Рубрики Новини

MacPaw навчила CleanMyMac X виявляти підозрілі програми, які належать або пов’язані з розробниками в росії та білорусі

Опубликовал
Владимир Скрипин

Розробники MacPaw випустили оновлення для CleanMyMac XПопулярна програма для очищення та оптимізації Mac, яке дозволяє знаходити та видаляти програми російського та білоруського походження на комп’ютерах Mac, щоб захиститися від потенційних кіберзагроз.

Відколи росія розпочала війну в Україні, кількість кібератак зросла в декілька разів. Це змусило світ переоцінити справжнє значення безпеки даних. Щоб користувачам ефективніше захищати персональні дані, команда CleanMyMac додала нову категорію програм до модуля «Деінсталятор» — «Підозрілі».

Нова категорія — Підозрілі

Модуль Деінсталятор в CleanMyMac X, який дозволяє швидко видаляти встановлені застосунки з усіма пов’язаними файлами, отримав нову категорію — Підозрілі.

У Деінсталяторі встановлені програми групуються за категоріями: наприклад, у категорії «Незадіяні» відсортовані застосунки, які не відкривали більш як 6 місяців, а категорія «Розробники» групує програми за конкретними розробниками ПЗ.

Нова категорія «Підозрілі» показує та допомагає видалити програми, які належать або пов’язані з розробниками в росії та білорусі, де державні органи можуть отримувати безперешкодний доступ до даних користувачів. Не так давно MacPaw випустила безплатний застосунок SpyBuster, який визначає програми та сайти, які під’єднуються до серверів у рф та рб. Тепер аналогічну функціональність додали в CleanMyMac X.

Як працює нова функція?

Якщо будь-яка з програм, встановлених на вашому комп’ютері Mac, розроблена в Росії чи Білорусі, CleanMyMac X позначає їх як підозрілі. Щоб перевірити, чи встановлені такі програми на вашому комп’ютері::

  1. Запустіть CleanMyMac X
  2. Перейдіть до модуля Деінсталятор
  3. Знайдіть категорію Підозрілі в боковому меню
  4. Перегляньте програми в категорії та виберіть ті, які потрібно видалити.

Нова синьо-жовта тема 🇺🇦

Також оновлена версія CleanMyMac X отримала елегантну синьо-жовту тему, з народними українськими орнаментами. Відтепер можна перемикатися між стандартною та синьо-жовтою темами застосунку.

Disqus Comments Loading...
Поделитесь в соцсетях
Опубликовал
Владимир Скрипин