Рубрики Новини

Дослідники з Кембриджу вважають, що розпізнавання облич поліцією є неетичним – у поліції відповіли, що діють у рамках закону

Опубликовал
Андрій Русанов

Згідно з дослідженням Центру технологій та демократії Міндера Кембриджського університету, використання системи розпізнавання облич у реальному часі (LFR) поліцією Великобританії «не відповідає мінімальним етичним та правовим стандартам». Проаналізувавши використання LFR столичною поліцією та поліцією Південного Уельсу, дослідники дійшли висновку, що цю технологію слід заборонити для використання у всіх громадських місцях. Технологія порівнює обличчя, відзняті камерами безпеки, з фотографіями бази даних, щоб знайти збіги.

Поліція Великобританії тестує використання LFR у різних ситуаціях для боротьби зі злочинністю та тероризмом. У двох випадках розпізнавання облич використовувалося поліцією Лондона і Південного Уельсу для сканування натовпу та порівняння осіб з особами, включеними до списку спостереження злочинців. Ще в одному випадку офіцери використовували програми FRT для смартфонів для сканування натовпу та виявлення «розшукуваних осіб у режимі реального часу».

У цих випадках команда виявила, що поліція «тримала в таємниці» інформацію про те, як вони використовують дані та інформацію про демографію. Це, своєю чергою, ускладнило визначення того, чи інструменти сприяють расовому профілюванню, водночас порушуючи питання про відповідальність. «Поліцейські сили не завжди можуть понести відповідальність за шкоду, заподіяну технологією розпізнавання осіб», – зазначила Евані Радія-Діксіт, провідна авторка дослідження.

Лондонська поліція стверджує, що новітні алгоритми покращили точність розпізнавання облич до менш ніж 0,08% помилкових спрацьовувань. У поліції до 2020 року говорили від 70% ймовірності успіху методу. Проте експерт з Університету Ессекса, найнятий поліцією, виявив, що за фактом ця ймовірність становила лише 19%. “У 2020 році апеляційний суд прямо заявив, що використання цієї технології поліцією Південного Уельсу було незаконним – це ускладнює обґрунтування її використання”, – сказав він.

Курс Python developer від Mate academy.
Python дозволяє розробляти сайти, займатись аналітикою даних, навіть створювати штучні інтелекти. Навчайтесь з нами та отримайте гарантоване працевлаштування.
Отримати знижку на курс

Поліція Лондона вважає, що робота системи розпізнавання осіб відповідає чинним законам. «LFR регулюється низкою джерел права. Ці джерела права разом утворюють багаторівневу правову структуру для використання, регулювання та нагляду за використанням LFR правоохоронними органами». У такому разі питання вже стосується компетенції Парламенту Великобританії. Своєю чергою, алгоритм команди дослідників також базується на аналізі наявного законодавства.

Джерело: Engadget

Disqus Comments Loading...