Винахідник обладнав сільськогосподарську машину обертовим циліндром з важкими металевими ланцюгами, який допомагає виявити нерозірвані боєприпаси.
В інтерв’ю Reuters житель України, який назвався Віталієм, каже, що, обертаючись, ланцюги врізаються в землю із силою понад 1000 кг.
«Будь-яка міна – протитанкова чи протипіхотна – здетонує», — сказав він виданню.
На відео можна подивитись як працює машина – ланцюги, укріплені важкими металевими блоками, обертаються на високій швидкості, здіймаючи вгору клуби землі при потраплянні на міну.
Управляти протимінним екскаватором можна дистанційно, за допомогою джойстика, а для глибшої роботи до барабана можна приєднати ножі.
Віталій каже, що черпав натхнення у дизайні танків «Шерман» часів Другої світової війни, які в деяких модифікаціях були оснащені обертовими ланцюгами, які допомагали створити проходи в мінних полях.

За словами експерта з розмінування Володимира Озоряна, домашня розробка українця успішно подолала випробування на потужних протипіхотних мінах.
У серпні міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що наша країна нині «найбільш замінована у світі», а експерт ООН Олександр Лобов додав, що нерозірвані боєприпаси, включно з наземними мінами, займають третину українських територій.
Потенційно замінованими наразі є тимчасово окуповані території, фронтові регіони, а також деокуповані території. Найбільш забруднені вибухонебезпечними предметами – Донецька, Запорізька, Київська, Сумська, Миколаївська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області. На лінії фронту протяжністю у 1000 км росіяни заклали величезну кількість мін, і деякі мінні поля мають глибину до 16 км, ускладнюючи контрнаступ для українських військових.

Станом на липень Україна отримала лише 15% матеріалів для розмінування, які вона запитувала у західних союзників. У понеділок США оголосили про новий пакет допомоги на $200 мільйонів, який включає обладнання для розмінування.
Тим часом інша розробка українських винахідників з Харкова – машина, що готує ґрунт до розмінування, отримала сертифікат і декларацію про відповідність, що дозволяє налагодити масове виробництво.

Ця перероблена техніка схожа на трактор, що штовхає перед собою кількатонний каток – пошкоджені мінами можна перетопити на нові. Щомісяця в Україні планують виготовляти по дві такі машини.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: