Блокчейн

Кіберзлочинці за допомогою фішингу крадуть віртуальну нерухомість у метавсесвіті, що коштує від $10 тис

Кіберзлочинці за допомогою фішингу крадуть віртуальну нерухомість у метавсесвіті, що коштує від $10 тис

Деякі інвестори, які вклали гроші в метавсесвіт, повідомляють, що вони стали жертвами хакерів. Зловмисники обманом змушують людей переходити за фішинговими посиланнями, після чого викрадають облікові записи та активи користувачів.

Зростання популярності інвестицій у метавсесвіт, в якому користувачі купують віртуальну «землю» на різних платформах, сподіваючись, що вона зростатиме в ціні, також призвела до активізації зловмисників. Про це свідчать численні історії жертв фішингових атак, заяви влади та фахівців із кібербезпеки.

Існує кілька популярних платформ з продажу нерухомості у метавсесвіті, наприклад, The Sandbox, Decentraland та SuperWorld. Користувачі роблять ставки на віртуальні ділянки землі через торгові майданчики NFT, такі як OpenSea. Цей процес багато в чому схожий на покупку нерухомості у реальному світі. Коли інвестор купує віртуальну землю, нерухомість переводиться в його цифровий гаманець, а покупка записується в блокчейні, що, по суті, є еквівалентом договору купівлі-продажу. Потім власник може побудувати будь-що на землі, від житлового будинку до прикрашеного концертного майданчика. Оскільки багато з цих віртуальних світів мають невелику кількість земельних ділянок, інвестори вважали, що зі зростанням популярності платформ зростатиме і вартість їхньої власності.

Але віртуальні активи також зацікавили зловмисників. Вони створюють майданчики, які зовні нагадують платформи з продажу нерухомості у метавсесвіті, а потім залучають користувачів на ці ресурси з метою вкрасти їхні облікові записи. І багато користувачів стають жертвами обману. Отримавши доступ до облікових даних, зловмисники можуть отримати цифрові активи користувачів і перепродати вкрадену землю на онлайн-ринку.

Курс
Java
Навчіться розробляти на Java та заробляйте від $700 на старті кар’єри
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Java

Поки що правоохоронці не ведуть статистику про те, скільки інвесторів втратили внаслідок подібного шахрайства. Проте за даними Chainalysis, хакери змогли отримати доступ до сотень облікових записів Decentraland. А сума інвестицій в одну ділянку віртуальної нерухомості найчастіше перевищує $10 тис.

Віртуальну землю у метавсесвіті продали за рекордні $5 млн

Джерело: cnbc


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: