15 березня Верховна Рада ухвалила понад десяток важливих ініціатив на тлі війни. Серед них — законопроєкт про податкові пільги № 7137-д (детальніше — в окремому матеріалі) та ще один не менш важливий № 7152 про створення резервних копій державних інформаційних ресурсів та захисту інформації в умовах дії воєнного стану.
Так, упродовж періоду дії правового режиму воєнного стану в Україні та 6 місяців після його припинення чи скасування, власники державних інформаційних ресурсів можуть укладати договори щодо технічного адміністрування відповідних реєстрів з іноземними компаніями.
Зокрема, законопроєкт передбачає:
До того ж забороняється розміщення систем та зберігання резервних копій державних інформаційних ресурсів та систем:
Це дасть можливість забезпечити належне функціонування інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних систем, публічних електронних реєстрів, власниками яких є органи державної влади, органи місцевого самоврядування, державні та комунальні підприємства, установи, організації, що належать до сфери їх управління, та захисту інформації, що обробляється в них, в умовах дії воєнного стану.
Раніше у розмові з Reuters Віктор Жора, заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, зізнавався, що урядовці розглядали як запасний план варіант перенесення державних даних, включно з серверами, в іншу (дружню) країну. Тепер це стане можливим.