Ілон Маск запустив опитування про повернення в Twitter Дональда Трампа та розблокував кілька відомих акаунтів

Ілон Маск відновив облікові записи трьох суперечливих користувачів у Twitter, включаючи консервативний сатиричний сайт Babylon Bee, блогера Джордана Петерсона та коміка Кеті Гріффін. Рішення щодо колишнього президента Дональда Трампа “ще не прийнято”, але схоже на це вплине опитування у соцмережі.

Учора Маск оголосив “п’ятницю свободи” у Twitter та взявся повертати заблоковані раніше акаунти на платформу. Це суперечить попередній обіцянці Ілона сформувати раду модераторів, яка і вирішуватиме чи скасовувати заборони або приймати інші важливі рішення щодо контенту соцмережі. 

І Babylon Bee, і Джордан Петерсон були забанені на початку цього року за порушення правил Twitter через образи трансгендерних людей. Гріффін був заблокований за те, що придбав синю галочку і видавав себе за Маска, у межах хаосу, спричиненого запуском оновленої передплати Twitter Blue.

Як уже можна передбачити, дії Маска, швидше за все, будуть критикувати. Захисники прав ЛГБТ раніше активно підтримали блокування Петерсона цього літа через його “ненависні та брехливі розповіді”.

Генеральний директор Twitter попередив, що деякий контент все одно підлягатиме жорстким обмеженням. За його словами, ненависть та інші негативні твіти будуть “максимально зменшені та демонетизовані”. Хоча це не стосуватиметься облікових записів в цілому, а просто зробить образливі твіти “невидимими” і завадить Twitter отримувати дохід від цих матеріалів. 

Свобода слова в Twitter не означає “свободу доступу”, додав Маск.

Щодо Трампа, то Ілон спочатку заявив, що рішення щодо його розблокування ще не прийнято, а пізніше запустив опитування “чи відновлювати акаунт колишнього президента США”. На момент публікації статті участь у голосуванні взяли 8,8 млн людей. 52,5% натиснули “Так”, 47,5% обрали варіант “Ні”.

Нагадаємо, акаунта Дональда Трампа забанили у Twitter після штурму Капітолія 6 січня 2021 року, коли Трамп програв вибори Джо Байдену. Сам Маск раніше заявляв, що готовий розблокувати колишнього президента США.

Поєднання скасованих заборон і нової політики модерації показує спроби Маска збалансувати свої особисті бажання з комерційною реальністю. Попри те, що він стверджував, що Twitter має бути притулком для “свободи слова”, де заборони трапляються дуже рідко, він також намагався заспокоїти рекламодавців, які стурбовані тим, що їхні ролики можуть з’явитися поруч із неприйнятними твітами. Іншими словами, Маску, можливо, все одно доведеться обмежувати токсичний контент, навіть якщо його творцям тепер дозволено повернутися на платформу. 

Джерело: Engadget

Disqus Comments Loading...