У 2016-му році виробника iPhone звинуватили у використанні юридичної лазівки й навмисному заниженню податків — і попри те, що через 4 роки суд прийняв рішення на користь Apple, нині його можуть скасувати.
Apple заощадила $14 мільярдів на податках в Ірландії між 2003 і 2014 роками. Компанія сплатила 1% корпоративного податку замість звичайних 12,5%, що суперечить правилам чесної конкуренції. Водночас Загальний суд ЄС скасував рішення Комісії про сплату податків заднім числом.
Однак нині вища судова інстанція, Суд Європейського союзу, заявляє, що у 2020-му році суддя припустився помилки й має переглянути своє рішення у найближчі місяці.
У 2018 році Ірландія стягнула з компанії $14 млрд оскаржених податків і відсотків — кошти, які з того часу зберігалися на депозитному рахунку і не повернулися до Apple, оскільки триває судовий процес.
Apple заявила, що попереднє рішення суду «чітко свідчило про те, що компанія не отримала жодних переваг і державної допомоги» та вважає, що його слід залишити у силі. Ірландія також наполягає, що не надавала Apple пільг.
«Позиція Ірландії завжди була і залишається такою, що було сплачено правильну суму податку і що Ірландія не надала Apple державної допомоги», — заявив міністр фінансів Майкл Макграт.
Ірландія дотримується тривалої політики щодо збереження низького корпоративного податку як рушія інвестицій. За останні 8 років надходження від корпоративного податку в країні зросли більш ніж втричі до рекордних 22,6 мільярда євро минулого року.
Справа Apple є частиною ширшої кампанії, розпочатої Брюсселем у 2013 році проти передбачуваних податкових угод у країнах-членах ЄС.
Джерело: GSMarena, Ars Technica
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: