«‎Нова пошта» за підсумками першого півріччя 2023-го — 170 млн посилок, 956 нових відділень та 419 млн грн інвестицій

Опубликовал
Владимир Скрипин

«‎Нова пошта» підбила проміжні підсумки своєї діяльності у першій половині 2023-го року та опублікувала деякі цифри. Тезово наводимо головні досягнення та нові рекорди українського лідера експрес-доставки.

Інфраструктура та міжнародна експансія

  • За пів року «‎Нова пошта» відкрила в Україні ще 935 відділень різного типу. Загальна кількість відділень перевищує 10 000, а мережа поштоматів компанії включає 14 000 одиниць — вона друга за розміром у Європі. У розвитку мережі пріоритетними є збільшення кількості точок приймання та видачі посилок у партнерстві з місцевим та мережевим бізнесом, а також поштоматів.
  • На деокупованій території Донецької, Харківської та Херсонської областей зараз працює 388 відділень.
  • За березень-червень 2023 Nova Post вийшла на ринок ще 4 країн (наразі «Нова пошта» вже працює у шести європейських країнах) та відкрила 21 відділення у Литві, Чехії, Румунії, Німеччині та Польщі —  так, у Польщі працює 32 відділення Nova Post та 2 сортувальних термінали.

Обсяг доставок

  • За 6 місяців 2023 року «‎Нова пошта» доставила 170 млн відправлень — на 9% більше результату аналогічного періоду 2021 року.
  • За перше півріччя «Нова пошта Глобал» доставила 4,2 млн міжнародних посилок. Для порівняння, за весь 2022-й обсяг міжнародних посилок склав 5,6 млн одиниць (9,3 млн у 2021-му).
  • Кількість доставлених відправлень між Україною та Польщею за 6 місяців 450 тис. Послугами вже скористались 250 тис. фізичних осіб та 1800 представників бізнесу.
  • Українці частіше, ніж до повномасштабної війни, користувались сервісом міжнародних покупок NP Shopping кількість таких посилок зросла на 34% порівняно до аналогічного періоду 2021 року.
  • Найпопулярнішими країнами для шопінгу серед клієнтів NP Shopping залишаються Китай та США, а улюбленими закордонними магазинами українців Aliexpress, Амазон, 6pm, iHerb, ebay.
  • Власна авіакомпанія Supernova Airlines після початку польотів у травні цього року в партнерстві з латвійською RAF-Avia вже здійснила 14 рейсів та доставила 250 тис. міжнародних відправлень.

Інвестиції, підтримка України та плани розвитку

З початку року 12,6 тис. українців та 1450 благодійних фондів скористалися безплатною доставкою у рамках Гуманітарної пошти — коштом компанії доставлялися посилки військовим, а також цивільним, які потрапили у складні життєві обставини. В цілому за пів року «‎Нова пошта» доставила 13,6 тис. тонн гуманітарних вантажів на прифронтову територію, а загальна сума допомоги з початку повномасштабного вторгнення перевищила 807 млн грн, з них 419 млн грн інвестовано у 2023 році.

За 6 місяців 2023 група компаній перерахувала 5,1 млрд податків та зборів у бюджети України усіх рівнів — на 75% більше, ніж за той самий період минулого року. 

Щодо планів, окрім подальшої експансії за кордон, у червні фінкомпанія «Нової пошти» — NovaPay — вперше розмістила публічні облігації на 100₴ млн. Вже восени обіцяють можливість легко та швидко купити облігації через мобільний додаток NovaPay під 20% річних. А ще NovaPay отримала нову ліцензію НБУ, яка дозволяє, серед іншого, відкривати рахунки та емітувати платіжні картки. Вже у вересні NovaPay планує запустити власний мобільний платіжний застосунок, вийти на мільйон клієнтів в Україні до кінця 2023-го та поступово запускатися в кожній країні присутності (наразі це Польща, Литва, Молдова та Чехія).

Disqus Comments Loading...