
Космічний апарат NASA Blue Ghost записав унікальні кадри поверхні Місяця, готуючись до своєї першої спроби посадки на його поверхню, яка запланована на ці вихідні.
Очікується, що Blue Ghost здійснить свою першу посадку на Місяць у неділю, 2 березня. Напередодні цього історичного моменту він зафіксував унікальні крупні плани місячної поверхні. На дивовижному відео можна побачити, як далека Земля піднімається і опускається за вигином місячного горизонту.
Це таймлапс-відео, зняте 18 лютого, демонструє приголомшливий краєвид із посадкового модуля Blue Ghost, коли він здійснював другий орбітальний проліт навколо Місяця, перебуваючи на висоті приблизно 120 км від його поверхні.
Кадри показують вид з Blue Ghost на місячну поверхню, усіяну глибокими кратерами. На фоні видно далеку Землю та яскраве Сонце, яке створює ефект засвічення об’єктива.
«Схід Землі, захід Землі, повторити!» — написала Firefly Aerospace у підписі до відео.
Earth rise, Earth set, repeat! Blue Ghost's third and final lunar orbit maneuver is complete! Early this morning, our #GhostRiders performed a 16-second burn with our RCS thrusters to enter a near-circular low lunar orbit. Up next, we'll perform a 19-second Descent Orbit… pic.twitter.com/B8ptv1D0yv
— Firefly Aerospace (@Firefly_Space) February 24, 2025
Наразі космічний апарат вже завершив три кола на орбіті, і його оператор — приватна американська компанія Firefly Aerospace — зараз проводить фінальні приготування до посадки.
«Рано вранці наша команда GhostRiders провела 16-секундне запалювання двигунів RCS, щоб вийти на близьку до кругової низьку місячну орбіту. Далі ми здійснимо 19-секундний маневр вставлення в орбіту спуску на висоті 100 км у точці перилунію, щоб почати спуск до фінальної точки призначення Blue Ghost — Море Криз 2 березня», ─ йдеться в повідомленні компанії.
Якщо Blue Ghost успішно здійснить посадку, він стане першим космічним апаратом, який сфотографує захід Сонця з поверхні Місяця.
На Землі ми звикли до того, що Сонце сходить і приблизно через 12 годин знову заходить. Однак на Місяці захід і схід Сонця відбуваються зовсім інакше: один місячний день триває близько 29,5 земних діб (це стільки часу, скільки потрібно Місяцю, щоб зробити повний оберт навколо своєї осі).
Це означає, що коли Сонце сходить на Місяці, воно не заходить знову протягом наступних 14 земних днів.
Під час місій Apollo агентство NASA розраховувало посадку так, щоб астронавти висаджувалися на початку цього двотижневого «світлового вікна», що давало їм достатньо часу для виконання наукових досліджень.
Однак через це досі ніхто не знає, як саме виглядає захід Сонця на Місяці. Blue Ghost може стати першим пристроєм, що зафіксує цей унікальний момент.
Нагадаємо, раніше NASA знайшло будівельні блоки життя у зразку астероїда Бенну.
Джерело: petapixel
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: