Новини Софт 29.02.2024 о 11:47 comment views icon

Cloudflare відкрила вихідний код Pingora Rust Framework

author avatar

Юрій Орос

Автор новин

Cloudflare відкрила вихідний код Pingora Rust Framework

Cloudflare оголосила про відкриття вихідного коду Pingora під ліцензією Apache 2.0. Pingora — це асинхронний багатопотоковий фреймворк Rust для створення програмованих мережевих сервісів і вже давно використовується всередині Cloudflare завдяки здатності витримувати великі обсяги трафіку, а тепер Pingora стає програмним забезпеченням з відкритим кодом, що може допомогти з побудовою інфраструктури за межами Cloudflare.

Cloudflare описує фреймворк Pingora наступним чином:

Pingora надає бібліотеки та API для побудови сервісів на основі HTTP/1 і HTTP/2, TLS або просто TCP/UDP. Як проксі-сервер, він підтримує наскрізний HTTP/1 і HTTP/2, gRPC і проксі-сервер веб-сокетів. (Підтримка HTTP/3 знаходиться в планах.) Він також постачається зі стратегіями балансування навантаження і обходу відмов, що налаштовуються. Для забезпечення відповідності стандартам і безпеки він підтримує широко використовувані бібліотеки OpenSSL і BoringSSL, які відповідають вимогам FIPS і пост-квантового шифрування.

Крім цих функцій, Pingora надає фільтри і зворотні виклики, щоб дозволити своїм користувачам повністю налаштувати те, як сервіс повинен обробляти, перетворювати і пересилати запити. Ці API будуть особливо знайомі користувачам OpenResty та NGINX, оскільки багато хто з них інтуїтивно розуміє зворотні виклики “*_by_lua” OpenResty.

В операційному плані Pingora забезпечує м’який перезапуск без простоїв, щоб оновити себе, не втрачаючи жодного вхідного запиту. Syslog, Prometheus, Sentry, OpenTelemetry та інші обов’язкові інструменти спостереження також легко інтегруються з Pingora.

Оголошення Cloudflare про перехід Pingora до відкритого коду включає також приклад побудови балансувальника навантаження з його використанням, передає Phoronix. Pingora на етапі до 1.0 ще не має стабільності API, і Cloudflare наразі не має планів щодо підтримки операційних систем не з ядром Unix.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: