Папа Римський назвав штучний інтелект небезпечним — через пів року після появи тих самих нейромемів понтифіка в Balenciaga

Опубликовал
Катерина Даньшина

Папа Франциск, який потрапив у центр однієї з найбільших суперечок року щодо генеративного ШІ, попереджає про небезпеку нової технології. 

У заяві, оприлюдненій Ватиканом у вівторок, Папа Римський закликав до відкритого діалогу про штучний інтелект, який, за його словами, «‎наділений руйнівними можливостями та неоднозначними ефектами». 

Торік інструменти генеративного ШІ регулярно потрапляли у скандали, коли їхні продукти почали плутати з реальними фото. Зображення Папи Римського у білому пуховику викликало хвилю обурень та компліментів  – перш ніж всі зрозуміли, що це фейк. Творець фото у Midjourney, будівельник із Чикаго, який називає себе Пабло Ксав’єр, зазначає, що ідея зобразити понтифіка у пуховику здалася йому «‎смішною», однак він не думав, що зображення набудуть такого поширення. 

Курс English For Tech: Speaking&Listening від Enlgish4IT.
Після курсу ви зможете найкраще презентувати свої досягнення, обговорювати проекти та вирішувати повсякденні завдання англійською мовою. Отримайте знижку 10% за промокодом TCENG.
Дізнатись про курс

Стильний Папа — не єдина вірусна робота ШІ-технологій синтезу зображень. Раніше мережею ширились «фото» Ілона Маска, який тримає за руку Александрію Окасіо-Кортес, жінку-конгресмена, яка неодноразово критикувала мільярдера; президента Франції Еммануеля Макрона, який біжить крізь хмари сльозогінного газу; чи арешту експрезидента США Дональда Трампа.

Утім, якщо придивитися до деталей таких зображень – можна знайти деякі ознаки «присутності» ШІ на фото. Приміром на роботах з Папою рука не досить чітко промальована (хоча це звична проблема для генеративних нейромереж), на розп’ятті відсутні правильні прямі кути, а край лінзи окулярів переходить на тінь.

Заява понтифіка була опублікована напередодні Всесвітнього дня миру, який у 2024 році відзначатимуть під темою «Штучний інтелект і мир». Папа Франциск говорить в ній про загрозу упереджень в алгоритмах штучного інтелекту, закликаючи розробників довести, що «логіка насильства та дискримінації не вкоріниться у виробництві та використанні таких пристроїв, коштом найбільш вразливих людей». (Деякі модератори ChatGPT з Кенії, отримували лише $2 на годину за роботу, пов’язану з переглядом екстремального вмісту, що, як повідомляється, вразило їх до травматизму).

Disqus Comments Loading...