Новини IT-бізнес 07.03.2025 о 16:27 comment views icon

Головний архітектор Nvidia: «Молоді програмісти мають розвивати 2 ключові навички — і вони допоможуть перевершити ШІ»

author avatar

Катерина Даньшина

Авторка новин

Головний архітектор Nvidia: «Молоді програмісти мають розвивати 2 ключові навички — і вони допоможуть перевершити ШІ»
Головний архітектор Nvidia Брайс Адельштайн Лелбах. Depositphotos / TechBytes

Технічний лідер Nvidia Брайс Адельштайн Лелбах у новому інтерв’ю подкасту TechBytes (через Business Insider) обговорив процеси найму в IT-галузі та виклики, що виникають для фахівців-людей у зв’язку з експансією ШІ — та серед іншого окреслив ключові навички, які молоді програмісти мають розвивати, аби прокласти собі шлях у конкурентній галузі.

На думку Лелбаха, цих навичок дві —  і це математика і письмо.

«З появою великих мовних моделей особливо важливим стане уміння передавати свої ідеї та думки», — каже Лелбах. «А основи математики, попри те, що люди у майбутньому будуть менше програмувати, завжди будуть доречними».

Лелбах також відзначив, що наразі настав «дуже складний час для молодих програмістів»:

«Ми спостерігали, як після COVID-19 відбувся невеликий відкат технологій — спостерігали, як багато технологічних компаній відмовляються від найму. А реальність така, що сьогодні більшість великих технологічних компаній можуть дозволити собі розкіш просто наймати старших людей».

Масові звільнення у розпал пандемії призвели до потоку програмістів середнього та вищого рівня на ринок праці, які раптово виявили, що конкурують з молодшими програмістами за посади, для яких раніше вважалися надто кваліфікованими. Штучний інтелект, на думку Лелбаха, так само скоротить пул доступних вакансій.

Загалом головний архітектор Nvidia вважає, що практичні знання і досі лишаються головними,  і найкращий варіант їх відточити — влаштуватись на стажування.

«Якщо ви хочете отримати роботу інженера-програміста, вам потрібно проходити стажування практично щороку протягом навчання в коледжі. Якщо ви закінчите магістратуру або аспірантуру без досвіду роботи в галузі, ви конкуруватимете з групою досвідчених людей, які шукають молодші посади».

Нагадаємо, що раніше засновник Instagram, а нині директор з продуктів в Anthropic, Майк Крігер прогнозував, що робота інженерів-програмістів кардинально зміниться у наступні три роки через штучний інтелект, а гендиректор Google Сундар Пічаї заявляв, що понад чверть нового коду в компанії вже створює ШІ.

Звіт ISACA: 73% айтішників страждали від стресу та вигорання, серед причин — дедлайни та високе навантаження


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: