Оновлено: Рада звільнила Михайла Федорова з посади глави Мінцифри — його підвищать до віцепремʼєра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій

Опубликовал
Катерина Даньшина

Верховна Рада проголосувала за звільнення голови Мінцифри, а на наступному пленарному засіданні його призначать на ту саму посаду, але вже з ширшими повноваженнями — Федоров відповідатиме за розвиток освіти, науки та технологій (включаючи мілітарітех). 

Оновлено, 21.03.2023, 12:38. Рада призначила Віцепрем’єр-міністром з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністром цифрової трансформації України Федорова Михайла. За – 311 голосів.

Оновлено, 21.03.2023, 15:10. Після призначення Федоров окреслив ключові напрямки своєї майбутньої роботи, а саме:

  • Новий підхід до управління системою освіти. Трансформування навчальних закладів у такі, що підтримують та залучають талановитих викладачів за гідну оплату праці. Навчання освітніх менеджерів, викладачів. Вільне використання додаткових навчальних програм.
  • Цифровізація освіти. Розширення Дії на освітній напрям, створення сервісів для школярів, студентів та батьків.
  • Розроблення та впровадження стратегії розвитку інновацій України майбутнього.
  • Розвиток Military-tech. Запуск мережі для підтримки й впровадження проєктів, пов’язаних з військовими технологіями.

Назва нової посади — віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністр цифрової трансформації України.

Онлайн-курс "Business English for Marketers" від Laba.
Опануйте професійну англійську для маркетингу.Розширте карʼєрні можливості для роботи з іноземними колегами: від розробки нових продуктів до презентації стратегії бренду.
Детальніше про курс

Крім того, сьогодні парламент звільнив з посади міністра освіти й науки Сергія Шкарлета та міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна.

  • У грудні 2018 Михайло Федоров очолив digital-напрямок виборчого штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського. У 2019 році був обраний народним депутатом від партії Слуга народу, тоді ж став позаштатним радником президента з digital-напрямку. У серпні того ж року Федорова призначили віцепрем’єр-міністром, міністром цифрової трансформації.
  • Разом з командою Міністерства Федоров запустив низку сервісів та проєктів, у тому числі — портал та застосунок державних послуг «Дія» та спеціальний правовий простір для ІТ-компаній «Дія.City». Під час повномасштабного вторгнення рф Федоров посприяв запуску інтернет-сервісу Starlink в Україні.
Disqus Comments Loading...