Деякі інвестори, які вклали гроші в метавсесвіт, повідомляють, що вони стали жертвами хакерів. Зловмисники обманом змушують людей переходити за фішинговими посиланнями, після чого викрадають облікові записи та активи користувачів.
Зростання популярності інвестицій у метавсесвіт, в якому користувачі купують віртуальну «землю» на різних платформах, сподіваючись, що вона зростатиме в ціні, також призвела до активізації зловмисників. Про це свідчать численні історії жертв фішингових атак, заяви влади та фахівців із кібербезпеки.
Існує кілька популярних платформ з продажу нерухомості у метавсесвіті, наприклад, The Sandbox, Decentraland та SuperWorld. Користувачі роблять ставки на віртуальні ділянки землі через торгові майданчики NFT, такі як OpenSea. Цей процес багато в чому схожий на покупку нерухомості у реальному світі. Коли інвестор купує віртуальну землю, нерухомість переводиться в його цифровий гаманець, а покупка записується в блокчейні, що, по суті, є еквівалентом договору купівлі-продажу. Потім власник може побудувати будь-що на землі, від житлового будинку до прикрашеного концертного майданчика. Оскільки багато з цих віртуальних світів мають невелику кількість земельних ділянок, інвестори вважали, що зі зростанням популярності платформ зростатиме і вартість їхньої власності.
Але віртуальні активи також зацікавили зловмисників. Вони створюють майданчики, які зовні нагадують платформи з продажу нерухомості у метавсесвіті, а потім залучають користувачів на ці ресурси з метою вкрасти їхні облікові записи. І багато користувачів стають жертвами обману. Отримавши доступ до облікових даних, зловмисники можуть отримати цифрові активи користувачів і перепродати вкрадену землю на онлайн-ринку.
Поки що правоохоронці не ведуть статистику про те, скільки інвесторів втратили внаслідок подібного шахрайства. Проте за даними Chainalysis, хакери змогли отримати доступ до сотень облікових записів Decentraland. А сума інвестицій в одну ділянку віртуальної нерухомості найчастіше перевищує $10 тис.
Джерело: cnbc