Рубрики НовиниMilitary Tech

російські ракети «Кинджал» розчарували китайських військових аналітиків стосовно потенційної змоги протистояти американській обороні

Опубликовал
Юрій Орос

Не секрет, що військові розглядають розв’язану росією війну в Україні як полігон для випробування новітніх озброєнь. Китайські військові вивчають роботу російських засобів для вбивства, оскільки їхня номенклатура озброєння так само базується на радянському «спадку». Зокрема китайські військові аналітики спостерігають за використанням росією гіперзвукових ракет, і сигналізують про те, що Пекіну не варто сильно покладатися на аналогічне озброєння в умовах потенційної атаки на США, повідомляє Business Insider.

Китайські оборонні журнали минулого року з інтересом писали про російські ракети «Кинджал», аналізуючи їх ефективність проти американських комплексів Patriot і у війні загалом. Оскільки Китай сподівається, що його власна гіперзвукова ракета Dongfeng змінить правила гри начебто завдяки здатності виводити з ладу американські авіаносці.

Але «Кинджали», які кремль рекламує як «нестримну» гіперзвукову зброю, були перехоплені системами Patriot або просто промахувалися повз свої цілі.

Український сапер підіймає боєголовку ракети «Кинджал».

З’являється все більше доказів того, що заяви США й України про збиття «Кинджалів» відповідають дійсності.

— написав у листопаді китайський військовий аналітик Інь Цзе у військовому журналі Ordnance Industry Science and Technology.

Онлайн курс UI/UX Design Pro від Ithillel.
Навчіться проєктувати інтерфейси з урахуванням поведінки користувачів, розв'язувати їх проблеми через Customer Journey Mapping, створювати дизайн-системи і проводити дослідження юзабіліті, включаючи проєктування мобільних додатків для Android та iOS і розробку UX/UI на основі даних!
Дізнатися більше

Попри цензуру (що означає — з дозволу керівництва країни), Інь опублікував критичний огляд того, як росія використовує «Кинджал», написавши, що ракета «навряд чи матиме значний вплив» на полі бою. Це прямо суперечить тому, як росія, близький союзник Китаю, зображує цю зброю як ключовий боєприпас для перемоги.

Інь описав «Кинжал» як еволюцію російської ракети наземного базування «Іскандер», яка була створена в рамках «короткострокового, поспішного проєкту».

Російський ракетний комплекс «Іскандер-Е» на виставці Міжнародного військово-технічного форуму «Армія 2022» в підмосковному парку «Патріот» у серпні 2022 року.

Маневровість «Кинджала» не можна порівняти з маневровістю справжньої гіперзвукової ракети, а балістична траєкторія робить «Кинджал» вразливим для оборонних систем, таких як Patriot.

Схожу точку зору можна знайти в аналізі «Протистояння між Кинджалом і Patriot в Україні», опублікованому пекінським оборонним і науковим журналом «Військові озброєння» (Military Arms).

Їхня оцінка збігається з думкою західних експертів про «Кинджал» — що це не справжня гіперзвукова ракета, оскільки вона може досягати гіперзвукової швидкості, але не може ефективно маневрувати на таких швидкостях.

Інь зазначив, що росія припинила запускати «Кинджали» з літаків Міг-31, вирішивши замість цього використовувати літаки Су-34, які безпечно ведуть вогонь за межами діапазону оборони України. Аналітик пише, що Су-34 виявився занадто повільним, щоб запускати «Кинджал» з оптимальною швидкістю. І без того повільніший за Міг-31, Су-34 ще більше обтяжувався важким «Кинджалом».

російські військовослужбовці обслуговують Су-34 на авіабазі в Сирії

Для того, щоб «Кинжал» був максимально ефективним, літак-носій повинен рухатися на високих швидкостях і висотах, щоб забезпечити ракету необхідним імпульсом. Вони також розкритикували російську супутникову систему наведення ракет, заявивши, що вона не має достатньої кількості супутників для забезпечення точності.

Точність незадовільна.

— пише аналітик.

Військові машини з ракетами Dongfeng-17 на площі Тяньаньмень в Пекіні в жовтні 2019 року.
Disqus Comments Loading...