Рубрики НовиниКіно

Колишня асистентка Віна Дізеля звинуватила актора у сексуальному насиллі

Опубликовал
Катерина Даньшина

Аста Йонассон, яка подала на актора до суду, розповідає про напад, який нібито стався у номері готелю St. Regis у 2010 році.

Дізель «категорично заперечує» звинувачення.

«Скажу дуже чітко: Він Дізель категорично заперечує цю претензію. Це вперше, коли він почув про цю заяву 13-річної давності, зроблену асистенткою, яка пропрацювала з ним 9 днів. Є чіткі докази, які спростовують ці дивні звинувачення», — сказав адвокат актора Браян Фрідман в коментарі Vanity Fair.

Аста Йонассон тим часом стверджує, що була найнята компанією Дизеля One Race для роботи асистенткою актора в Атланті, де тривали знімання п’ятого «Форсажу». В обов’язки нещодавньої випускниці кіношколи на той час входили організація вечірок, а також перебування у «безпосередній близькості з актором» на них — на випадок, якщо його фотографуватимуть з іншими жінками.

Йонассон каже, що ввечері у вересні 2010-го її попросили почекати на Дізеля в номері готелю St. Regis, доки він «розважав» хостес. Коли жінки пішли, актор, як стверджується в позові, схопив свою асистентку за руки та потягнув у ліжко. Коли та вирвалась — Дізель знову підійшов до дівчини та почав торкатися її грудей та цілувати, не звертаючи уваги на прохання зупинитись.

Онлайн-курс "Лідогенерація у B2B" від Laba.
Де шукати нових клієнтів, щоб збільшити дохід компанії та які інструменти лідогенерації застосовувати? Розбираємо покроково та комплексно.
Дізнатись більше про курс

«Йонассон боялася агресивно відмовити керівнику, оскільки це мало б вплив на її особисту безпеку та роботу. Але усі її надії померли, коли Дізель став на коліна, підняв її сукню і почав проводити руками по її ногах, та внутрішній частині стегон», — йдеться у позові.

Йонассон каже, що закричала і побігла до ванної кімнати, щойно Дізель зняв з неї спідню білизну. Далі, за словами дівчини, актор увірвався до ванної та поклав її руку на свій ерегований пеніс. Згодом він почав мастурбувати, а «налякана Йонассон заплющила очі, намагаючись відмежуватися від сексуального насильства та не розлютити його».

Через кілька годин, як стверджується в позові, Саманта Вінсент — сестра Дізеля та президент One Race — зателефонувала Йонассон, щоб звільнити її з роботи після менш як двох тижнів з моменту найму.

«Йонассон зрозуміла, що її звільняють, тому що вона більше не була корисною — Він Дізель використовував її для задоволення своїх сексуальних потреб, чому вона чинила опір».

У скарзі зазначається, що «самооцінка Йонассон була зруйнована», і що вона почала «сумніватися у власних навичках та думати про те, що успішна кар’єра вимагатиме плати власним тілом для просування».

Водночас у сексуальних зазіханнях в позові звинувачують не лише Дізеля — за кілька днів до події з Віном, інший керівник One Race викликав дівчину до свого номера в St. Regis. Далі він зняв сорочку, ліг у ліжко і сказав: «Іди сюди» — Йонассон негайно вийшла з кімнати.

Серед іншого у скарзі йдеться про дискримінацію за ознакою статі/гендеру, умисне заподіяння емоційного стресу, вороже робоче середовище, неправомірне звільнення та помсту. Позов також звинувачує Дізеля та його продюсерів у спробі приховати інформацію. Також зазначається, що Йонассон «зазнала і продовжує зазнавати приниження, емоційного стресу, а також психічного та фізичного болю та страждань».

Дівчина каже, що зберігала мовчання протягом наступних років через підписану угоду про нерозголошення, а нині подала скаргу завдяки закону Speak Out Act, який запобігає дотриманню NDA у випадках сексуального насильства та домагань, а також каліфорнійському закону AB2777, який тимчасово скасовує строки давності для звинувачень у сексуальному насильстві, які відбулись у 2009 році або пізніше. У позові також зазначено, що їй додали сили рухи #MeToo і Time’s Up, які надихнули дівчину «відновити свою свободу волі та справедливість за страждання, які вона зазнала від рук Віна Дізеля та One Race».

Йонассон продовжила роботу в індустрії розваг як помічник і координатор виробництва.

Він Дізель найбільш відомий роллю Домініка Торетто у франшизі «Форсаж» і голосом Грута у фільмах «Вартові галактики».

Disqus Comments Loading...