Екіпаж Crew Dragon Ax-1 — першої туристичної місії SpaceX та Axiom на МКС — повернувся на Землю. Через несприятливу погоду вони провели на станції 15 днів замість запланованих 8

Опубликовал
Тетяна Нечет

Майкл Лопес-Алегрія, колишній астронавт NASA та співробітник Axiom, керуючий місією; колишній пілот ізраїльських ВПС та бізнесмен Ейтан Стіббе; виконавчий директор канадської інвестиційної компанії Mavrik Corporation Марк Паті та керуючий партнер американської фірми Connor Group Ларрі Коннор повернулися на Землю.

25 квітня їхня капсула SpaceX Crew Dragon Endeavour приводилася в Атлантичному океані неподалік узбережжя Флориди. Погані погодні умови на місці посадки призвели до того, що екіпаж був змушений затриматись на борту МКС майже на тиждень, ніж було заплановано. В результаті космічні туристи місії Ax-1 пробули на орбіті Землі 17 днів замість 10.

Рятувальна команда SpaceX дісталася Crew Dragon Endeavour в Атлантичному океані, після чого підняла капсулу і команду на корабель, щоб доставити на берег. Космічні туристи взяли із собою також близько 90 кілограмів наукових та інших матеріалів.

І, мабуть, найвеселіша традиція приводнення Crew Dragon — член рятувальної команди SpaceX стрибає з капсули після закріплення такелажу.

Онлайн-курс "Корпоративні фінанси" від Laba.
Дізнайтесь як рахувати unit-економіку та управляти фінансовими ризиками компанії.Навчіться будувати фінмодель та розраховувати інвестиційні показники й боргове навантаження.
Детальніше про курс

Приватна місія вирушила до Міжнародної космічної станції 8 квітня та прибула туди 9 квітня. Космічні туристи мали провести на орбітальній станції вісім днів (всього 10 днів, з урахуванням польоту). Таким чином, ці четверо стали першими, хто побував на МКС приватно в рамках місії Ax-1, організованої Axiom Space — стартапом, що бронює відправлення зі SpaceX і координує польоти на МКС з NASA. Вартість польоту в космос — 55 мільйонів доларів з однієї особи.

Журналіст Ерік Бергер зазначив, що участь NASA у місії закінчилася через 30 хвилин після відстикування Crew Dragon Endeavour від МКС.

Axiom Space замовив у SpaceX ще три комерційні місії Crew Dragon на МКС у період з 2022 по 2023 роки (Ax-2, командиром якої буде астронавт NASA Пеггі Уітсон), Ax-3 та Ax-4.

Disqus Comments Loading...