Рубрики НовиниWTF

Канадський фермер заплатить $61442 за лайк у відповідь на повідомлення: суд визнав його підписом під невиконаним контрактом

Опубликовал
Андрій Русанов

Суд канадської провінції Саскачеван прирівняв емодзі «великий палець вгору» до підпису під договором та зобов’язав фермера виплатити 82 000 канадських доларів ($61 442) як компенсацію за невиконаний контракт.

2021 року Кент Міклборо, гуртовий покупець зерна, розіслав клієнтам масове повідомлення про те, що хоче купити 86 т льону за ціною 17 канадських доларів ($12,73) за бушель. Після чого відбулася його телефонна розмова з фермером Крісом Ахтером, за результатами якої Міклборо відправив Ахтеру повідомлення з фотографією договору та попросив «підтвердити контракт на льон» у повідомленні.

Ахтер відповів емодзі великого пальця вгору, який зазвичай означає лайк. Але фермер так і не поставив льон у листопаді, як того вимагав контракт. Покупець звернувся до суду і продемонстрував інші аналогічні фото контрактів з відповідними текстовими підтвердженнями. Він запевняв, що трактував емодзі як згоду здійснити контракт.

За словами Ахтера, він тоді не мав часу ознайомитися з контрактом, лайк означав лише підтвердження отримання повідомлення. Адвокат фермера заперечив проти перехресного допиту свого клієнта щодо значення піднятого вгору великого пальця, стверджуючи, що його клієнт «не є експертом у смайликах». Тоді суддя Тімоті Кін звернувся по трактування до словника, після чого виніс рішення:

«Цей суд охоче визнає, що смайлик 👍 є нетрадиційним засобом «підписати» документ, але, проте, в цих обставинах це був допустимий спосіб передати обидві цілі «підпису».

Кін також відхилив побоювання захисту з приводу того, що рішення відкриє можливість різних інтерпретацій інших емодзі, таких як удар кулаком або рукостискання. Суддя Кін зазначив, що суд «не може (і не повинен) намагатися зупинити хвилю технологій та загальне використання емодзі».

«Схоже, це нова реальність канадського суспільства, і суди мають бути готовими до нових викликів, які можуть виникнути внаслідок використання смайликів тощо», — підсумував суддя.

Така «нова реальність» змушує бути обережними та ретельно обирати відповіді у мережі. Переконатися, що історія не є розіграшем, можна за посиланням на вирок суду.

Джерело: The Guardian

Disqus Comments Loading...