Новини Технології 01.11.2023 о 12:22 comment views icon

Архітектура RISC-V для Android — Google дала інструменти розробникам, «щоб були готові» (до переходу від Arm)

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg

Юрій Орос

Автор новин

Архітектура RISC-V для Android — Google дала інструменти розробникам, «щоб були готові» (до переходу від Arm)

Android поступово входить в еру архітектури RISC-V, майбутнього конкурента Arm, яку нині використовують майже всі мобільні пристрої. Google хоче надати цій архітектурі процесорів підтримку «першого рівня» в Android, ставлячи RISC-V на один рівень з Arm.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Перший масовий RISC-V-чип для Android створює Qualcomm. Тепер Google анонсувала вихід інструментів для розробників через свій блог під заголовком «Android і RISC-V: що потрібно знати, щоб бути готовим».

Qualcomm і Google готують перший масовий процесор на архітектурі RISC-V — альтернативі ARM

Пристосування Android та застосунків до нової архітектури потребує неймовірної роботи від Google та розробників, і ці інструменти мають закласти фундамент, передає ArsTechnica.

По-перше, Google вже запустила емулятор віртуального пристрою Cuttlefish, включаючи файл завантаження. Це не офіційний «Емулятор Android», орієнтований на розробників застосунків, а апаратний емулятор ОС Android для розробки, призначений для нижньої половини технологічного стека — ядра, фреймворків та апаратних бітів.

Cuttlefish дає змогу Google та іншим розробникам ОС Android працювати над збіркою RISC-V Android. Google стверджує, що вже зараз система працює, її можна завантажити та емулювати RISC-V-пристрої, проте час оптимізації ще не прийшов.

Архітектура RISC-V для Android — Google дала інструменти розробникам, «щоб були готові» (до переходу від Arm)

Наступним кроком стане запуск емулятора Android для розробників застосунків, Google заявляє:

Курс QA .
Це хороший спосіб розвитку вашої кар'єри в IT-індустрії. Після проходження курсу Mate гарантує вам офер мрії.
Ознайомитись з курсом

До 2024 року ми плануємо зробити емулятори загальнодоступними, з повним набором функцій для тестування застосунків для різних формфакторів пристроїв!

Приємною особливістю Android є те, що більшість коду додатків написана без врахування архітектури — на мовах програмування Java/Kotlin. Отже, як мінімум на першому етапі багато застосунків матимуть «основу», щоб працювати й на архітектурі RISC-V. Її перевага у відкритості коду, тож не буде потреби платити ліцензійні збори Arm. Проте тут є і недоліки, зокрема китайським підприємствам буде простіше отримати права на виробництво чипів, з якими мають працювати всі Android-застосунки.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: