Нацбанк запустив сайт про роботу фінансової системи під час війни

31 березня Нацбанк презентував спеціальний сайт «Фінансова оборона України», де зібрана уся необхідна інформація щодо особливостей надання фінпослуг банками та небанківськими фінансовими установами під час війни. На сайті також зібрані основні питання, які виникають зараз у споживачів фінансових послуг, та вичерпні відповіді на них від регулятора.

24 лютого для забезпечення надійного та стабільного функціонування фінансової системи країни під час війни Нацбанк змінив правила надання окремих фінансових послуг та запровадив низку адміністративних обмежень. Відтоді відбулося чимало інших змін — і хоча про кожне нововведення за час війни пресслужба НБУ інформувала, далеко не всі мали змогу відстежувати ці повідомлення на сайті та в соцмережах. Тому додатково для зручності українців регулятор вирішив зібрана всю інформацію про останні зміни на ринку фінансових послуг в одному місці.

Сайт складається із семи основних розділів: гривня, іноземна валюта, картки, кредити, депозити, страхування, шахрайства та одного додаткового, на якому зібрані питання щодо надання решти фінансових послуг.

На сайті можна дізнатися, зокрема, про ліміти на операції з іноземною та національною валютою під час дії воєнного стану в Україні, про купівлю та продаж іноземної валюти, вивезення цінностей за кордон. Також там можна дізнатись про альтернативні методи зняття готівкової гривні та отримати інформацію про те, як перевипустити платіжну картку, що робити із кредитом, якщо немає змоги його сплачувати, чи можна забрати депозит, як вберегтися від платіжного шахрайства, чи можна отримати виплати за страховими випадками, як працюють відділення банків та інше.

Також на сайт вбудовані кнопки для швидких переказів коштів на підтримку української армії та громадян, які постраждали від російської агресії — раніше Нацбанк відкрив спецрахунки для зарахування коштів.

Інформація, зібрана на сайті «Фінансова оборона України», буде корисною як для громадян, які перебувають в Україні, так і для тимчасово переселених за кордон українців.

Що змінилося для громадян на валютному ринку у зв’язку з війною? [Відео від Нацбанку]

Disqus Comments Loading...