Baykar отримала дозвіл Туреччини на виробництво БПЛА Bayraktar TB2 та Akıncı в Україні – завод вже будується

Опубликовал
Андрій Русанов

Туреччина видала компанії Baykar дозвіл на виробництво Bayraktar TB2 та Akıncı в Україні, яке планується на новому заводі компанії. Baykar планує старт виробництва на 2025 рік, підприємство інвестує $95,5 млн.

«Ми отримали відповідні ліцензійні дозволи від Туреччини на повний цикл виробництва БПЛА Baykar TB2 та Akıncı в Україні», —  оголосив голова компанії Халюк Байрактар.

Ще до повномасштабного російського вторгнення в Україну, у 2019 році, Baykar створила в Україні ТОВ «Авіа Венчурс» (LLC Avia Ventures) з метою побудувати в нашій країні два заводи. Дочірня компанія займатиметься будівництвом першого з підприємств. Компанія вже тривалий час веде підготовчі роботи – вже у липні об’єкт під’єднають до електромережі.

Україна та Туреччина уклали у 2022 році угоду про співпрацю в аерокосмічній сфері, яка допоможе будівництву. Документ передбачає сприяння інвестиціям у галузь, створення сприятливих умов для надання технологій та використання кінцевої продукції. В Україні турецькі інвестори отримають податкові та митні пільги до 2035 року.

Завод, що займає 30 тис. квадратних метрів, дасть роботу понад 300 українським інженерам та іншому персоналу. У військові безпілотники, що вироблятимуться на новому підприємстві, встановлюватимуть українські двигуни. Буде створено центр навчання українських операторів БПЛА.

Онлайн-курс "Excel для бізнесу" від Laba.
Разом з експертом із 13-річним досвідом фінансового моделювання, ви опануєте інструменти для автоматизації звітності та зможете мінімізувати рутинні завдання.
Детальніше про курс

Джерела: Yeni Akit, Defense News, Українська Правда, Мілітарний

Disqus Comments Loading...