Рубрики НовиниWTF

Крісло IKEA Markus вимикає монітор — винна статична електрика

Опубликовал
Андрей Русанов

З невідомої причини у німецького програміста Фелікса Хекера періодично згасав монітор. Послідовно перебираючи варіанти несправності підключення, відеокарти та програмного забезпечення, він дійшов висновку, що у проблемі винне… крісло IKEA Markus, яке ніяк не контактує з монітором, комп’ютером, кабелями або столом.

Про загадковий зв’язок монітора та крісла говорив той факт, що зображення зникало, коли Фелікс сідав чи вставав. З іншим кріслом проблем не було, але вимкнення поверталися, коли поверталося крісло Markus. Програміст натрапив на опис явища на ComputerBase – користувачі з ним вже стикалися.

Винними виявились заряди статичної електрики, що генеруються кріслом. Точно не відомо, як саме виникає електрика: долученими можуть виявитися тканина сидіння, прозорої спинки, каркас та підставка. Природне розв’язання проблеми – заземлити крісло, але за звичайних умов це проблематично. Простіше замінити крісло та спокійно працювати.

Власнику крісла також вдалося дізнатися, що раніше користувачі звинувачували IKEA Markus у «глюках» відеокарти та навіть втраті даних на жорсткому диску. Модель продається в IKEA за $289,99, в описі товару на офіційному сайті немає попередження про статичну електрику.

Джерело: Tom’s Hardware

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Андрей Русанов