Айтівець Міноборони США понабирав кредитів і хотів продати рф секретну інформацію

Опубликовал
Ігор Шелудченко

32-річний розробник безпеки інформаційних систем Агентства національної безпеки Джарех Себастьян Далке отримав 22 роки в’язниці за спробу продати «російському шпигуну» секретну інформацію.

Цим «російським шпигуном» виявився агент ФБР, розповідає Gizmodo.

Підстава від ФБР

Працювати у Агентстві національної безпеки хлопець почав в 2022 році.

Агентство національної безпеки займається криптологічною розвідкою. Є частиною Міністерства оборони США і відповідає за збір та аналіз іноземної розвідувальної інформації та за захист інформаційних систем і комп’ютерних мереж уряду США.

Онлайн-курс "Асинхронне програмування" від robot_dreams.
Опануйте підходи асинхронного програмування на Python для розробки швидких та ефективних програм.Вас навчатиме Lead Python Software Engineer у SoftServe.
Детальніше про курс

В тому ж році на нього вийшов «російський шпигун». За даними Міністерства юстиції, 26 серпня 2022 року Далке запросив за секретну інформацію $85 тис.

Далке надіслав фрагменти документів через зашифровану електронну пошту. Після цього він попросив надіслати йому крипту — через криптобіржу Kraken і на його справжнє ім’я.

Також він з робочого акаунту роздрукував три секретні документи, які збирався передати. Звичайно, у внутрішній системі Агентства національної безпеки також можна було побачити його справжнє ім’я. Це й дозволило його ідентифікувати без великих зусиль.

Американські кредити і російська кров

Фахівець свою провину визнав та розповів, що мав великі борги. Судові документи показали, що Далке визнав себе банкрутом ще в 2017 році. Тоді він був винен близько $90 тис. різним кредиторам, у тому числі $30 тис. студентських позик.

Як правило, допуски високого рівня безпеки не видаються людям із великими боргами. Це робить їх більш схильними до ризикованих вчинків.

Але враховуючи той факт, що минулого року пересічний американець мав $21 800 особистих боргів без урахування іпотеки, може бути дедалі важче знайти працівників для таких специфічних завдань. 

Але, вірогідно, справа не тільки в грошах. Далке на суді зізнався, що в його родоводі були росіяни. А робота на спецслужби його зацікавила через «інтерес до секретів і бажання щось змінити».

Disqus Comments Loading...