Менеджери Boeing і NASA оцінили терміни першого польоту космічного корабля CST-100 Starliner з екіпажем на борту. Він не буде готовий до цього принаймні до березня 2024 року, передає TechCrunch.
Boeing Starliner є частиною програми NASA Commercial Crew (CCP) — один із двох космічних кораблів поруч із Dragon від SpaceX, які агентство вибрало у 2014 році для доставлення астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Поки SpaceX виконала вже кілька пілотованих місій на Dragon від 30 травня 2020 року, місії корабля Boeing постійно переносять через технічні причини.
Наразі Starliner виконав лише один вдалий орбітальний випробувальний політ без екіпажу в травні минулого року, через 6 днів Boeing Starliner успішно повернувся на Землю після тестового польоту до МКС, який супроводжувався відмовою двох двигунів та низкою проблем.
Був ще тестовий політ ще 20 грудня 2019 року, проте всіх поставлених цілей тоді досягти не вдалося. Через збій у системі відліку польотного часу на початковому етапі місії політ до МКС довелося скасувати (після коригування орбіти палива для польоту до МКС виявилося недостатньо, тож корабель дочасно повернули Землю).
Місія Starliner із двома астронавтами NASA мала стартувати у квітні, але була відкладена на липень. Та на початку червня випробувальну місію з екіпажем знову відклали через проблеми з парашутами капсули та склотканинною стрічкою, яка обмотує джгути дротів у космічному кораблі.
За словами менеджера NASA Стіва Стіча, команда досягла «надзвичайного прогресу». Вони переробили «м’які з’єднувачі», які кріплять парашут до капсули, а також зняли значну кількість стрічки зі склотканини та відремонтували близько 85% від її кількості.
Попри такі «успіхи», всі роботи з космічними кораблями є дуже трудомісткими. Так, керівник програми Boeing Starliner Марк Наппі повідомив, що новий парашут доставлять на початку грудня, після випробовувань у середині-кінці листопада.
Ці терміни означають, що космічний корабель точно не буде готовий до початку березня. І це зовсім не дає змоги бути впевненими, що одразу відбудеться пілотована місія.