€700 тисяч на 68 провайдерів — Уряд Німеччини виділив гранти для відновлення зв’язку на деокупованих територіях України

Опубликовал
Катерина Даньшина

50 компаній з загального числа переможців використовують xPON — технологію, яка є найбільш стійкою до відключень електрики та пропонує швидкість до 1 Гбіт/c.

Уряд Німеччини в межах програми міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі») виділив кошти для відновлення зв’язку на звільнених українських територіях. Суму, яка загалом сягає €700 тисяч, розподілять між 68 провайдерами.

Найбільше проєктів реалізують на:

  • Київщині — 16
  • Сумщині — 13
  • Харківщині — 11
  • Херсонщині — 6

За ці кошти оператори відновлюватимуть зруйновані мережі, закуплять генератори та акумулятори, а ще забезпечать покриттям віддалені населені пункти та підвищать стійкість мереж, щоб українці залишалися на зв’язку навіть в умовах блекаутів.

Онлайн-курс "Створення електронної музики" від Skvot.
Практичний курс про те, як знайти власний стиль та написати й зарелізити свій перший трек.
Програма курсу і реєстрація

За час повномасштабного вторгнення в Україні було зруйновано чи пошкоджено чверть усіх інтернет-мереж та понад 3000 базових станцій мобільних операторів. Станом на червень 2023 року мобільні оператори відновили роботу понад 1700 базових станцій і повернули зв’язок у 500 населених пунктів Київщини, Харківщини, Миколаївщини, Донеччини та Херсонщини.

У Мінцифри раніше зазначили, що для відновлення усієї телеком-інфраструктури до довоєнного стану знадобиться близько $2,2 млрд.

Disqus Comments Loading...