
Bungie знову «погоріла» на крадіжці — художниця заявила, що в Marathon без дозволу з’явилися її роботи.
Для Bungie подібні скандали не щось нове, але цього разу розробники «насолили» Antireal. Художниця заявила, що майбутній шутер Marathon використовує візуальні елементи з її постерів 2017 року — без ліцензії, без згадки про авторство і, звісно, без оплати.
«Bungie, звичайно, не зобов’язана наймати мене, коли я створюю гру, яка переважно спирається на ту саму мову дизайну, яку я вдосконалювала протягом останнього десятиліття. Але, очевидно, моя робота була достатньо хорошою, щоб її розкрасти заради ідей та обклеїти всю гру без оплати чи посилання на нього», — пише вона в X (Twitter).
Antireal виклала постери, через які скандал, в X (Twitter) ще у 2017 році. Щоб довести свої слова, вона показала скриншоти з альфа-версії Marathon, які порівнює зі своїми роботами. Один із постерів має напис «Aleph» і фразу «Dark-space haulage logistic» — у грі ці ж елементи з’являються на будівлях без змін. Інший приклад — логотипи в стилі коробок або наліпок на плівці, що перекочували в Marathon просто з її ілюстрацій.



Підтвердження видно у геймплеї із YouTube, де зображено той самий логотип із подвійною стрілкою з одного з постерів Antireal.
«За 10 років я ніколи не отримувала постійного доходу від цієї роботи, і мені набридло, що дизайнери з величезних компаній створюють мудборди та паразитують на моїх дизайнах, поки я намагаюся заробити на життя», — пояснює художниця, чому не подала до суду.
На фоні обурення Bungie заявила, що «проведе ретельний огляд» усіх візуальних матеріалів, які використовуються в Marathon. Але і без того видно наскільки роботи схожі одна на одну. Поки що це все, що відомо офіційно. На цьому фоні Marathon ще не вийшла, а вже має бекграунд зі скандалом — і не факт, що останнім.
170715 pic.twitter.com/E2g0kggQcv
— N² (@4nt1r34l) July 16, 2017
170927 pic.twitter.com/JlCAgSFe1z
— N² (@4nt1r34l) September 28, 2017
І це далеко не перший подібний випадок. У 2023 році компанія визнала, що при розробці іграшкового пістолета Nerf для Destiny 2 використали фан-арт без дозволу. Тоді пообіцяли компенсувати збитки й додати авторське зазначення. Того ж року ще один художник знайшов свої роботи в ігровому ролику Destiny 2. А у 2021-му в трейлері до доповнення Witch Queen з’явився фан-арт Ксіву Арат — Bungie заявила, що це було «випадково».
Джерело: PC Gamer
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: