Рубрики Новини

Доходи від продажів DRAM знизилися майже на 30% – найбільше падіння ринку пам’яті з 2008 року

Опубликовал
Андрей Русанов

За даними аналітиків TrendForce, глобальні прибутки від продажу DRAM впали на 28,9% у третьому кварталі цього року порівняно з попереднім кварталом. Падіння стало найбільшим з часів фінансової кризи 2008 року.

Контрактні ціни DRAM у третьому кварталі знизилися на 10-15% порівняно з другим кварталом. Це падіння приблизно відповідає прогнозам зі звіту TrendForce за другий квартал за липень, коли ціни впали на 10,6% у річному обчисленні. Постачання DRAM для серверів також знизилися в третьому кварталі.

Серед трьох найбільших постачальників DRAM виторг Samsung впав найбільше – на 33,5%. Проте, загальна частка компанії на ринку зросла з 40% до 43%. Виторг SK Hynix і Micron знизився приблизно на чверть. Падіння акцій Micron було найменшим серед «великої трійки» – це може бути пов’язане з відмінностями у звітності, що надається.

З шести провідних компаній, що займаються виробництвом DRAM, Nanya отримала найбільше зниження виручки – 40,8% через більшу залежність від материкового Китаю. PSMC постраждала майже так само сильно: у третьому кварталі виторг від DRAM-продуктів власного виробництва знизився на 40%. Нарешті зменшення поставок Winbond призвело до скорочення виручки на 37,4%.

Онлайн-курс "Стратегічний маркетинг" від Laba.
Навчіться збільшувати ROI компанії, відстежувати тренди просування та завойовувати нові ринки завдяки комплексній маркетинговій стратегії.
Програма курсу і реєстрація

Ситуація змусила постачальників уповільнити свої плани щодо розширення та переходу на нові технології. Падіння попиту на модулі камер змусило Samsung обмежити перехід із DRAM на датчики зображення CMOS. Micron відклала масове виробництво пам’яті 1-beta. Winbond знизила виробництво на своєму заводі в Тайчжуні цього кварталу та відклала масове виробництво на своєму новому заводі в Гаосюні.

Спад на ринку призвів до падіння цін на оперативну пам’ять та твердотільні накопичувачі протягом 2022 року. Однак скорочення виробництва означає, що ціни ще можуть впасти до кінця цього року, тому економні користувачі можуть ще почекати. TrendForce вважає, що у постачальників DRAM виникнуть проблеми з коригуванням запасів у першій половині 2023 року.

Джерело: TechSpot

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Андрей Русанов