«Київстар», Vodafone та lifecell хочуть купити нові ліцензії на 4G в діапазоні 2,3 ГГц

Опубликовал
Вадим Карпусь

Всі три українських оператори («Київстар», Vodafone Ukraine та lifecell) повідомили галузевого телеком-регулятора НКЕК про свою зацікавленість у купівлі ліцензій на додатковий діапазон частот 4G — 2,3 ГГц. В цьому діапазоні вільно 40 МГц спектра.

Після аналізу попиту регулятор запропонує Кабміну затвердити розмір плати за ліцензію на умовах аукціону по кожному з діапазонів, які зараз вивчаються. Окрім 2,3 ГГц, ще є діапазони 2,1 ГГц та 2,6 ГГц. Після цього розпочинається процедурна частина конкурсу, яка триває приблизно 4 місяці.

Нині номінальна ціна за 1 МГц у діапазоні 2355–2400 МГц становить 985 тис. грн у кожному регіоні. Отже, вартість ліцензії на діапазон в 40 МГц у 27 регіонах терміном на 5 років перевищує 1 млрд грн.

Наразі вже є одна заявка на діапазон 2,6 ГГц.  «Кейбл ТВ фінанси», дочірня компанія Vodafone Ukraine, звернулася до НКЕК з проханням анулювати її ліцензію на застарілу технологію «Мультисервісний радіодоступ» у смузі 2575–2610 МГц та оформити нову ліцензію у тому ж діапазоні, щоб розвивати сучасні технології мобільного зв’язку. Якщо попит на цей діапазон перевищить одну заявку, то також доведеться проводити тендер.

Англійська для початківців від Englishdom.
Для тих, хто тільки починає вивчати англійську і хоче вміти використовувати базову лексику і граматику.
Реєстрація на курс

Водночас до 15 лютого регулятор приймав заявки щодо зацікавленості у частотах в діапазоні 2,1 ГГц. Раніше вони належали 3G оператору «Тримоб».

Джерело: dev.ua

Disqus Comments Loading...