Архітектура RISC-V для Android — Google дала інструменти розробникам, «щоб були готові» (до переходу від Arm)

Опублікував Юрій Орос

Android поступово входить в еру архітектури RISC-V, майбутнього конкурента Arm, яку нині використовують майже всі мобільні пристрої. Google хоче надати цій архітектурі процесорів підтримку «першого рівня» в Android, ставлячи RISC-V на один рівень з Arm.

Перший масовий RISC-V-чип для Android створює Qualcomm. Тепер Google анонсувала вихід інструментів для розробників через свій блог під заголовком «Android і RISC-V: що потрібно знати, щоб бути готовим».

Пристосування Android та застосунків до нової архітектури потребує неймовірної роботи від Google та розробників, і ці інструменти мають закласти фундамент, передає ArsTechnica.

По-перше, Google вже запустила емулятор віртуального пристрою Cuttlefish, включаючи файл завантаження. Це не офіційний «Емулятор Android», орієнтований на розробників застосунків, а апаратний емулятор ОС Android для розробки, призначений для нижньої половини технологічного стека — ядра, фреймворків та апаратних бітів.

Cuttlefish дає змогу Google та іншим розробникам ОС Android працювати над збіркою RISC-V Android. Google стверджує, що вже зараз система працює, її можна завантажити та емулювати RISC-V-пристрої, проте час оптимізації ще не прийшов.

Наступним кроком стане запуск емулятора Android для розробників застосунків, Google заявляє:

До 2024 року ми плануємо зробити емулятори загальнодоступними, з повним набором функцій для тестування застосунків для різних формфакторів пристроїв!

Приємною особливістю Android є те, що більшість коду додатків написана без врахування архітектури — на мовах програмування Java/Kotlin. Отже, як мінімум на першому етапі багато застосунків матимуть «основу», щоб працювати й на архітектурі RISC-V. Її перевага у відкритості коду, тож не буде потреби платити ліцензійні збори Arm. Проте тут є і недоліки, зокрема китайським підприємствам буде простіше отримати права на виробництво чипів, з якими мають працювати всі Android-застосунки.