Google вимкне інтернет частині співробітників — новий експеримент зі зменшення ризику кібератак

Опубликовал
Катерина Даньшина

Деякі працівники Google відсьогодні починають працювати на ПК без доступу в інтернет, згідно з пілотною програмою захисту від кібератак, повідомляє CNBC.

На початку Google відібрала 2500 співробітників – однак згодом дозволила деяким з них відмовитися від проєкту, натомість залучивши тих, хто самостійно виявив бажання взяти участь.

Протягом певного періоду часу співробітники використовуватимуть робочі комп’ютери без доступу в інтернет (за винятком внутрішніх вебінструментів і Google), а також не матимуть кореневого доступу, тобто не зможуть запускати адміністративні команди або встановлювати програми.

Усі ці зусилля будуть спрямовані на зниження ризику кібератак, яким часто піддаються працівники пошукового гіганта.

Онлайн-курс "React Native Developer" від robot_dreams.
Опануйте кросплатформну розробку на React Native та навчіться створювати повноцінні застосунки для iOS та Android.
Програма курсу і реєстрація

«Якщо пристрій працівника зламано, зловмисники можуть отримати доступ до даних користувача та коду інфраструктури, що може призвести до великого інциденту та підірвати довіру користувачів‎», – йдеться в одному внутрішніх документів компанії.

В Google впевнені, що обмеження доступу в інтернет для великої кількості працівників гарантує, що зловмисники не зможуть легко запустити довільний код віддалено або отримати дані.

Нині компанії стикаються з усе більш «‎витонченими» атаками хакерами. Минулого тижня Microsoft, наприклад, заявила, що китайська розвідка зламала облікові записи електронної пошти, що належать двом десяткам державних установ у США та Західній Європі. Google також має урядові контракти США з моменту відкриття підрозділу державного сектора торік.

Disqus Comments Loading...