Рубрики НовиниКрипто

Маски геть: криптоспільнота назвала 5 найімовірніших кандидатів у творці Біткоїна

Опублікував Тетяна Нечет

Вже 9 жовтня на каналі HBO вийде документальний фільм під назвою Money Electric: The Bitcoin Mystery. Творці стрічки обіцяли розкрити одну з найбільших загадок сучасності: хто такий Сатоші Накамото, та куди він зник. Режисером та продюсером виступив номінований на премію «Е́ммі» Каллен Гобак, творець Q: Into the Storm (документальний серіал про одну з найдикіших теорій змов, що отримала назву QAnon) та Terms and Conditions May Apply (документальний фільм, в якому розповідається, як корпорації та уряди використовують інформацію, яку користувачі надають при перегляді вебсайтів, коли встановлюють додатки або купують товари в Інтернеті).

Людина (чи група людей) під псевдонімом Сатоші Накамато розробили протокол Біткоїна та його першу версію. З часом цей блокчейн та однойменна криптовалюта набули величезної популярності, частину якої Сатоші чомусь не зажадав. Концепцію він опублікував у 2008 році, вперше біткоїн-клієнт побачив світ у 2009 році, а у 2010 році Сатоші просто зник. Перед цим він видалив свої контакти з форуму та передав паролі іншим розробникам.

І от майже 14 років особистість Сатоші Накамото та його зникнення не дають спокою криптоспільноті. Одні вважають, що батько Біткоїна помер, інші — що таким чином він уникає можливих юридичних проблем. Треті взагалі схиляються до думки, що Накамото — лише маркетинговий хід, образ, для привернення уваги до Біткоїна.

Цікаво те, що на гаманцях, які приписують Сатоші Накамато, й досі зберігаються сотні біткоїнів, які й досі залишаються недоторканними, хоча їх вартість становить наразі десятки мільйонів доларів.

І ось, напередодні прем’єри, на децентралізованій платформи передбачень на базі блокчейна Polygon — Polymarket — користувачі визначили своїх претендентів на роль Сатоші Накамото.

Більшість (20.4%) вважає, що це Нік Сабо — вчений у галузі інформатики, криптографії, а також права, відомий у зв’язку з дослідженнями в галузі смартконтрактів і криптовалюти.

На другому місці Адам Бек (10.3%) — британський бізнесмен, фахівець у галузі криптографії та  «сайферпанк» («CypherPunk»)Сайферпанки або шифропанки це люди, які виступають за широке використання сильної криптографії та технологій підвищення конфіденційності. Відомо, що Бек листувався із Сатоші Накамото, і посилання на його публікацію міститься в описі системи Біткойна. Хоча Бек ще 7 жовтня написав, що він не Накамото.

Третім за популярністю виявилось ім’я Лена Сассамана (8%). Це відомий американський технолог, захисник конфіденційності інформації. Більша частина його кар’єри була пов’язана з криптографією і розробкою протоколів. Сассаман помер у 2011 році.

На четвертому місці (4.4%) Дейв Клейман, якого не стало у 2013 році. Він був американським експертом з комп’ютерної криміналістики, автором або співавтором кількох книг і частим спікером на заходах, пов’язаних з безпекою.

З 2.3% голосів п’ятірку номінантів закриває Гарольд (Гел) Фінні — американський програміст, який помер у 2014 році. Був одним із перших користувачів Біткойна та отримав першу транзакцію в кількості 10 монет від творця проекту Сатоші Накамото. На його честь названо дробову частину 1/1000 (finney) криптовалюти Етер у мережі Ethereum.

Парадоксально, але у списку є навіть ім’я Крейга Райта, якого суд визнав брехуном через спроби видати себе за Сатоші Накамото.

Контент сайту призначений для осіб віком від 21 року. Переглядаючи матеріали, ви підтверджуєте свою відповідність віковим обмеженням.

Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-06029.