшю, вони не показують твій статут, а є необхідним засобом комунікації, тому до вибору даного девайсу потрібно підходити комплексно, визначитись, чого найбільше вам потрібно — камера, месенджери, ігри тощо і на основі цього уже підбирати.

То ж оптимальним буде купівля смартфона за трохи вищий бюджет, не скажу, що варто гнатися за останніми моделями, купувати флагмани, ні. Серед навіть відносно бюджетників є свої лідери. Не варто гнатися за хайпом, або купувати те, що сказали вам блогери та інші оглядачі техніки, адже нагадую — часто таку техніку присилають як рекламу, тому правду не завжди можна почути. Якщо ви не знаєте який конкретно смартфон обрати, відсортуйте в інтернет-магазині за популярністю та почитайте відгуки покупців.

Чому ж люди так масово купують IPhone?

Я хоча і не є фанатом бренду Apple, але розумію, що найголовніше для покупців — стабільність системи та підтримка, що нам і надає iPhone. Юзерфрендлі система з юзерфрендлі додатками, з камерою, яка завжди фотографує добре і не потрібно колупатися в налаштуваннях, преміальні матеріали.

Аудиторія

Xiaomi Redmi A1

Ще не вирішене питання аудиторій, справді, наприклад, такій категорії як діти можна придбати відносно бюджетний смартфон, адже через навіть тиждень дитина може розбити флагманський або середньобюджетний девайс. Якщо це пристрій на Android – для дитини це хороший досвід, тому що сама по собі система Android є більш заплутаною, а діти, як відомо, добре засвоюють гаджети, тому це можливість розібратися в алгоритмах роботи, пошуку інформації та іншому. Але все ж не варто обирати найдешевший смартфон, як ось, наприклад, Xiaomi Redmi A1, тому що тут і слабке залізо, і «обрізана» система, Micro-USB, мало оперативної пам’яті, маленький накопичувач.

Як на мене, хорошим варіантом для вдалого експіріенсу (так щоб було усе необхідне) буде купівля смартфона середнього сегмента, тут в дану категорію, принаймні за ціною, входять OnePlus (найбільш вдалим — від старшої OnePlus Nord), Pixel (6a/6/7a/7), Xiaomi/Redmi/Poco (яскравий представник Poco x5/pro, тобто майже усе від 10 тис. грн). Це всі, які володіють усіма здобутками сучасних смартфонів, а це камера, стабільність роботи, дисплей, дизайн.

Якщо ж дивитися до більш бюджетного сегмента, тут, напевно що, мінімальним у 2023 році буде щось починаючи від процесорів Mediatek Helio G99, це, наприклад, Poco M5 (з найдешевшого), якщо з вищого на тому ж процесорі – Realmi 10.

Щодо Samsung, тут варто обрати Samsung Galaxy М23 (Snapdragon 750G), M33, M53. З А серією трохи складніше, адже той самий А23 та А24 мають кардинально різні процесори, А23 – Snapdragon 680 (так-так, А23 має гірший процесор ніж М23, принаймні на папері), А24 – Mediatek Helio G99, але тут питання ціни, чи варті вони, якщо брати їх середню ціну, тих 9 тис. грн, — напевно що, ні.

Зважаючи навіть на якість дисплея, — а це майже найголовніше, що є у смартфоні, адже саме з ним ми найбільше взаємодіємо. Усі ж вище смартфони, А33/A34, A53/A54 та А73, якщо ви фанат оболонки від Samsung, будуть вдалим вибором.

П.С. Читайте більше від Борувки за посиланням!

Цей матеріал – не редакційнийЦе – особиста думка його автора. Редакція може не розділяти цю думку.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: