Фрагмент зацифрованого портрета шведської моделі Лени Форсен, зображений на розвороті Playboy у листопаді 1972 року, широко використовувався в наукових роботах для перевірки та ілюстрації алгоритмів обробки зображень (стиснення, прибирання шуму, розмиття тощо).
Минулого тижня Комп’ютерне товариство ІЕЕЕ (Інституту інженерів з електротехніки та електроніки) оголосило, що з 1 квітня більше не прийматиме документацію, яка використовує зображення «Lenna».
«Згідно з заявою IEEE про різноманітність, а також з повагою до побажань об’єкта зображення, Лени Форсен, ми більше не прийматимемо документи, які містять зображення Lenna», — написав віцепрезидент з питань технічної та конференційної діяльності Комп’ютерного товариства IEEE Террі Бензел.
Необрізана версія тестового зображення спочатку з’явилася на розвороті випуску журналу Playboy за грудень 1972 року, а з червня 1973-го, коли дослідники Університету Південної Каліфорнії відсканували фрагмент постера для ілюстрації однієї зі статей, почала використовуватись як картинка-стандарт, на якій перевірялися та відпрацьовувалися всілякі прийоми корекції зображень, відточувалися нові алгоритми обробки тощо.

Попри явне порушення авторського права Playboy не звертався до суду. У 1997 році Форсен була запрошена на 50-ту щорічну конференцію Society for Imaging Science and Technology, де роздала автографи шанувальникам.
«Вони, певно, так втомилися від мене… Дивитися роками на одну й ту саму картинку», — жартувала тоді Лена.
Як зазначає Ars Technica, знімок, на якому зображено обличчя та оголене плече Форсен, вдягнутої в капелюх з фіолетовим пером, був ідеальним для тестування систем обробки зображень у минулі роки через його високу контрастність і різноманітність деталей. Водночас використання сексуального фото жінки чоловіками в комп’ютерній сфері критикувалось десятиліттями — представниці жіночої статті в галузі науки вважали, що знімок «об’єктивує жінок і створює академічний клімат, в якому вони не відчували себе цілком повноправними».
У 2018 році використання знімка Лени для статей заборонив журнал Nature.

Сама фотомодель в інтерв’ю 2019 року зазначала, що пишається своїм фото, однак шкодує, що отримала за нього замало коштів. З того час Лена змінила свою думку й у документальному фільмі Losing Lena просувала видалення знімка.
«Я давно пішла з модельного бізнесу. Настав час мені піти й з науки».
Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украінською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: