Google офіційно запустила Equiano — підводний інтернет-кабель довжиною 15 тис. км та найвищою пропускною здатністю в Африці (150 Тбіт/с)

Опубликовал
Катерина Даньшина

Google, нарешті, запустила свій інтернет-кабель Equiano (за даними Submarine Networks, він є одним із найбільших підводних інтернет-кабелів компанії) вартістю 1 мільярд доларів. Проєкт анонсований у 2019 році та покликаний поєднати Західну Європу з Південною Африкою. 8 серпня 2022 року кабель був приземлений у Кейптауні, а на початку вересня його ввели в експлуатацію.

Кабель Equiano (названий на честь Олауда Еквіано, письменника нігерійського походження, який у дитинстві потрапив у рабство) має найвищу пропускну здатність в Африці – 150 Тбіт/с і складається з 12 оптоволоконних пар. Він проходить вздовж західного узбережжя Африки з Португалії і сягає Мелкбосстранда, північніше Кейптауна.

Кабель оснащений технологією просторового мультиплексування (SDM), новою технологією для підводних кабелів, яка також була додана до трансатлантичного кабелю Дюнан від Google, що з’єднує Францію та США. Equiano має протяжність 15 000 км та 9 точок розгалуження, які з’єднують інші країни, включаючи Намібію та Того. Також планується підключення Нігерії, Демократичної республіки Конго та островів Св. Олени.

Маршрут Equiano та його відгалуження. Фото: Google

Google прогнозує, що Equiano забезпечить 1,6 мільйона робочих місць, згідно зі звітом, замовленим компанією. Також прогнозується, що кабель призведе до падіння цін на передачу даних в регіоні на 16-21%.

Equiano – одна з 6 приватних кабельних систем Google, що діють або знаходяться в розробці, і 19-й підводний кабель, в який інвестував конгломерат.

Курс Quality Assurance (QA) від Mate academy.
Курс QA — ідеальний для новачка. Від основ тестування до складних стратегій — опануйте всі технології, щоб жодна помилка не змогла вас оминути. Ми впевнені в якості нашого курсу, тому гарантуємо вам працевлаштування після його завершення.
Зареєструватись на курс

Партнерами Google з прокладання кабелю були компанії Telkom Openserve, африканський інтернет-провайдер Paratus, WIOCC/OADC та Namibia Telecom.

Джерело: DCD

Disqus Comments Loading...