Реальна Крематорія. NASA готується до вивчення пекельної екзопланети, яка постійно горить

Опубликовал
Тетяна Нечет

У 2016 році астрономи з NASA спільно з представниками Європейського космічного агентства та Університетського коледжу Лондона виявили суперземлю, що має атмосферу. Екзопланета 55 Cancri e була відкрита за допомогою телескопа Hubble і знаходиться на відстані близько 40 світлових років від Землі. Ця суперземля в 8 разів перевищує розміри нашої планети. Вона обертається так близько до своєї зірки, що умови на поверхні можуть буквально нагадувати біблійне пекло. Або планету Крематорію з фільму «Хроніки Ріддіка». Екзопланета 55 Cancri здійснює повний оберт навколо зірки всього за 18 земних годин, а температура на її поверхні досягає 2000 градусів Цельсія.

«Уявіть, якби Земля була набагато, набагато ближче до Сонця. Так близько, що цілий рік триває лише кілька годин. Так близько, що гравітація замкнула одну півкулю в постійному денному світлі, а іншу — в нескінченній темряві. Так близько, що океани випаровуються, каміння починають танути, а хмари викидають лаву», — описали планету вчені.

Головна загадка для вчених, чому на 55 Cancri e найгарячіша точка — це не та частина, яка прямо повернена до зірки. Одна з теорій у тому, що планета має «динамічну атмосферу, яка переміщує тепло». А інша — що пекельна екзопланета обертається і там є зміна дня та ночі. Розкрити таємницю допоможе телескоп «Джеймс Вебб».

«При цьому сценарії поверхня нагріватиється, плавиться і навіть випаровуватиметься протягом дня, утворюючи дуже тонку атмосферу, яку «Вебб» зможе виявити», — зазначили в NASA.

У такому разі, увечері пара охолоджується і конденсується, утворюючи потоки лави, які стікають назад на поверхню, а з настанням ночі знову стають твердими.

Нагадаємо, що перші повноцінні знімки «Джеймса Вебба» покажуть 12 липня.

Disqus Comments Loading...