Military Tech Новини 11.06.2024 о 15:26 comment views icon
Стаття з  

«Спочатку пари, а потім розробки»: студенти КПІ створюють електроноші для евакуації військових

author avatar

Ігор Шелудченко

Автор новин

Розділ Технології виходить за підтримки

Студенти Київського Політехнічного Інституту створюють евакуаційні наземні електроноші для ЗСУ.

Такі керовані елекроноші  допомагають витягувати з гарячих точок поранених бійців, не ризикуючи при цьому життям медиків, йдеться у матеріалі БЖ.

Історія створення

Все почалося з гуртку, який діяв ще до війни. На ньому після занять студенти могли конструювати всілякі винаходи. Зокрема, спортивні боліди для гонок.

Проте після 24-го лютого в зід пішли інші винаходи: студенти гуртка власноруч почали збирати евакуаційні шасі на радіоуправлінні.

Надихнув їх на це переселенець зі Слов’янська Дмитро Мамонов. Саме йому належить ця розробка.

«Знайшли в інтернеті патент розробника Дмитра Мамонова, він погодився нам передати технологію виробництва і став керівником цієї затії зі студентами», — розповідає студент-розробник Іван Підпалько.

Крім того, такий наземний евакуаційний винахід може підвозити протитанкові міни чи снаряди або виконувати інші завдання.

Характеристики та принцип роботи

Основна перевага електронош – у тому, що вони складаються і розкладаються. Керувати можна пультом — на дистанцію орієнтовно 20 метрів від нош зв’язок ловить добре.

  • Ноші мобільні і вміщаються у легковий автомобіль. У складеному вигляді вони займають небагато місця, важать близько 50 кілограмів.
  • Запросто витримують 150 кг, можуть перевозити вантажі.
  • Вартість матеріалів на одну таку евакуаційну ношу складає орієнтовно 50 тисяч гривень.

Але є у нош і недоліки:  вони низькуваті і деякі місця потрібно буде об’їжджати. Попри це, багнюку розробка долає легко, під силу їй і залізнична колія.

«На дистанцію орієнтовно 20 метрів від нош зв’язок ловить добре, хоча ми перевіряли і на 100 метрів, і вони їздять. Їхнє застосування не таке, що на 500 метрів від оператора їм треба бути і з дрону керувати, а просто поряд йде людина, так званий супровід для полегшення. В майбутньому ми думаємо робити більш захищений зв’язок, дистанційне керування, щоб взагалі зменшити людський фактор, щоб не було людей, які будуть навіть супроводжувати розробку», — розповідають розробники.


Наразі студенти вже зробили 3 ноші. Їх зробили, перевіряють, тестують і готують до відправки на фронт.

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: