Рубрики НовиниСофт

Більше ніякого «Кешу»: Google Пошук видалив посилання на кешовані сторінки вебсайтів

Опубликовал
Катерина Даньшина

Функція дозволяла переглядати в результатах пошуку архівні версії сторінок вебсайтів.

Нині Google офіційно видалив з Пошуку опцію перегляду кеш-посилань — як зазначають у компанії, вона стала менш потрібною, оскільки «надійність інтернету покращилась».

Водночас функція була зручною для перегляду видалених сторінок, чи для з’ясування як і, чи була редагована поточна версія. Фахівці з оптимізації пошукових систем також могли використовувати її для налаштування сайтів чи відстеження конкурентів. Так само, якщо сайт був заблокований у вашому регіоні кеш Google міг працювати як альтернатива VPN.

Онлайн-курс "QA Automation" від robot_dreams.
Це 70% практики, 30% теорії та проєкт у портфоліо.Навчіться запускати перевірку сотень опцій одночасно, натиснувши лише одну кнопку.
Детальніше про курс

Зазвичай, доступ до кешованих версій сторінок можна було отримати кількома «маршрутами»: через кнопку «Cached», яка з’являлася внизу панелі «Про цей результат», доступної з меню трьох кнопок поруч із результатом пошуку; і через оператор пошуку «cache:», доданий в URL-адресу, щоб миттєво перейти до кешованої версії Google (здається, ця опція поки працює).

Ось як кнопка «Cached» відображалася в результатах пошуку у 2021 році порівняно з тим, що є на сьогодні:

Не схоже, що у Google є якісь плани щодо заміни цієї функції, але пошуковий партнер компанії Денні Салліван каже, що сподівається, що вона зможе додати посилання на Інтернет-архів, який можна буде використовувати, щоб показати, як вебсторінка змінилася з часом.

Цікаво, що Google одразу стирає усі сліди присутності цієї функції, видаливши навіть окрему сторінку довідки (у пошуку її таки відображають, однак при спробі переходу відправляють на головну).

Джерело: The Verge

Disqus Comments Loading...